Skocz do zawartości
LM.plWiadomościDwie firmy chętne na przebudowę stadionu przy ul. Dmowskiego

Dwie firmy chętne na przebudowę stadionu przy ul. Dmowskiego

Dodano: , Żródło: LM.pl
Dwie firmy chętne na przebudowę stadionu przy ul. Dmowskiego
Stadion

Tamex Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy i GretaSport to dwie firmy, które zgłosiły swoje oferty w ramach przebudowy stadionu im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie. Obie mają już spore doświadczenie w tego typu realizacjach.

Do wtorku zainteresowane firmy mogły składać swoje oferty na przebudowę stadionu im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie. W ogłoszonym przez MOSiR przetargu zgłosiły się dwa przedsiębiorstwa. Oba mają spore doświadczenie w realizacji inwestycji sportowych.

Niemal jedenaście milionów złotych za przebudowę stadionu zaproponował Tamex Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy. To jedna z najbardziej doświadczonych firm na polskim rynku. Na swoim koncie ma m.in. modernizację części Stadionu Śląskiego (zaplecza treningowego i bieżni lekkoatletycznej) w Chorzowie, modernizacje i przebudowy stadionów w Kołobrzegu, Sieradzu, Suwałkach, Bełchatowie, Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, czy hal sportowych przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu, czy przy ul. Wojciecha w Katowicach. Aktualnie firma buduje lub modernizuje m.in. stadion Polonii Bytom, stadion lekkoatletyczny w Ustce, stadion lekkoatletyczny w Gorzowie Wlkp., a niedawno zakończyła się budowa Będzin Areny.

Drugą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gretasport Ilony Stańczyk z Dąbrowy Górniczej. Firma zaproponowała za przebudowę konińskiego stadionu niecałe 10,1 mln zł. Przedsiębiorstwo istnieje od 2004 roku i początkowo zajmowało się montażem syntetycznych nawierzchni poliuretanowych. W związku z tym największe doświadczenie ma w budowach stadionów lekkoatletycznych – m.in. w Nowy Targu, Legnicy, czy Krakowie. Z większych realizacji firma może pochwalić się też stworzeniem kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Mikołowie i stadionów w Wolsztynie, czy Katowicach (AWF).

Wybór najkorzystniejszej ma nastąpić do 26 marca. Następnie wykonawca będzie miał jedenaście miesięcy na realizację inwestycji. Nowy stadion, w optymistycznym wariancie, może więc być gotowy do wiosny przyszłego roku. W ramach przebudowy powstaną m.in. trzy boiska i dwie trybuny na ponad 900 miejsc (więcej o tym, jak będzie wyglądał nowy stadion pisaliśmy TUTAJ). Miasto na przebudowę pozyskało dofinansowanie w wysokości 70% z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole