Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościFestiwal Klimatyczny w Koninie. Dyskusje, spotkania i wycieczki

Festiwal Klimatyczny w Koninie. Dyskusje, spotkania i wycieczki

Dodano:
Festiwal Klimatyczny w Koninie. Dyskusje, spotkania i wycieczki
konin

W Konińskim Domu Kultury zaczęła się Klimatyczna Rewolucja.

W ciągu trzech dni (14-16 czerwca) młodzi ambasadorzy klimatu z Konina przygotowali kilkadziesiąt wydarzeń przeznaczonych dla uczniów i nauczycieli. To warsztaty, dyskusje, spotkania z ekspertami, zabawy, nieszablonowe podejście do edukacji i to w różnych lokalizacjach miasta.   

Festiwal otworzyła dyskusja na temat „Przyszłość klimatu: edukacja, polityka i aktywizm”, w której uczestniczyli: Renata Bem – dyrektor generalna UNICEF Polska, Piotr Woźny – prezes ZE PAK, Jarosław Brodecki – założyciel bloga Lasem Myślący, Bogdan Chojnicki – klimatolog i członek komitetu ds. kryzysu klimatycznego PAN oraz Piotr Korytkowski – prezydent Konina.

- Powinniśmy was słuchać  - powiedział do młodych aktywistów zebranych w sali widowiskowej KDK, Piotr Korytkowski, prezydent Konina i przedstawił plany związane z ekologiczną komunikacją miejską.  

A Piotr Woźny, prezes ZE PAK, który oprócz zachęty do samodzielnej uprawy ogórków, zaprosił na niezwykłą wycieczkę po terenach pokopalnianych, aby lepiej poznać proces odchodzenia od węgla, który właśnie odbywa się w regionie.

- Czy da się połączyć wydobycie węgla z plażą miejską? Jak duży jest obszar po wydobyciu i co się z nim stanie? Nie zobaczysz tego w muzeum, ani na planszach, a na własne oczy w pełnej okazałości! Czeka cię wycieczka jedyna w swoim rodzaju. Na trasie między innymi: plaża popiołowa, koparka "Dolores", zbiornik Kleczew, idealne miejsce na piknik i park makiet "Mikroskala" - zachęcają także organizatorzy. - Zbiórka przy Konińskim Domu Kultury, 15 i 16  czerwca o 10.00

- Przyszłość zależy od nas – podsumował jedną z wielu dyskusji Klimatycznej Rewolucji, Jarosław Brodecki. – Zachęcam, aby obserwować otoczenie. Nie bądźcie bierni wobec tego, co się dzieje wokół.

Szczegółowy program Klimatycznej Rewolucji znajdziecie TUTAJ.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole