Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościGdzie można się bezpiecznie kąpać w regionie konińskim? Sprawdź tę mapę

Gdzie można się bezpiecznie kąpać w regionie konińskim? Sprawdź tę mapę

Dodano: , Żródło: LM.pl
Gdzie można się bezpiecznie kąpać w regionie konińskim? Sprawdź tę mapę
Turystyka

Trzynaście kąpielisk w regionie konińskim będą mieli do wyboru turyści w tym sezonie. Sanepid przeprowadził już kontrole części z nich.

Wysokie temperatury w ostatnich dniach zachęcają do kąpieli. By robić to w bezpiecznych miejscach warto sprawdzać mapę Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Są na niej zawarte informacje o kąpieliskach zgłaszanych przez samorządy i podmioty prywatne oraz regularnie kontrolowanych przez sanepid.

W najbliższym sezonie w regionie konińskim będzie ich trzynaście. Najwięcej, bo aż pięć w gminie Ślesin: na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Wityng w Mikorzynie, w Parku Miejskim w Ślesinie, przy przystani wodnej w Ślesinie, na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Gwarek w Ślesinie i przy plaży w Licheniu Starym.

Dwa kąpieliska zlokalizowane są w gminie Wilczyn: na terenie GOSiR oraz przy Ośrodku Aktywnego Wypoczynku Sun Sport w Mrówkach-Kownatach. Po jednym uruchomią Kleczew – przy Ośrodku Wypoczynkowym w Trębach Starych i Konin – przy Przystani Gosławice. Ponadto cztery kąpieliska funkcjonować będą na terenie powiatu słupeckiego: na terenie Ośrodka Aktywnego Wypoczynku Michasiówka w Giewartowie, przy polu namiotowym Dzika Plaża w Powidzu, przy Ośrodku Wypoczynkowym Łazienki w Powidzu oraz w Przybrodzinie.

Trzy kąpieliska: w Giewartowie, Mrówkach-Kownatach oraz w Mikorzynie zostały już skontrolowane przez sanepid i we wszystkich stwierdzono wodę przydatną do kąpieli.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole