Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKonin. Fundacja Otwarcie i I LO zapraszają na imprezę integracyjną

Konin. Fundacja Otwarcie i I LO zapraszają na imprezę integracyjną

Dodano:
Konin. Fundacja Otwarcie i I LO zapraszają na imprezę integracyjną

Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Otwarcie oraz I Liceum Ogólnokształcące w Koninie zapraszają na imprezę kulturalno - integracyjną "Konin dawniej i dziś". 

W piątek, 24.09.2021 (piątek) w godzinach 16.00-19.00 na bosiku przy I LO będą koncert, zabawy i animacje prowadzone przez Lucynę Sapalską oraz spektakl pt. ,,Jak Wietrzycha doktora Zemeljusa wyleczyła” Integracyjnej Grupy Teatralnej KULISY z gościnnym udziałem licealistów.

Od paru miesięcy przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia podczas zajęć teatralnych w Fundacji Otwarcie prowadzonych przez Karolinę Bartkowiak – mówią organizatorzy. - Spektakl zbudowaliśmy na podstawie konińskiej legendy o doktorze Zemełce, który będąc wówczas burmistrzem Kalisza, wybrał się w podróż do Konina, by doglądać budowy swojego domu. Będzie to opowieść z przymrużeniem oka, zabawna, ale też pozostawiająca widza z pewną refleksją.

Integracyjna Grupa Teatralna KULISY, wszyscy jej uczestnicy, byli zaangażowali w przygotowanie spektaklu na każdym etapie: wspólnie napisali scenariusz, zbudowali postaci, zaprojektowali kostiumy, przygotowali rekwizyty i elementy scenografii, dobrali muzykę i sposób artystycznego przekazu historii. A dlaczego KULISY? Nazwa grupy teatralnej Fundacji Otwarcie nie jest przypadkowa. Nazwę również wybrali uczestnicy, po wielu rozmowach na temat, czym jest dla nich teatr. Kulisy to czego w teatrze nie widać, co ukryte przed widzem. Natomiast dla uczestników zajęć Fundacji Otwarcie właśnie to, co dzieje się podczas zajęć przez wiele miesięcy, cały ten proces, jest szalenie istotny, w zasadzie najważniejszy. Doświadczają przełomów, obserwują rozwój, oswajają lęki, nabywają kolejnych umiejętności. A efekty? Pozostają w każdym. Jednym z efektów tej pracy będzie też spektakl.

Fundacja Otwarcie i I LO zapraszają na imprezę integracyjną
Czytaj więcej na temat:
fundacja Otwarcie, I LO, Konin dawniej i dziś
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole