Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020, imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17767) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (29) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 13oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
15 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Dwie nielegalne fabryki papierosów zlikwidowali policjanci

Dodano: 1.07.2015 12:22

Cztery miliony papierosów i dwie maszyny za milion złotych znajdowały się w dwóch, zlikwidowanych przez policję, nielegalnych fabrykach papierosów na terenie powiatów kolskiego i konińskiego.

- Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej z Poznania, wspierani przez policjantów z Koła i Konina, zlikwidowali dwie nielegalne fabryki papierosów, działające na wielką skalę – poinformował naszą redakcję st. asp. Marcin Jankowski z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. - Łącznie mundurowi zatrzymali dwanaście osób.

Policjanci w wyniku wielomiesięcznej pracy operacyjnej ustalili, że zorganizowana grupa przestępcza działa na terenie powiatu kolskiego oraz konińskiego. Wyprodukowane przez grupę papierosy były rozprowadzane na terenie całej Polski. – Funkcjonariusze weszli pod dwa wcześniej wytypowane adresy 24 czerwca we wczesnych godzinach porannych – dodał rzecznik konińskiej policji. - Pierwsze działania miały miejsce w Sycewie w gminie Sompolno. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku czterech mężczyzn, którzy obsługiwali maszyny do produkcji nielegalnych papierosów. Sprawcy byli całkowicie zaskoczeni i nie mieli czasu na jakąkolwiek reakcję.

Wartość profesjonalnej maszyny do produkcji papierosów, którą posługiwali się przestępcy, oszacowano na ponad pół miliona złotych. Na miejscu znajdowało się około 2 miliony sztuk wyprodukowanych już papierosów oraz półprodukty, które wystarczyłyby do wyprodukowania następnych kilku milionów sztuk.

Podobnie było w jednym z gospodarstw w powiecie kolskim. Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali na gorącym uczynku czterech mężczyzn w trakcie produkcji. - Tu również zabezpieczono około 2 miliony gotowych już papierosów oraz dużą ilość półproduktów – dodał Marcin Jankowski. - W tym przypadku zabezpieczono maszynę chińskiej produkcji, której wartość także wyceniono na kwotę 500 tys. zł.

W jeszcze innym miejscu pracowała maszyna do wytwarzania krajanki tytoniu. - Była ona ulokowana w dużej hali w Strumyku w gminie Kramsk – dowiedzieliśmy się od aspiranta Jankowskiego. - Ponadto policjanci zabezpieczyli maszyny do cięcia tytoniu, niezbędne przy produkcji papierosów parowniki, suszarki, podajniki taśmowe, agregaty prądotwórcze, kompresory oraz wielkie ilości suszu tytoniu i kilka ton gotowej krajanki. Wartość maszyny, której wydajność sięgała 1000 kg na godzinę, oszacowano na 150 tys. zł.

Przeszukania innych ustalonych w tej sprawie magazynów pozwoliły na odkrycie ogromnych ilości półproduktów, służących do produkcji papierosów, w tym gilz, filtrów, klejów i opakowań kartonowych.

Łącznie w trakcie trwania realizacji funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli blisko 4 mln sztuk papierosów, 5,5 tony krajanki oraz ponad 17 ton suszu tytoniu. - Z wyliczeń funkcjonariuszy Izby Celnej z Poznania wynika, że nielegalna działalność grupy przestępczej spowodowała uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu nieopłacenia podatku akcyzowego w kwocie ponad 14 mln zł – poinformował rzecznik policji. - Na miejscach nielegalnej produkcji policjanci zabezpieczyli także samochody osobowe oraz ciężarowe, a także inne przedmioty niezbędne przy produkcji, których wartości oszacowano na setki tysięcy złotych.

Mundurowi zatrzymali dwanaście osób, związanych z produkcją papierosów, którzy zostali osadzeni w policyjnych aresztach. Podejrzani usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Koninie. Za nielegalną produkcję papierosów oraz krajanki tytoniu zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. - Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: KWP Poznań

  • Dwie nielegalne fabryki papierosów zlikwidowali policjanci
  • Dwie nielegalne fabryki papierosów zlikwidowali policjanci
  • Dwie nielegalne fabryki papierosów zlikwidowali policjanci
  • Dwie nielegalne fabryki papierosów zlikwidowali policjanci
  • Dwie nielegalne fabryki papierosów zlikwidowali policjanci

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A podobno bezrobocie zmniejsza się ,gdyby ludzie mieli pracę i w miarę godną płacę to by nie kombinowali.
Dodano: 1.07.2015 13:16    Przez: ~Pr
państwo narzuciło takie ceny papierosów że już tego nie zatrzymacie, takie fabryki będą rosły jak grzyby po deszczu
Dodano: 1.07.2015 14:50    Przez: ~red
Ładna fabryka,maszyny trafią na złom? .No i co z zarekwirowanymi papierosami..., zamiast pokazywać jak wpadają grupy przestępcze,pokażcie co dzieje się z towarem ,jak jest niszczony!
Dodano: 1.07.2015 12:53    Przez: ~lol
Patrzcie i podziwiajcie jaką kasę łoi z was państwo na akcyzie za cygarka. Niedługo paczka będzie po dwie dychy.
Dodano: 1.07.2015 14:41    Przez: ~pyk
pod nosem Pana Wójta Dropa taki szwindel ??????? Gmina Kramsk jednak w czymś przoduje w produkcji papierosów, ludzie wzieli sprawy w swoje pazurki, a tylu doradzaczy w gminie , radni i bez radni
Dodano: 1.07.2015 12:58    Przez: ~ert

