Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościFilmowo w Starym Mieście

Filmowo w Starym Mieście

Materiał promocyjny

Dodano:
Filmowo w Starym Mieście
materiał promocyjny

Filmy, muzyka i wystawy, tak wyglądał ostatni weekend w Starym Mieście. Staromiejska biblioteka po raz kolejny zaprosiła widzów na Jesienny Festiwal Filmowy.

W tym roku gościem honorowym imprezy był jeden z najbardziej rozpoznawanych i wszechstronnych polskich aktorów Adam Woronowicz. W Kinie za Rogiem podczas Festiwalu można było oglądać filmy z jego udziałem. Publiczność, która przyszła obejrzeć m.in. „Mayday” miała niepowtarzalną okazję, aby wysłuchać przed seansem anegdot z planu filmowego tej produkcji. Aktor opowiadał także o początkach swojej kariery, najtrudniejszych i najważniejszych rolach, mierzył się również z pytaniami o to, czy łatwiej było mu grać drania, czy świętego. Dał także pokaz swoich umiejętności recytatorskich.

Kolejnym, bardzo interesującym festiwalowym akcentem była multimedialna wystawa o historii kina, na której pokazano między innymi oryginalne kostiumy filmowe z filmu „Chopin. Pragnienie miłości”. Podczas Festiwalu nie zabrakło również muzyki w najlepszym wykonaniu. Nastrojowym recitalem zaczarował widzów aktor sceny warszawskiej Julian Mere. Staromiejska ławeczka sław przed kinem wzbogaciła się o kolejną tabliczkę pamiątkową. IV Jesienny Festiwal Filmowy w Starym Mieście był prawdziwym świętem dla miłośników polskiego kina- zgodnie twierdzą  uczestnicy imprezy.

fot. Biblioteka Publiczna w Starym Mieście

 

Filmowo w Starym Mieście
Filmowo w Starym Mieście
Filmowo w Starym Mieście
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole