Skocz do zawartości
LM.plWiadomości„Dziady” wracają po pandemicznej przerwie

„Dziady” wracają po pandemicznej przerwie

Dodano: , Żródło: LM.pl
„Dziady” wracają po pandemicznej przerwie
spektakl

„Dziady” Adama Mickiewicza w wyjątkowej obsadzie. Z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego wystąpi redaktor naczelna naszego portalu – Iwona Krzyżak.

Konińskie I LO od kilkudziesięciu lat, w okresie zaduszkowym wystawia drugą część „Dziadów” Adama Mickiewicza. Tradycję spektaklu przygotowywanego przez uczniów, zapoczątkowała polonistka Hanna Nowak. Później pielęgnowała ją Arleta Wydrzyńska-Roszak, a obecnie przygotowaniem przedstawienia zajmuje się Ewa Walczak. W tym roku wystąpią uczniowie klasy 2a, a w roli Zosi zobaczyć będzie można redaktor naczelną LM.pl.

– Wracam do „Dziadów” po kilkudziesięciu latach. Ostatni raz brałam udział w tym przedstawieniu będąc licealistką. Jestem mocno stremowana, więc proszę trzymać za mnie kciuki – mówi Iwona Krzyżak.

Na jutro zaplanowano dwa spektakle w auli I LO dla uczniów i zaproszonych gości. O godz. 16:00 dramat Adama Mickiewicza miał być wystawiony na Bulwarze Nadwarciańskim, ale w związku z prognozowanymi kiepskimi warunkami atmosferycznymi, mieszkańcy będą mogli obejrzeć „Dziady” również w auli I LO.

 

fot. facebook/I LO

„Dziady” wracają po pandemicznej przerwie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole