Dzisiaj jest wtorek 23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18932) SPORT FORUM FIRMY (5328) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 13oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Licheń. Nic dodać, nic ująć - wystawa grafik Rembr ...W tabeli lepszy Mieszko, na boisku - Górnik. Zwyci ... (36)

Koniec Basket Ligi Kobiet w Koninie!

Dodano: 14.07.2015 00:37
Źródło: LM.pl

Nie będzie najwyższej klasy rozgrywkowej koszykówki kobiet w najbliższym sezonie w Koninie. Basket Konin nie przystąpi do rozgrywek Basket Ligi Kobiet.

O możliwości wycofania konińskiego zespołu z ekstraklasy w środowisku koszykarskim słychać było już od pewnego czasu, ale próby weryfikacji tych informacji i kontaktu z zarządem klubu były niemożliwe. Dziś jednak stało się jasne, że krążące wcześniej informacje były prawdziwe.

- Klub Basket Konin informuje, że w dniu 10.07.2015r. Zarząd Klubu podjął decyzję o wycofaniu zespołu z Rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet w sezonie 2015/16 - poinformowały władze klubu w krótkim komunikacie wysłanym do mediów. - Zarząd pragnie podziękować Miastu Konin, Polskiemu Związkowi Koszykówki za kilkuletnią bardzo dobra współpracę oraz wszystkim osobom, przedsiębiorstwom, instytucjom, które wspierały działania klubu.

W wiadomości zarząd Basketu Konin uzasadnia swoją decyzję czynnikami finansowymi "powstałymi w ostatnim czasie". Jednocześnie władze klubu zapewniają, że będą starać się, by koszykarska ekstraklasa powróciła do Konina w przyszłym sezonie.

Nie wiadomo na razie, jakie konkretnie problemy finansowe zaważyły na tak radykalnej decyzji i czy klub ma zamiar zgłosić drużynę do rozgrywek na jakimkolwiek poziomie. - O dalszych działaniach Zarząd Klubu będzie informował na bieżąco - czytamy w komunikacie.

Po wywalczeniu awansu MKS MOS Konin, a następnie Basket Konin występował na boiskach Basket Ligi Kobiet przez dwa sezony. W tym czasie udało mu się zająć w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce dwukrotnie dziesiąte miejsce.



  • Koniec Basket Ligi Kobiet w Koninie!

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

niema kasy na sport-niema kasy na sport-ALE KASA JEST NA -urzedy -brak rozumu ale kasa leci=======
Dodano: 14.07.2015 00:57    Przez: ~franek
to na paczki na ukraine pieniadze sa a na sport ????????
Dodano: 14.07.2015 10:09    Przez: ~arti
Tyle wpakowanej kasy i po co
Dodano: 14.07.2015 14:00    Przez: ~Mat
Haha, ale wystawili Prezydenta Nowickiego! To do niego latał niejaki Grabian po kasę, wystawiał się w komitetach poparcia przed wyborami, Chemat buduje za zgodą miasta gorzelnię i chyba przez to był sponsorem kosza, a teraz krótko i na temat "dziękujemy!". Tak się nie wystawia prezydenta!!! Tylko zespoly z kibicami, z osobami, ktorym zalezy, ktorzy czuja i kochaja sport (np. Gornik!) powinny byc dotowane z kasy miasta. A nie obcy koles (nie pochodzil z Konina) i koszykarki z USA i innych krajow, co z Koninem nie mialy wiele wspolnego!
Dodano: 14.07.2015 15:16    Przez: ~macie swoja hale rondo
Jak one mają wrócić za rok do ekstraklasy? ! Bez jaj. Zostawcie młodzież a MKS niech gra najwyżej w 1 lidze.
Dodano: 14.07.2015 10:14    Przez: ~Lala

KOMENTARZE

smuteczek
Dodano: 14.07.2015 00:41    Przez: ~xxx
Jak partia Jarka dojdzie do władzy to na pewno reaktywuje klub - mogą to obiecać przy świętym obrazku. Radni z jego ugrupowania już widzą w budżecie miejskim 5 mln oszczędności na kosza oraz 6 mln na kościół. Dajcie im tylko szansę to was urządzą.
Dodano: 14.07.2015 08:07    Przez: ~UM
a wszystko zaczeło sie od objecia stanowisk tego terenera i tego drugiego vice
Dodano: 14.07.2015 12:03    Przez: ~seniorka
Należy ten klub skontrolować jak wydano dotacje miasta czyli pieniądze mieszkańców Konina!!!Co posiada ten klub jaki ma majątek i jaki jest skład zarządu kto będzie odpowiadał .
Dodano: 25.07.2015 03:53    Przez: ~konin
Wiedziałem, że to tak się skończy :(
Dodano: 14.07.2015 00:56    Przez: ~luper
Haha, ale wystawili Prezydenta Nowickiego! To do niego latał niejaki Grabian po kasę, wystawiał się w komitetach poparcia przed wyborami, Chemat buduje za zgodą miasta gorzelnię i chyba przez to był sponsorem kosza, a teraz krótko i na temat "dziękujemy!". Tak się nie wystawia prezydenta!!! Tylko zespoly z kibicami, z osobami, ktorym zalezy, ktorzy czuja i kochaja sport (np. Gornik!) powinny byc dotowane z kasy miasta. A nie obcy koles (nie pochodzil z Konina) i koszykarki z USA i innych krajow, co z Koninem nie mialy wiele wspolnego!
Dodano: 14.07.2015 15:16    Przez: ~macie swoja hale rondo
niema kasy na sport-niema kasy na sport-ALE KASA JEST NA -urzedy -brak rozumu ale kasa leci=======
Dodano: 14.07.2015 00:57    Przez: ~franek
a Miasto to ma wspierać sport ZAWODOWY i płacić na kontrakty koszykarek czy też opłacić basen, nauczycieli, sale i zabierać dzieci w wieku 6-18 lat - ooo wakacje a urlopu nikt 2 miesiące nie ma!- do szkół na treningi. Może jak zaoszczędzone pieniądze z ZAWODOWYCH koszykarek pójdą do szkół to coś się zmieni. Takie 2 mln to przecież jest pieniędzy na np: 20 zł na 1h dla nauczyciela przez 8h dziennie to 160zł, czyli nauczyciel może w wakacje dorobić 3200zł! (były miasta gdzie nie było na to chętnych), czyli 2 miesiące wakacji niech będzie z podatkami 9000zł (podatki można obejść bo Oni i tak mają wtedy zus płacony). Można wziąć 100 studentów za 1600zł miesięcznie. Razem za 900 tys można mieć 150 etatów (50: 1 nauczyciel i 2 studentów) i 25 dzieciaków na team. Czyli 1250 dzieci na 2 msc. Każde dziecko po 2 tyg to już sport in opieka dla min 5000 dzieci 2 tyg. wakacji
Dodano: 14.07.2015 09:43    Przez: ~lo
TYLKO JAKOS INNE MIASTA SASIADUJACE Z NAMI NP: BYDGOSZCZ, KALISZ ITD POTRAFIA SIE ROZWIJAC A UNAS NIC SIE NIE DZIEJE
Dodano: 15.07.2015 04:37    Przez: ~GC
co Ty bełkoczesz... jeszcze bardziej chcesz opłacać "pożal się boże" wuefistów? może się nie orientujesz jak wygląda wf w większości szkół w Koninie (mata piłkę se pokopta bo pan zajęty rozmową) a potem jak już się trafi jakiś solidniejszy (najczęściej dziadek przed emeryturą, któy paięta czasy kiedy na wf' ie na wzwyż się skakało i to od wczesnej podstawówki) - to dramat... bo zmusza do biegania, nie chce norm zaniżać na zaliczenie i w ogóle jakiś po...eb. państwo zwiększyło swojego czasu liczbę godzin wf'u w trosce o zdrowie dzieci. i co? g...no. coś to może zmieniło? nic... poziom jak śmiesznym był takim pozostał. teraz to już nawet normy na awf' ie obniżają, a niektóre ćwiczenia w ogóle wyleciały bo NIKT nie potrafił ich zaliczyć. w tej sytuacji może nie dziwić, że połowa dzieci przynosi zwolnienia lekarskie, mają dość kopania piłki i unihokeja... szkoda gadać
Dodano: 15.07.2015 18:57    Przez: ~mal
Nie obrażaj człowieku uczciwych ludzi i nauczycieli !. Wytłumacz , jak to możliwe ,że jest w Koninie szkoła podstawowa - nr 3 , która w ostatnich 9 latach 5 razy ! była najbardziej usportowioną szkołą podstawową w Wielkopolsce w ramach rozgrywek Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej ,wygrywając rywalizację z ponad 600 sklasyfikowanymi szkołami z całe Wielkopolski , a liczyły się wyniki z ponad 20 konkurencji sportowych !!! Poza tym Trójka wypuściła w ostatnich latach kilku reprezentantów Polski w kategoriach młodzieżowych m.in. w tenisie stołowym Weronika Walny , koszykówce Julka Drop, Natalka Tyczkowska a ostatnio Olek Dziewa , w piłce ręcznej bracia Kujawińscy ,Piaskowski czy Kołtunowicz ,a w szachach Piotr Śnihur !!!!!!!!! I Czyja to zasługa , nie pseudo działaczy i urzędników / Trójka nie dostaje żadnych innych pieniędzy / tylko dzięki zapaleńcowi staremu Dyro Nijakowskiemu - wielki szacun , to jest prawdziwy miłośnik sportu, kt ...
Dodano: 19.07.2015 18:18    Przez: ~Absolwent 2011
Kto będzie kontrolował klub który wydał NASZE PIENIADZE KONINIAN ? Jaki jest skład zarządu ? Jak rozliczono dotacje miasta na jakie cele wydano? Jaki jest skład zawodniczek ?Jakie miały umowy ?
Dodano: 23.07.2015 04:02    Przez: ~Jakie
Uczciwych ludzi nie obrażam, wyjątek potwierdza regułę a to nie jest dyskusja o pasjonatach a jedna szkoła różnicy nie czyni... (chociaż z tego co pamiętam syn d. Nijakowskiego przez całe liceum (albo prawie całe) miał zwolnienie z wf'u :))... Miałam do niedawna dzieci w szkołach i tylko żal mi było patrzeć jak moje podatki idą w błoto, między innymi na beznadziejne godziny wf'u. Jak porównam moje lekcje wf'u z tym co jest teraz to płakać się chce. I żeby nie było, mam brata po awf' ie... który został na uczelni (oczywiście nie jako wieczny student ;)) od jego strony też różowo to nie wygląda... zapaść po prostu. Pozdrawiam ciężko pracujących ludzi!
Dodano: 23.07.2015 10:51    Przez: ~mal
Niech chopum lepi objady robiom
Dodano: 14.07.2015 01:03    Przez: ~chlop
"...WE WIADOMOŚCI..." miejcie litość analfabeci z lm.pl MASAKRA!!!
Dodano: 14.07.2015 01:28    Przez: ~Podpis...
To nie mogło się udać. Drużyna od samego początku robiona na siłę-same najemniczki, brak wychowanek.Jak tu się utożsamiać z drużyną?W tej chwili receptą na sport w Koninie to zaoranie wszystkiego i budowanie od podstaw.Zaorać w pierwszej kolejności piłkę nożną i szermierkę.Kopaczy jest tylu w Polsce,że w Koninie są zbędni. Szermierka?Ogląda to ktoś?Zero zainteresowania w hali KDK.
Dodano: 14.07.2015 01:40    Przez: ~obserwator
wreszcie nie będzie wstydu na całą Polskę !!!
Dodano: 14.07.2015 08:57    Przez: ~szwermi
Powiem jedno: buahahahahahaahahahahahaahahahahaha
Dodano: 14.07.2015 09:08    Przez: ~Maciej
to na paczki na ukraine pieniadze sa a na sport ????????
Dodano: 14.07.2015 10:09    Przez: ~arti
Jak one mają wrócić za rok do ekstraklasy? ! Bez jaj. Zostawcie młodzież a MKS niech gra najwyżej w 1 lidze.
Dodano: 14.07.2015 10:14    Przez: ~Lala
1 z 6
123456>>