Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15680) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 21oC
Jutropogoda
24 / 20oC
Pojutrzepogoda
24 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
#RazemDlaCypisa. Charytatywny Piknik Hiphopowy w p ... (2)Dorośli żeglarze na łódkach dla dzieci. Regaty na ... (0)

Koniński marsz 10 tysięcy kroków dalej od cukrzycy

Dodano: 3.07.2015 11:58

W sobotę, 4 lipca, podczas Dni Konina będzie funkcjonowało miasteczko profilaktyczne promujące zdrowy styl życia, w tym odżywianie i aktywność fizyczną.

Punktem kulminacyjnym zachęcającym do wysiłku na świeżym powietrzu będzie „Marsz 10 tysięcy kroków dalej od cukrzycy”. Kampania pod tym hasłem ma na celu uwrażliwienie opinii publicznej na problem wzrastającej liczby zachorowań na cukrzycę i promowanie zdrowego stylu życia jako najlepszej profilaktyki tej choroby u osób zdrowych oraz poprawienia jakości życia u pacjentów z cukrzycą.

Około 10 tysięcy kroków to według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) optymalna, codzienna dawka ruchu dla każdego. Systematyczny wysiłek fizyczny jak spacer to forma aktywności dostępna dla większości z nas. Właśnie dlatego tytułowe marsze 10 tysięcy kroków promowane są jako aktywność dla wszystkich tych, którzy chcą dbać o swoje zdrowie. Bez dodatkowego wysiłku fizycznego osoby poruszające się niewiele więcej niż tylko po domu czy pracy pokonują średnio 2000 kroków, 5000 kroków robi przeciętnie każdego dnia osoba bardziej aktywna. Większość nie znajduje czasu i ochoty, aby pokonać dziennie 10 tysięcy kroków.

Do udziału w marszu organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Konina, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie oraz poznać tajniki prawidłowo zbilansowanej diety. Jednocześnie osoby z cukrzycą będą mogły uzyskać materiały edukacyjne dotyczące m.in. neuropatii cukrzycowej.

„Koniński marsz 10 tysięcy kroków dalej od cukrzycy” – 4 lipca (sobota), godz. 15.30, rejestracja prowadzona od godz. 15.00 w miasteczku profilaktycznym w ramach Dni Konina. Marsz wyruszy sprzed konińskiego amfiteatru przy ul. Wyszyńskiego 3. Dla zarejestrowanych osób motywujące do aktywności koszulki Kampanii oraz ciekawe materiały edukacyjne i nie tylko.

Ocenia się, że w Polsce na cukrzycę cierpi ponad 3 miliony osób, z czego niemal 1 milion to chorzy niezdiagnozowani, którzy o swojej chorobie nie wiedzą. W wielu krajach opieka diabetologiczna poczyniła postępy, co oznacza, że udaje się utrzymywać zdiagnozowaną chorobę pod kontrolą i nie dopuszczać do groźnych powikłań.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

zus UZDRAWIA ! Nawet tych co nie wiedzą .............
Dodano: 03.07.2015 22:50    Przez: ~DIABETYK Z POWIKŁANIAMI

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.