Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDzień Seniora w Koninie. Zapraszają: Muzeum Okręgowe i Koniński Dom Kultury

Dzień Seniora w Koninie. Zapraszają: Muzeum Okręgowe i Koniński Dom Kultury

Dodano: , Żródło: LM.pl
Dzień Seniora w Koninie. Zapraszają: Muzeum Okręgowe i Koniński Dom Kultury
Dzień Seniora

Koniński Dom Kultury i Muzeum Okręgowe w Koninie zapraszają seniorów do wspólnych obchodów ich dnia. W programach m.in. warsztaty tworzenia biżuterii, wystawy, kino i koncert.

1 października to Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji konińskie placówki kulturalne przygotowały specjalną ofertę dla seniorów.

Na sobotę i niedzielę zaprasza Muzeum Okręgowe w Koninie. 1 października w godz. 14.00 – 18.00 seniorzy wejście do placówki będą mieli za darmo, a o godz. 15.00 przygotowane zostało dla nich zwiedzanie z przewodnikiem. W niedzielę w Spichlerzu odbędzie się wykład paleontologiczny „Krótka historia ewolucji i dziejów ziemi”  oraz pokaz rozpoznawania najprostszych skamieniałości i możliwość samodzielnego ich rozpoznania (godz. 15.00), oprowadzanie po wystawie „Fórmanek. Miasto i wieś na fotografiach Ryszarda Fórmanka” (godz. 16.00) i warsztaty tworzenia biżuterii (godz. 17.00).

Zapisy na wydarzenia muzeum przyjmuje pod numerem tel. 63 242 75 99, wew. 11, lub 513 616 358.

Propozycje dla seniorów ma również Koniński Dom Kultury. W sobotę o godz. 14.00 odbędzie się pokaz specjalny filmu ,,Zobacz Anioła” w cenie 9 zł. Dokument zabiera widzów po największych sanktuariach Świętego Michała Archanioła. W niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się koncert z okazji dziesięciolecia zespołu Fantazja. Obowiązują zaproszenia.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole