Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18498) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (0)Konin. Zlot MIG-iem po raz czwarty. Grali dla Mich ... (0)

Koniec Basket Ligi Kobiet w Koninie!

Dodano: 14.07.2015 00:37
Źródło: LM.pl

Nie będzie najwyższej klasy rozgrywkowej koszykówki kobiet w najbliższym sezonie w Koninie. Basket Konin nie przystąpi do rozgrywek Basket Ligi Kobiet.

O możliwości wycofania konińskiego zespołu z ekstraklasy w środowisku koszykarskim słychać było już od pewnego czasu, ale próby weryfikacji tych informacji i kontaktu z zarządem klubu były niemożliwe. Dziś jednak stało się jasne, że krążące wcześniej informacje były prawdziwe.

- Klub Basket Konin informuje, że w dniu 10.07.2015r. Zarząd Klubu podjął decyzję o wycofaniu zespołu z Rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet w sezonie 2015/16 - poinformowały władze klubu w krótkim komunikacie wysłanym do mediów. - Zarząd pragnie podziękować Miastu Konin, Polskiemu Związkowi Koszykówki za kilkuletnią bardzo dobra współpracę oraz wszystkim osobom, przedsiębiorstwom, instytucjom, które wspierały działania klubu.

W wiadomości zarząd Basketu Konin uzasadnia swoją decyzję czynnikami finansowymi "powstałymi w ostatnim czasie". Jednocześnie władze klubu zapewniają, że będą starać się, by koszykarska ekstraklasa powróciła do Konina w przyszłym sezonie.

Nie wiadomo na razie, jakie konkretnie problemy finansowe zaważyły na tak radykalnej decyzji i czy klub ma zamiar zgłosić drużynę do rozgrywek na jakimkolwiek poziomie. - O dalszych działaniach Zarząd Klubu będzie informował na bieżąco - czytamy w komunikacie.

Po wywalczeniu awansu MKS MOS Konin, a następnie Basket Konin występował na boiskach Basket Ligi Kobiet przez dwa sezony. W tym czasie udało mu się zająć w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce dwukrotnie dziesiąte miejsce.



  • Koniec Basket Ligi Kobiet w Koninie!

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

niema kasy na sport-niema kasy na sport-ALE KASA JEST NA -urzedy -brak rozumu ale kasa leci=======
Dodano: 14.07.2015 00:57    Przez: ~franek
to na paczki na ukraine pieniadze sa a na sport ????????
Dodano: 14.07.2015 10:09    Przez: ~arti
Tyle wpakowanej kasy i po co
Dodano: 14.07.2015 14:00    Przez: ~Mat
Haha, ale wystawili Prezydenta Nowickiego! To do niego latał niejaki Grabian po kasę, wystawiał się w komitetach poparcia przed wyborami, Chemat buduje za zgodą miasta gorzelnię i chyba przez to był sponsorem kosza, a teraz krótko i na temat "dziękujemy!". Tak się nie wystawia prezydenta!!! Tylko zespoly z kibicami, z osobami, ktorym zalezy, ktorzy czuja i kochaja sport (np. Gornik!) powinny byc dotowane z kasy miasta. A nie obcy koles (nie pochodzil z Konina) i koszykarki z USA i innych krajow, co z Koninem nie mialy wiele wspolnego!
Dodano: 14.07.2015 15:16    Przez: ~macie swoja hale rondo
Jak one mają wrócić za rok do ekstraklasy? ! Bez jaj. Zostawcie młodzież a MKS niech gra najwyżej w 1 lidze.
Dodano: 14.07.2015 10:14    Przez: ~Lala

KOMENTARZE

smuteczek
Dodano: 14.07.2015 00:41    Przez: ~xxx
Jak partia Jarka dojdzie do władzy to na pewno reaktywuje klub - mogą to obiecać przy świętym obrazku. Radni z jego ugrupowania już widzą w budżecie miejskim 5 mln oszczędności na kosza oraz 6 mln na kościół. Dajcie im tylko szansę to was urządzą.
Dodano: 14.07.2015 08:07    Przez: ~UM
a wszystko zaczeło sie od objecia stanowisk tego terenera i tego drugiego vice
Dodano: 14.07.2015 12:03    Przez: ~seniorka
Należy ten klub skontrolować jak wydano dotacje miasta czyli pieniądze mieszkańców Konina!!!Co posiada ten klub jaki ma majątek i jaki jest skład zarządu kto będzie odpowiadał .
Dodano: 25.07.2015 03:53    Przez: ~konin
Wiedziałem, że to tak się skończy :(
Dodano: 14.07.2015 00:56    Przez: ~luper
Haha, ale wystawili Prezydenta Nowickiego! To do niego latał niejaki Grabian po kasę, wystawiał się w komitetach poparcia przed wyborami, Chemat buduje za zgodą miasta gorzelnię i chyba przez to był sponsorem kosza, a teraz krótko i na temat "dziękujemy!". Tak się nie wystawia prezydenta!!! Tylko zespoly z kibicami, z osobami, ktorym zalezy, ktorzy czuja i kochaja sport (np. Gornik!) powinny byc dotowane z kasy miasta. A nie obcy koles (nie pochodzil z Konina) i koszykarki z USA i innych krajow, co z Koninem nie mialy wiele wspolnego!
Dodano: 14.07.2015 15:16    Przez: ~macie swoja hale rondo
niema kasy na sport-niema kasy na sport-ALE KASA JEST NA -urzedy -brak rozumu ale kasa leci=======
Dodano: 14.07.2015 00:57    Przez: ~franek
a Miasto to ma wspierać sport ZAWODOWY i płacić na kontrakty koszykarek czy też opłacić basen, nauczycieli, sale i zabierać dzieci w wieku 6-18 lat - ooo wakacje a urlopu nikt 2 miesiące nie ma!- do szkół na treningi. Może jak zaoszczędzone pieniądze z ZAWODOWYCH koszykarek pójdą do szkół to coś się zmieni. Takie 2 mln to przecież jest pieniędzy na np: 20 zł na 1h dla nauczyciela przez 8h dziennie to 160zł, czyli nauczyciel może w wakacje dorobić 3200zł! (były miasta gdzie nie było na to chętnych), czyli 2 miesiące wakacji niech będzie z podatkami 9000zł (podatki można obejść bo Oni i tak mają wtedy zus płacony). Można wziąć 100 studentów za 1600zł miesięcznie. Razem za 900 tys można mieć 150 etatów (50: 1 nauczyciel i 2 studentów) i 25 dzieciaków na team. Czyli 1250 dzieci na 2 msc. Każde dziecko po 2 tyg to już sport in opieka dla min 5000 dzieci 2 tyg. wakacji
Dodano: 14.07.2015 09:43    Przez: ~lo
TYLKO JAKOS INNE MIASTA SASIADUJACE Z NAMI NP: BYDGOSZCZ, KALISZ ITD POTRAFIA SIE ROZWIJAC A UNAS NIC SIE NIE DZIEJE
Dodano: 15.07.2015 04:37    Przez: ~GC
co Ty bełkoczesz... jeszcze bardziej chcesz opłacać "pożal się boże" wuefistów? może się nie orientujesz jak wygląda wf w większości szkół w Koninie (mata piłkę se pokopta bo pan zajęty rozmową) a potem jak już się trafi jakiś solidniejszy (najczęściej dziadek przed emeryturą, któy paięta czasy kiedy na wf' ie na wzwyż się skakało i to od wczesnej podstawówki) - to dramat... bo zmusza do biegania, nie chce norm zaniżać na zaliczenie i w ogóle jakiś po...eb. państwo zwiększyło swojego czasu liczbę godzin wf'u w trosce o zdrowie dzieci. i co? g...no. coś to może zmieniło? nic... poziom jak śmiesznym był takim pozostał. teraz to już nawet normy na awf' ie obniżają, a niektóre ćwiczenia w ogóle wyleciały bo NIKT nie potrafił ich zaliczyć. w tej sytuacji może nie dziwić, że połowa dzieci przynosi zwolnienia lekarskie, mają dość kopania piłki i unihokeja... szkoda gadać
Dodano: 15.07.2015 18:57    Przez: ~mal
Nie obrażaj człowieku uczciwych ludzi i nauczycieli !. Wytłumacz , jak to możliwe ,że jest w Koninie szkoła podstawowa - nr 3 , która w ostatnich 9 latach 5 razy ! była najbardziej usportowioną szkołą podstawową w Wielkopolsce w ramach rozgrywek Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej ,wygrywając rywalizację z ponad 600 sklasyfikowanymi szkołami z całe Wielkopolski , a liczyły się wyniki z ponad 20 konkurencji sportowych !!! Poza tym Trójka wypuściła w ostatnich latach kilku reprezentantów Polski w kategoriach młodzieżowych m.in. w tenisie stołowym Weronika Walny , koszykówce Julka Drop, Natalka Tyczkowska a ostatnio Olek Dziewa , w piłce ręcznej bracia Kujawińscy ,Piaskowski czy Kołtunowicz ,a w szachach Piotr Śnihur !!!!!!!!! I Czyja to zasługa , nie pseudo działaczy i urzędników / Trójka nie dostaje żadnych innych pieniędzy / tylko dzięki zapaleńcowi staremu Dyro Nijakowskiemu - wielki szacun , to jest prawdziwy miłośnik sportu, kt ...
Dodano: 19.07.2015 18:18    Przez: ~Absolwent 2011
Kto będzie kontrolował klub który wydał NASZE PIENIADZE KONINIAN ? Jaki jest skład zarządu ? Jak rozliczono dotacje miasta na jakie cele wydano? Jaki jest skład zawodniczek ?Jakie miały umowy ?
Dodano: 23.07.2015 04:02    Przez: ~Jakie
Uczciwych ludzi nie obrażam, wyjątek potwierdza regułę a to nie jest dyskusja o pasjonatach a jedna szkoła różnicy nie czyni... (chociaż z tego co pamiętam syn d. Nijakowskiego przez całe liceum (albo prawie całe) miał zwolnienie z wf'u :))... Miałam do niedawna dzieci w szkołach i tylko żal mi było patrzeć jak moje podatki idą w błoto, między innymi na beznadziejne godziny wf'u. Jak porównam moje lekcje wf'u z tym co jest teraz to płakać się chce. I żeby nie było, mam brata po awf' ie... który został na uczelni (oczywiście nie jako wieczny student ;)) od jego strony też różowo to nie wygląda... zapaść po prostu. Pozdrawiam ciężko pracujących ludzi!
Dodano: 23.07.2015 10:51    Przez: ~mal
Niech chopum lepi objady robiom
Dodano: 14.07.2015 01:03    Przez: ~chlop
"...WE WIADOMOŚCI..." miejcie litość analfabeci z lm.pl MASAKRA!!!
Dodano: 14.07.2015 01:28    Przez: ~Podpis...
To nie mogło się udać. Drużyna od samego początku robiona na siłę-same najemniczki, brak wychowanek.Jak tu się utożsamiać z drużyną?W tej chwili receptą na sport w Koninie to zaoranie wszystkiego i budowanie od podstaw.Zaorać w pierwszej kolejności piłkę nożną i szermierkę.Kopaczy jest tylu w Polsce,że w Koninie są zbędni. Szermierka?Ogląda to ktoś?Zero zainteresowania w hali KDK.
Dodano: 14.07.2015 01:40    Przez: ~obserwator
wreszcie nie będzie wstydu na całą Polskę !!!
Dodano: 14.07.2015 08:57    Przez: ~szwermi
Powiem jedno: buahahahahahaahahahahahaahahahahaha
Dodano: 14.07.2015 09:08    Przez: ~Maciej
to na paczki na ukraine pieniadze sa a na sport ????????
Dodano: 14.07.2015 10:09    Przez: ~arti
Jak one mają wrócić za rok do ekstraklasy? ! Bez jaj. Zostawcie młodzież a MKS niech gra najwyżej w 1 lidze.
Dodano: 14.07.2015 10:14    Przez: ~Lala
1 z 6
123456>>