Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDzieciaki czekają na wakacje, a my na leniwe poranki. Jak spędzicie najdłuższy dzień roku?

Dzieciaki czekają na wakacje, a my na leniwe poranki. Jak spędzicie najdłuższy dzień roku?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Dzieciaki czekają na wakacje, a my na leniwe poranki. Jak spędzicie najdłuższy dzień roku?
dyżur

Mamy to! Pierwszy dzień lata, a na dodatek najdłuższy dzień roku. Jak tam wasze wakacyjne plany?

Ostatni dzień przed zakończeniem roku szkolnego to już właściwie wakacje. Dzieciaki czekają na świadectwa, a w szkołach raczej luźna atmosfera. Pewnie w większości nie ma lekcji, tylko jakieś festyny, pikniki czy wyjścia na spacer, albo na lody. Wszyscy przebierają nogami, żeby móc wreszcie rzucić plecaki w kąt i beztrosko leniuchować. Zdradzę wam, że też na to czekam. Chociaż do szkoły nie chodzę to bycie rodzicem trochę wiąże się ze szkolnymi obowiązkami i wstawaniem. Tego ostatniego najbardziej nie lubię, chociaż dzisiaj akurat to ja musiałam obudzić się skoro świt, a dziecko śpi w najlepsze. Na piknik ma jeszcze trochę czasu, więc zrywać jej nie będę.

Jak wspomniałam dzisiaj mamy pierwszy dzień lata i najdłuższy dzień w roku, który potrwa aż 16 godzin i 46 minut. Wyobraźcie sobie, że jest on dłuższy od najkrótszego o 9 godzin i 4 minuty! Nieźle, co? Jakoś w związku z tym dobrze by było, gdyby ten dzień porządnie zagospodarować. Z wydarzeń wartych odnotowania, polecam wybrać się na pierwsze urodziny Konińskiej Rady Kobiet. O godz. 19:00 w Domu Zemełki aktywne panie podsumują swoje dotychczasowe działania i być może zdradzą plany na kolejny rok.

Kalendarz Świąt Nietypowych, do którego jak wiecie lubię zaglądać, przypomina o Światowym Dniu Uchodźcy. Został on ustanowiony w 2000 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i ma upamiętniać odwagę i siłę osób, które zmuszone były opuścić swój kraj w poszukiwaniu lepszego, a najczęściej bezpiecznego życia. Mogłabym tu sporo napisać o swoich spostrzeżeniach na ten temat, ale wiem, że budzi to różne emocje. Polecę zatem tylko dzisiejszy seans w konińskim „Heliosie” w ramach cyklu „Kultura dostępna”. O godz. 18:00 wyświetlony zostanie film Agnieszki Holland „Zielona granica”. Poruszający, wielowymiarowy, doskonały. Po prostu, szczerze polecam!

Życzę wam miłego dnia i smacznej kawy! Jestem do Waszej dyspozycji do późnego wieczora. Jeśli macie jakiś problem, zauważyliście kolizję czy wypadek albo stoicie gdzieś w korku piszcie i dzwońcie. Dyżuruję pod numerem telefonu: 883787001. Możecie również pisać na nasz WhatsApp, Facebook lub e- mail: redakcja@portal.lm.pl.  

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole