Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościFranciszek Pieczka odsłonił ławeczkę sław w Starym Mieście

Franciszek Pieczka odsłonił ławeczkę sław w Starym Mieście

Dodano: , Żródło: LM.pl
Franciszek Pieczka odsłonił ławeczkę sław w Starym Mieście
pożegnanie

Zmarły przedwczoraj Franciszek Pieczka zostanie w pamięci mieszkańców gminy Stare Miasto, gdzie stoi odsłonięta przez niego ławeczka.

Franciszek Pieczka był wybitnym aktorem, znanym z wielu znakomitych ról, m.in. w serialu „Czterej pancerni i pies” oraz w filmach „Quo Vadis”, „Ziemia obiecana”, czy „Jańcio Wodnik”. W piątek wieczorem (23 września) Polskę obiegła wiadomość o śmierci serialowego Gustlika. Odejście 94-letniego aktora rozdarło serca wielu osób. Nasze również. Przypomnijmy jednak, że mieliśmy szansę poznać Franciszka Pieczkę. Przed pandemią odwiedził on dwukrotnie gminę Stare Miasto.

W październiku 2018 roku Franciszek Pieczka i Barbara Krafftówna (aktorka zmarła 23 stycznia tego roku) byli gośćmi I Jesiennego Festiwalu Filmowego w Starym Mieście. Tematem przewodnim była twórczość aktorów, którzy chętnie dzielili się z publicznością anegdotami ze swojego życia. Wyświetlono wówczas „Rękopis znaleziony w Saragossie”, czy „Żywot Mateusza”. Franciszek Pieczka i Barbara Krafftówna odebrali statuetki za wybitny wkład w kulturę i odsłonili ławeczkę sław przed staromiejskim kinem.

Rok później, Franciszek Pieczka znowu przyjechał do Starego Miasta. Wtedy gośćmi drugiej edycji festiwalu byli: Jan Nowicki i Anna Seniuk, ale Pieczka był gościem honorowym imprezy. Aktor po raz kolejny zasiadł na ławeczce, na której widnieje tabliczka m.in. z jego nazwiskiem.

fot. Gmina Stare Miasto

Franciszek Pieczka odsłonił ławeczkę sław w Starym Mieście
Franciszek Pieczka odsłonił ławeczkę sław w Starym Mieście
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole