Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17889) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Poseł Tomasz Piotr Nowak – spojrzenie na czerwiec

Materiał promocyjny

Dodano: 3.07.2015 13:21

1. Prace w Sejmie RP

W czerwcu Poseł Tomasz Nowak pracował w komisjach do spraw: Unii Europejskiej, Gospodarki i Energetyki, m.in. nad: przeprowadzeniem pierwszego czytania specustawy dot. szczególnych zasad przygotowania i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych; sprawozdaniem do komunikatu Komisji Europejskiej dotyczącym Protokołu Paryskiego - plan przeciwdziałania zmianie klimatu na świecie po 2020 r.; analizą stanu przemysłu farmaceutycznego, a także informacją w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych oraz niektórych innych ustaw.

Poseł Tomasz Nowak na forum Sejmu RP złożył pytanie w sprawie utworzenia nowego rządowego programu wsparcia budownictwa mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach.

Najważniejsze głosowania minionego miesiąca dotyczyły m.in: zmian w obrębie programu „Mieszkanie dla młodych” – poszerzenie o rynek wtórny; wprowadzenia płatnego urlopu rodzicielskiego dla wszystkich rodziców (również bezrobotnych); ograniczenia umów śmieciowych; programu In vitro; bezpłatnych porad prawnych dla młodych i seniorów; długo oczekiwanej zmiany prawa budowlanego – budowa domu jednorodzinnego (ale nie tylko, również garażu czy parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan) na zgłoszenie i uzyskanie tzw. milczącej zgody, a także deregulacji kolejnych zawodów.

2. Poseł Tomasz Nowak wystąpił podczas seminarium PGE poświęconemu Odnawialnym Źródłom Energii.
3. Czerwcowe spotkania otwarte.

W czerwcu poseł Tomasz Nowak spotkał się z mieszkańcami Ślesina, Goliny i Koła. W czasie spotkań rozmawiano m.in. o: o sytuacji politycznej w Polsce i UE; polityce senioralnej (m.in. o rządowym programie Senior - WIGOR), programie Pierwsza Praca (100 tys. nowych miejsc pracy dla osób do 30 roku życia), odnawialnych źródłach energii, a także o przyszłości energetyki konwencjonalnej w Polsce i UE, a także o pierwszych sygnałach poprawy sytuacji demograficznej w Polsce.

W spotkaniu w Golinie udział wzięli przedstawiciele Golińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

4. Widziane z Sejmu” – cykl wywiadów z posłem Tomaszem Nowakiem w TV Wielkopolska

Tematami dwóch ostatnich wywiadów z posłem Tomaszem Nowakiem są m.in.: niebezpieczne nastroje polityczne w Polsce i Europie; prace programowe Platformy Obywatelskiej - zwłaszcza w kontekście pracy dla młodych; koniński Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca; specustawa dot. szczególnych zasad przygotowania i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych, a także przyszłość  górnictwa odkrywkowego w regionie konińskim w kontekście wykorzystania złóż w miejscowościach Babiak i Dęby Szlacheckie.

Zapraszamy do oglądania

Odcinek 8 - https://www.youtube.com/watch?v=M19nLakSbAg&feature=youtu.be
Odcinek 9 - https://www.youtube.com/watch?v=TMY036SQhBg

5. Udział w imprezach okolicznościowych

Poseł Tomasz Nowak wziął udział m.in. w: 36. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie; uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Zespole Szkół Górniczo - Energetycznych; koncercie symfonicznym pod hasłem „Gala Ukraina” w wykonaniu Akademickiej Orkiestry Filharmonii Lwowskiej i Lwowskiego Chóru Gloria; Mistrzostwach Wielkopolski w skokach podczas X Grene Cup w Koninie, a także w festiwalu Malta na Bis w Koninie.

6. Rowerem przez powiat koniński

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:tomasz nowak,   polityka,   po,   platforma obywatelska

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.