KOMENTARZE

Ładna fabryka,maszyny trafią na złom? .No i co z zarekwirowanymi papierosami..., zamiast pokazywać jak wpadają grupy przestępcze,pokażcie co dzieje się z towarem ,jak jest niszczony!
Dodano: 01.07.2015 12:53    Przez: ~lol
kiedys lansowane dzisaj palenie tepione! ile pokolen musi minac by zrozumiano ze palenie powoduje choroby?
Dodano: 01.07.2015 15:01    Przez: ~oksford
Nie na złom tylko na sprzedaż poprzez licytacje, w celu odzyskania zasądzonych kar. Będzie szansa kupić i produukować.. Kupią je pewnie znajomi zatrzymanych i interes popłynie dalej.
Dodano: 01.07.2015 20:58    Przez: ~Znający temat.
I bardzo dobrze jak pójdzie dalej... Państwo nas okrada na każdym kroku!!! Wiec dlaczego my mamy tego nie robić??? Gdyby nie akcyza itp. a papierosy kosztowały 4-5 zł żaden obywatel nie kupował by "lewych" tylko w sklepie, a osobom trudniącym się tym procederem nie opłacał by się ten biznes!!!!
Dodano: 01.07.2015 22:35    Przez: ~poirytowany
no co ty oni tez pala
Dodano: 11.07.2015 21:27    Przez: ~aaa
pod nosem Pana Wójta Dropa taki szwindel ??????? Gmina Kramsk jednak w czymś przoduje w produkcji papierosów, ludzie wzieli sprawy w swoje pazurki, a tylu doradzaczy w gminie , radni i bez radni
Dodano: 01.07.2015 12:58    Przez: ~ert
Towar i maszyny można by sprzedać w przetargu.
Dodano: 01.07.2015 13:06    Przez: ~Qń
odkupie to
Dodano: 01.07.2015 13:19    Przez: ~spleśniały
Fajki też, po promocyjnej cenie, to straty skarbu państwa się zmniejszą, a jak spalą to co, tylko smród pójdzie w powietrze.
Dodano: 01.07.2015 14:39    Przez: ~faja
A podobno bezrobocie zmniejsza się ,gdyby ludzie mieli pracę i w miarę godną płacę to by nie kombinowali.
Dodano: 01.07.2015 13:16    Przez: ~Pr
Takiej produkcji nie zorganizowal zaden bezrobotny! To nie bezrobocie, a bardzo wysokie podatki (akcyza i VAT) na papierosy i paliwa sprawiaja, ze to taki dochodowy interes!
Dodano: 01.07.2015 13:39    Przez: ~ogarsky
Patrzcie i podziwiajcie jaką kasę łoi z was państwo na akcyzie za cygarka. Niedługo paczka będzie po dwie dychy.
Dodano: 01.07.2015 14:41    Przez: ~pyk
Jakis wstretny kapus nie palący na pewno podkablował szkoda człowieka Ja polący mógłbym sobie troche taniej kupić niz w sklepie
Dodano: 01.07.2015 21:22    Przez: ~jan
Kombinują to nie ci bez pracy bo oni by na maszyny po milion złoty nie mieli aci bizmesmeni to chyba na tych jabłuszkach a mówią jak my cięszko pracujemy tak się dorabiają sadownicy w sycewie
Dodano: 01.07.2015 13:34    Przez: ~olo
Kupię maszyny :) kiedy przetarg?
Dodano: 01.07.2015 13:55    Przez: ~Komornik
He he, Ty odkupisz, a za pół roku o Tobie będzie tutaj artykuł :)Cbś nie przepuści takiej okazji by sprawdzić do czego się aktualnie używa sprzętu ;)
Dodano: 01.07.2015 14:57    Przez: ~chemiku
państwo narzuciło takie ceny papierosów że już tego nie zatrzymacie, takie fabryki będą rosły jak grzyby po deszczu
Dodano: 01.07.2015 14:50    Przez: ~red
niech rosna te fabryki ja bede kupował bo sprzedają taniej a kapusi niech diabli wezna
Dodano: 01.07.2015 21:30    Przez: ~rencista
Zebys wiedzial z jakiego gowna to robia i w jakich warunkach to bys nie palil !!!!!!!!
Dodano: 02.07.2015 13:10    Przez: ~as
CBŚ będzie miało co jarać
Dodano: 01.07.2015 16:25    Przez: ~Palacz
Kurde a ja tam CV wyslalem do nich
Dodano: 01.07.2015 16:33    Przez: ~jan
SĄD ,,MÓGŁBY'' PODAĆ : ,,DLACZEGO ? LEGALNIE , NIE DZIAŁAJĄ''[NA DŁUGOŚĆ I GRZYWNIE ]. ....
Dodano: 01.07.2015 18:33    Przez: ~N
1 z 4
1234>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.