Dzisiaj jest poniedziałek 26 sierpnia 2019, imieniny: Marii, Natalii, Sandry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18936) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 20oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
29 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Rozwścieczony byk poniósł 74-latka na rogach. Mężczyzna zginął

Dodano: 4.08.2015 17:17
Źródło: LM.pl

Do tragicznego wypadku doszło w Ksawerowie, gm. Kramsk. Rozwścieczony byk zabił 74-latka.

Dramat rozegrał się kilka dni temu. Pan Ryszard zorientował się, że należący do niego byk zerwał się w nocy z łańcucha. Próbował uwiązać rozwścieczone zwierzę, ale to ani myślało grzecznie dać się wprowadzić z powrotem do obory. Zaatakował właściciela. - Byk poniósł 74-latka na rogach. Mężczyzna zginął na miejscu – informuje Renata Purcel-Kalus z konińskiej policji.

O wypadku został niemal natychmiast poinformowany wójt Kramska. - Zadzwonił do mnie radny z tego terenu. Pojechałem natychmiast. Znałem tę rodzinę od dawna – opowiada Józef Drop. - Rozjuszony byk stał nad panem Ryszardem. Nikt nie mógł się do niego zbliżyć, bo zwierzę reagowało agresywnie – dodał.

Byka trzeba było uśpić. Skuteczny okazał się dopiero drugi strzał oddany przez strażników leśnych. Byka decyzją wójta odwieziono do rzeźni. Po obezwładnieniu zwierzęcia, ratownicy dotarli do mężczyzny. Niestety nie można było mu już pomóc. Pieczę nad gospodarstwem pana Ryszarda przejęła gmina. - Jest tam pięć krów, które najprawdopodobniej sprzedamy. Przejęliśmy gospodarstwo, bo pan Ryszard nikomu go nie zapisał. Zajęliśmy się organizacją pogrzebu, a kobiecie która mieszkała z panem Ryszardem zapewnimy godziwe warunki egzystencji – mówi wójt Drop.

Tragicznie zmarły pan Ryszard kilka lat temu wspólnie z bratem odpowiadał za znęcanie się nad zwierzętami. W asyście policji został im odebrany koń, który musiał pracować mimo złamanej nogi. Teraz zwierzę prowadzi spokojny żywot w konińskim mini zoo.  

  • Rozwścieczony byk poniósł 74-latka na rogach. Mężczyzna zginął na miejscu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

karma wraca... znęcał się nad zwierzętami i zwierze go zabiło...Żal człowieka ale ... nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe
Dodano: 4.08.2015 17:40    Przez: ~Anna
Jaki kraj taka Korrida.
Dodano: 4.08.2015 17:30    Przez: ~Ole!
Jakie życie taka śmierć. Ale przynajmniej byk zginął honorowo. Wymierzył sprawiedliwość, a potem pluton egzekucyjny.
Dodano: 4.08.2015 22:04    Przez: ~chwała bykowi
Nie prawda!!! Kobieta nie ma zapewnionych godziwych warunków do życia, mieszkanie przypomina norę i wysypisko śmieci! Byłam i widziałam. Jedno wielkie wysypisko śmieci. Wój wiedział o tym od dawna! Kilka lat temu facetowi zabrano konia bo go nieniedbywał i wójt wypowiedział się do kamer że zostanie zabrana reszta bydła ale nic z tym nie zrobił, to w końcu inicjatywę przejął byk. Poza tym gmina nie interesuje się tą kobietą i ona jest pozostawiona sama sobie, pomaga trochę rodzina ale panie z gopsu mogłby ruszyć w końcu dupy zza biurek!Jak zwykle pomaga wieś a wójt laury zbiera :(
Dodano: 4.08.2015 22:03    Przez: ~max
Trawka, czy mocarz?
Dodano: 4.08.2015 20:37    Przez: ~bleble

