Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDwie firmy chętne na przebudowę stadionu przy ul. Dmowskiego

Dwie firmy chętne na przebudowę stadionu przy ul. Dmowskiego

Dodano: , Żródło: LM.pl
Dwie firmy chętne na przebudowę stadionu przy ul. Dmowskiego
Stadion

Tamex Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy i GretaSport to dwie firmy, które zgłosiły swoje oferty w ramach przebudowy stadionu im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie. Obie mają już spore doświadczenie w tego typu realizacjach.

Do wtorku zainteresowane firmy mogły składać swoje oferty na przebudowę stadionu im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4 w Koninie. W ogłoszonym przez MOSiR przetargu zgłosiły się dwa przedsiębiorstwa. Oba mają spore doświadczenie w realizacji inwestycji sportowych.

Niemal jedenaście milionów złotych za przebudowę stadionu zaproponował Tamex Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy. To jedna z najbardziej doświadczonych firm na polskim rynku. Na swoim koncie ma m.in. modernizację części Stadionu Śląskiego (zaplecza treningowego i bieżni lekkoatletycznej) w Chorzowie, modernizacje i przebudowy stadionów w Kołobrzegu, Sieradzu, Suwałkach, Bełchatowie, Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, czy hal sportowych przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu, czy przy ul. Wojciecha w Katowicach. Aktualnie firma buduje lub modernizuje m.in. stadion Polonii Bytom, stadion lekkoatletyczny w Ustce, stadion lekkoatletyczny w Gorzowie Wlkp., a niedawno zakończyła się budowa Będzin Areny.

Drugą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gretasport Ilony Stańczyk z Dąbrowy Górniczej. Firma zaproponowała za przebudowę konińskiego stadionu niecałe 10,1 mln zł. Przedsiębiorstwo istnieje od 2004 roku i początkowo zajmowało się montażem syntetycznych nawierzchni poliuretanowych. W związku z tym największe doświadczenie ma w budowach stadionów lekkoatletycznych – m.in. w Nowy Targu, Legnicy, czy Krakowie. Z większych realizacji firma może pochwalić się też stworzeniem kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Mikołowie i stadionów w Wolsztynie, czy Katowicach (AWF).

Wybór najkorzystniejszej ma nastąpić do 26 marca. Następnie wykonawca będzie miał jedenaście miesięcy na realizację inwestycji. Nowy stadion, w optymistycznym wariancie, może więc być gotowy do wiosny przyszłego roku. W ramach przebudowy powstaną m.in. trzy boiska i dwie trybuny na ponad 900 miejsc (więcej o tym, jak będzie wyglądał nowy stadion pisaliśmy TUTAJ). Miasto na przebudowę pozyskało dofinansowanie w wysokości 70% z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole