Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21221) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przytulne zacisze w Specjalnym Ośrodku Szkolno - W ... (0)Niepełnosprawni sportowcy bez nagród. Nie starczył ... (6)

Praca dla miasta, czyli oddłużanie mieszkań komunalnych w Turku

Dodano: 2.07.2015 12:52

Osoby, które mają zadłużenie w opłatach za mieszkanie komunalne, mogą zgłaszać się do Urzędu Miejskiego w Turku, w sprawie odpracowania długu.

Urząd Miejski w Turku daje zadłużonym lokatorom możliwość spłaty ich zadłużenia w formie świadczenia rzeczowego. Miasto wystąpiło do Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu o wydanie interpretacji indywidualnej z zapytaniem, czy u dłużników zajmujących lokale w mieszkaniowym zasobie miasta, powstanie przychód podlegający opodatkowaniu, w związku z odpracowaniem przez nich zaległości z tytułu opłat czynszowych. Interpretacja podatkowa ma wpłynąć za kilka tygodni. Tymczasem przygotowany został wniosek dla osób, które zechciałyby w formie świadczenia usług, odpracować swój dług. Wniosek jest do pobrania na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Turek (bip.miastpoturek.pl / Sprawy według wydziałów / Wnioski / Wydział Mienia Komunalnego). Dotychczas zgłosiło się 15 osób zainteresowanych świadczeniem usług, w zamian za zmniejszenie długu.

Uruchomienie programu oddłużania mieszkań komunalnych planowane jest we wrześniu tego roku. Z zainteresowanymi oddłużaniem nie będą zawierane umowy o pracę. Gmina dla osób świadczących usługi w zamian za oddłużenie, zawrze ubezpieczenie grupowe NNW. Wykonanie pracy będzie potwierdzane w okresach miesięcznych przez kierowników jednostek miejskich, w których dłużnicy wykonywać będą świadczenie rzeczowe (np. urząd, szkoły, przedszkola). Również w okresach miesięcznych pomniejszane będzie zadłużenie.

Lokatorzy będą kierowani do takich prac jak np.: sprzątanie, odśnieżanie, utrzymanie terenów zielonych, porządkowanie strychów, piwnic, klatek schodowych, porządkowanie pomieszczeń po remontach, proste czynności remontowe, wywieszanie ogłoszeń, malowanie ogrodzeń, mycie okien, naprawa i konserwacja mebli, konserwacja wyposażenia placów zabaw, sprzątanie terenów po imprezach sportowych, wykonywanie nasadzeń, pomoc przy organizacji imprez, pomocnicze czynności biurowe itp. Osoby odpracowujące zadłużenie zostaną wyposażone w narzędzia pracy (jak np. grabie, rękawice, środki czystości, worki).

Podobne programy odpracowywania zadłużenia mieszkań komunalnych z powodzeniem funkcjonują już w kilku miastach w Polsce. W Turku ponad 570 rodzin ma zadłużone mieszkania komunalne. Dług lokatorów przekracza 2,1 mln zł.

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:mieszkania komunalne,   oddłużanie,   Urząd Miejski w Turku,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A co z praca dla ludzi bez zadłużenia? wykształcić i radzcie sobie sami
Dodano: 03.07.2015 09:35    Przez: ~gosciu
TAK radź sobie sam jeśli jesteś osobą dorosłą to weź się za siebie i swoje życie i zacznij działać żeby sobie poprawić byt a nie tylko patrzysz żeby państwo ci wszystko zapewniło. nie masz roboty? to ją sobie znajdź, załatw, zorganizuj, mozliwości jest mnóstwo wystarczy CHCIEĆ a nie pierdzieć w stołek i stękać jak to mnie państwo krzywdzi
Dodano: 03.07.2015 10:06    Przez: ~27lat
Bardzo dobrze. właśnie zaczęli malowanie ogrodzenia metalowego( siatka w kątowniku ). Zapewne w związku z suszą przy okazji zrobią czyszczenie dna stawu - najpierw trzeba usunąć ; zgniliznę , śmieci, ,gałęzie ,butelki i puszki po piwie ,szkła, resztki betonowych elementów .Coś się tym miasteczku ruszyło dla dobra biedniejszych mieszkańców szczególnie mam z dziećmi odwiedzających Park Miejski im. Żerminy Składkowskiej nazywany przed wojną 1989roku parkiem ,, Wiosny Ludów ,,.
Dodano: 03.07.2015 12:27    Przez: ~Turkowianin

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.