KOMENTARZE

Jaki kraj taka Korrida.
Dodano: 04.08.2015 17:30    Przez: ~Ole!
Dlatego każdy praworządny obywatel powinien mieć łatwy dostęp do broni palnej. ROMB
Dodano: 04.08.2015 18:58    Przez: ~ROMB
Ole tobie już nic nie pomoże jełopie!Człowiek pracował ciężko i zginął na stanowisku pracy podobnie jak w każdym innym zawodzie.Wyrazy współczucia dla rodziny a jemu wieczne odpoczywanie.
Dodano: 04.08.2015 19:19    Przez: ~homoś
raczej do czerwonej płachty...
Dodano: 04.08.2015 21:35    Przez: ~byczek fernando
poprawiłeś mi humor z rana :P
Dodano: 06.08.2015 11:54    Przez: ~zaklinaczpsuuf
Ale facet zginął od podniesienia czy od będącego następstwem upuszczenia?
Dodano: 04.08.2015 17:32    Przez: ~Fizyk
karma wraca... znęcał się nad zwierzętami i zwierze go zabiło...Żal człowieka ale ... nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe
Dodano: 04.08.2015 17:40    Przez: ~Anna
na LM:"Koń na wolności" z 6.07.2012 r. jest filmik z interwencji w sprawie konika,tam się pan w pełni zaprezentował i swoje gospodarstwo też.
Dodano: 05.08.2015 11:15    Przez: ~szkarlatyna
Do ~FizykCzytajmy ze zrozumieniem j.w.Cytuje - "Rozjuszony byk stał nad panem Ryszardem. Nikt nie mógł się do niego zbliżyć, bo zwierzę reagowało agresywnie – dodał." Rozumiemy już. ? Czy stał i leżał. , upuszczony czy podniesiony. Pozdrawiam
Dodano: 04.08.2015 17:46    Przez: ~Paulina
Paulino- to ty ocierasz się o analfabetyzm nie mówiąc już o podstawach sztuki dziennikarskiej. Tytuł brzmi: Cyt. "Rozwścieczony byk poniósł 74-latka na rogach. Mężczyzna zginął na miejscu". Uważasz, że to jest właściwy tytuł? Chciałaś błysnąć, ale najwyraźniej ci nie wyszło. Mężczyzna zginął, ponieważ został zaatakowany przez byka, ale z artykuł nie wynika czy od podnoszenia (jak sugeruje tytuł, czy od rzucenia po poniesieniu czy może od staranowania leżącego już na ziemi. Po co te twoje durne cytaty, nie wiemy, w którym momencie zmarł. Ne pozdrawiam trolli szukających, do czego się tu przyczepić.
Dodano: 04.08.2015 18:11    Przez: ~Fizyk
jak sam napisales w tytóle jest napisane ze "poniósł" to skoro go poniosl to znaczy ze go niósl a nie podniosł (podniesć mozna lezącego)
Dodano: 04.08.2015 18:52    Przez: ~turek
Kwestię należy zacząć od zagadnienia grawitacji,następnie płynnie przejść do stopnia rozwścieczenia byka i podejść do niego ze zrozumieniem istoty rzeczy.
Dodano: 04.08.2015 23:14    Przez: ~życzliwy
Zabili byka i teraz trzeba nam do Pampeluny jechać. Tam ponoć jeszcze byki po ulicach biegają.
Dodano: 04.08.2015 18:50    Przez: ~biegacz
Dobrze jemu tak ,pewno tez sie znecał nad bykiem jak i nad koniem .
Dodano: 04.08.2015 18:58    Przez: ~ij9u
,,SPADKOBIERCÓW'' BRAK?. TO TAK?. PYTAŁEM STRAŻNIKÓW : CZY PROWADZĄ SPRZEDAŻ LIŚCI BORÓWKI CZERNICY NIE? . DOWIEDZIAŁEM SIĘ : NIE WOLNO ZRYWAĆ LIŚCI ,,HODUJĄ OGRODNICY'' -TO FIKCJA? . DLACZEGO ? NIE ZAJMUJĄ SIĘ SADZENIEM I ZBIERANIEM ,,KASZTANOWCA'' TEŻ. ....
Dodano: 04.08.2015 19:54    Przez: ~M
Trawka, czy mocarz?
Dodano: 04.08.2015 20:37    Przez: ~bleble
Karma wraca nie zal mi go kto zneca sie nad zwierzeciem nie jest dobrym czlowiekiem
Dodano: 04.08.2015 20:31    Przez: ~Edi
Gospodarz miał na imię Telesfor,to trochę tłumaczy jego zachowanie,no bo dajcie dzieciakowi takie słowo na imię i wyślijcie je miedzy innych pastuszków i niech ono dziecie sie im przedstawi...
Dodano: 05.08.2015 18:40    Przez: ~matka poldka
Jakie miasto takie newsy
Dodano: 04.08.2015 21:02    Przez: ~mariuszMaxKolanko
Wbrew pozorom,to jest dobry news,panie Kolanko.
Dodano: 04.08.2015 23:17    Przez: ~as
Byk mu dołożył za to ze znęcał się nad koniem Wcale go nie żałuje sam się o to prosił pa pa