Skocz do zawartości
LM.plWiadomościGrodziec zaczyna oszczędzać! Wyłączą latarnie w gminie

Grodziec zaczyna oszczędzać! Wyłączą latarnie w gminie

Dodano: , Żródło: LM.pl
Grodziec zaczyna oszczędzać! Wyłączą latarnie w gminie
będzie ciemno!

Od października w gminie Grodziec będzie ciemno! To pierwszy w powiecie konińskim samorząd, który zdecydował się na wyłączenie oświetlenia ulicznego.

Podwyżki cen energii elektrycznej i ogrzewania dotykają wszystkich. Niedawno informowaliśmy o sytuacji, w jakiej znalazły się gminy regionu konińskiego (link TUTAJ). Wtedy jeszcze Grodziec nie wiedział z czym będzie musiał się zmagać. Teraz wiadomo już, że podwyżka wymusiła podjęcie trudnej decyzji.

- W związku z drastyczną podwyżką cen energii elektrycznej, której w zasadzie końca nie widać a złowieszcze prognozy wskazują, że to dopiero początek podwyżek – jestem zmuszony od przyszłego miesiąca do ograniczenia oświetlenia ulicznego w porze nocnej na terenie całej gminy – poinformował w mediach społecznościowych wójt Mariusz Woźniak. - Natomiast sołectwa, które mimo moich próśb i apeli – będą nadal oporne w przekazywaniu chociażby części środków z funduszu sołeckiego na wymianę oświetlenia energooszczędnego na swoich sołectwach – oświetlenia nie będą miały włączanego wcale. O budowie nowego oświetlenia nawet nie wspomnę… - dodał.

Latarnie będą świecić od zmierzchu do godz. 23:00, a później od godz. 5:00 do świtu. Być może wyjątkiem od tego będzie częściowe oświetlenie drogi wojewódzkiej nr 443 (Grodziec – Rychwał).

 

fot. facebook/Mariusz Woźniak

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole