Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19504) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (3)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (4)

Nastolatki piją na plaży. Ratownicy bezradni

Dodano: 11.08.2015 07:30
Źródło: LM.pl

Oblężona miejska plaża w Gosławicach, a na niej...młodzież pijąca alkohol. Ratownikom ciężko jest sobie poradzić z plażowiczami.

Upalne, wakacyjne dni to najlepszy czas na korzystanie z uroków jezior. Niestety nie wszyscy wypoczywają rozsądnie. Miejskie kąpielisko w Gosławicach to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc. W weekendy opala się tam i kąpie nawet 300 osób. Taka liczba plażowiczów nie przeraża ratowników. Przeraża ich jednak ignorancja zakazów, między innymi tego dotyczącego picia alkoholu. - Niestety nas nie słuchają. Piją piwo nawet przy naszym stanowisku, a potem ciągnie ich do wody. Najgorsze kiedy 15-latki przychodzą z butelką wódki, a my niewiele możemy zrobić - mówi Patrycja Soroka, ratowniczka WOPR. - Możemy tylko podejść i zwrócić uwagę, albo zadzwonić na policję żeby interweniowała - dodaje.

Wejście do wody po alkoholu może skończyć się tragicznie. Niedawno jeden mężczyzn po pijanemu wskoczył z pomostu do wody w Przykonie, niedaleko Turku i zasłabł. Żyje tylko dzięki natychmiastowej pomocy plażowiczów i ratowników.

 
  • Nastolatki piją na plaży. Ratownicy bezradni

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli plaża w Gosławicach jest plażą miejską to niech konińska straż miejska się w końcu wykaże,mają pole do popisu w końcu chyba plaza jest miejscem publicznym.Mnie nad Wartą jak byłem na rybach gdzie dookoła nikogo nie było potrafili złapać z piwem i 100 na początek a tam chlają legalnie i zero reakcji ,paranoja
Dodano: 11.08.2015 08:47    Przez: ~realista
I w czym problem bezradny Koninie? Dowalić 1000zł grzywny bez pitolenia i po sprawie mamusia czy tatuś zapłacą i gównażeria się zaraz nauczy. Szlaban na chacie i po problemie nieudaczna władzo.
Dodano: 11.08.2015 07:59    Przez: ~Irra
Prawda! Może darmozjady wezmą się wreszcie za uczciwą pracę!
Dodano: 11.08.2015 09:01    Przez: ~!
A tym czasem STRAŻNIK MIEJSKI siedzi w klimatyzowanym autku i śpi a robota tzn. fotki kierowcom robią się same. Gdzie jesteś strażniku na rowerku ? w południe ganiasz babcie z pieskami bez smyczy ale wyjść wieczorem do chlającej młodzieży już nie potrafisz.
Dodano: 11.08.2015 09:36    Przez: ~koniowo
Z tym piciem to faktycznie masakra, ale ratownicy wypraszają młodzież po alkoholu z plaży, gdy ta nie reaguje na ich uwagi, gdy szaleją i to obok nich. Z częścią młodzieży ratownik da sobie radę, ale z grupą wypitych agresywnych nastolatków już nie i jeszcze może dostać od nich, jak nie na plaży to poza nią. Moja córka, nastolatka popiera wyrzucanie pijanych rówieśników z plaży, bo twierdzi, że wielu z nich jest wówczas chamskich, a nawet agresywnych. Obawiam się wysyłać córkę samą nad wodę, ale z drugiej strony też byłam młoda i raczej nie uśmiechało mi się jechać nad wodę z rodzicami. Cieszę się, że córka nie pije, ale obawiam się pijanej młodzieży. Chłopakom przychodzą rożne głupoty do głowy... i co z tym fantem zrobić?
Dodano: 11.08.2015 10:28    Przez: ~Mama

KOMENTARZE

I w czym problem bezradny Koninie? Dowalić 1000zł grzywny bez pitolenia i po sprawie mamusia czy tatuś zapłacą i gównażeria się zaraz nauczy. Szlaban na chacie i po problemie nieudaczna władzo.
Dodano: 11.08.2015 07:59    Przez: ~Irra
Szlaban na chacie? Jak teraz to rodzice boją się 15- latek, a nie 15- latki rodziców.
Dodano: 12.08.2015 05:45    Przez: ~Ma
"Niedawno jeden mężczyzn"
Dodano: 11.08.2015 08:14    Przez: ~Polonista
Już od pewnego czasu obserwuję, że któryś analfabetyczny "dziennikarz", nagminnie zapomina dopisywać przed wyrazami istotnych literek typu "z", "w". Powiedzcie mi drodzy czytelnicy, skąd to się bierze? To wygląda ewidentnie tak, jakby myślał, że nie pisanie ich, jest poprawne... O co tu do cholerki chodzi? Dlaczego naczelna tego nie sprawdza przed publikacją? Wstyd...
Dodano: 11.08.2015 11:12    Przez: ~Naczelna do roboty!
"Niedawno jeden Z mężczyzn" albo "niedawno jeden mężczyzna". Kto pisze te teksty? Masakra... Nie ma nikogo nad sobą, kto by to sprawdzał?
Dodano: 11.08.2015 11:14    Przez: ~Kto to pisze?
Jeżeli plaża w Gosławicach jest plażą miejską to niech konińska straż miejska się w końcu wykaże,mają pole do popisu w końcu chyba plaza jest miejscem publicznym.Mnie nad Wartą jak byłem na rybach gdzie dookoła nikogo nie było potrafili złapać z piwem i 100 na początek a tam chlają legalnie i zero reakcji ,paranoja
Dodano: 11.08.2015 08:47    Przez: ~realista
Prawda! Może darmozjady wezmą się wreszcie za uczciwą pracę!
Dodano: 11.08.2015 09:01    Przez: ~!
Kolejny argument na rzecz likwidacji straży miejskiej.
Dodano: 11.08.2015 09:13    Przez: ~gregu
Dokładnie. Tylko pewnie chodzi o to że topielec gminy nie kosztuje tyle co brak tantiem z fotoradarów... w końcu nie chodzi o kasę a o misję społeczną...
Dodano: 11.08.2015 09:50    Przez: ~Skid
USTAWA z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nie mówi o czymś takim jak "MIEJSCE PUBLICZNE" więc mandat jest wystawiony bezprawnie.Art. 14. 1. Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych:1) na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i domów studenckich;2) na terenie zakładów pracy oraz miejsc zbiorowego żywienia pracowników;3) w miejscach i czasie masowych zgromadzeń;4) w środkach i obiektach komunikacji publicznej, z wyjątkiem wagonów restauracyjnych i bufetów w pociągach, w których dopuszcza się sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych do 4,5% zawartości alkoholu oraz piwa;5) (uchylony);6) w obiektach zajmowanych przez organy wojskowe i spraw wewnętrznych, jak również w rejonie obiektów koszarowych i zakwaterowania przejściowego jednostek wojskowych.2a. Zabrania się spożywania napoj ...
Dodano: 11.08.2015 11:27    Przez: ~świadomi prawa obywatele!!! ...
USTAWA z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nie mówi o czymś takim jak "MIEJSCE PUBLICZNE" więc mandat jest wystawiony bezprawnie.Art. 14. 1. Zabrania się sprzedaży, podawania i spożywania napojów alkoholowych:1) na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych i domów studenckich;2) na terenie zakładów pracy oraz miejsc zbiorowego żywienia pracowników;3) w miejscach i czasie masowych zgromadzeń;4) w środkach i obiektach komunikacji publicznej, z wyjątkiem wagonów restauracyjnych i bufetów w pociągach, w których dopuszcza się sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów alkoholowych do 4,5% zawartości alkoholu oraz piwa;5) (uchylony);6) w obiektach zajmowanych przez organy wojskowe i spraw wewnętrznych, jak również w rejonie obiektów koszarowych i zakwaterowania przejściowego jednostek wojskowych.1/2
Dodano: 11.08.2015 11:29    Przez: ~świadomi prawa obywatele!!!
2a. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.6. W innych niewymienionych miejscach, obiektach lub na określonych obszarach gminy, ze względu na ich charakter, rada gminy może wprowadzić czasowy lub stały zakaz sprzedaży, podawania, spożywania oraz wnoszenia napojów alkoholowych. 2/2
Dodano: 11.08.2015 11:30    Przez: ~świadomi prawa obywatele!!!
——> UCHWAŁA Nr 577 RADY MIASTA KONINA z dnia 16 g r u d n i a 2009 roku w sprawie zakazu spożywania napojów alkoholowych na terenie Miasta Konina w miejscach niewymienionych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi§ 1.Na terenie Miasta Konina wprowadza się zakaz spożywania napojów alkoholowych w następujących miejscach wskazanych, niewymienionych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi:1. na klatkach schodowych, piwnicach, strychach oraz innych ciągach komunikacyjnych w pomieszczeniach wspólnych budynków wielorodzinnych,2. w bramach posesji wokół budynków wielorodzinnych,3. na placach zabaw dla dzieci i młodzieży.
Dodano: 11.08.2015 11:31    Przez: ~świadomi prawa obywatele!!!
bo straż wiejska woli tępić kierowców lepsze siano
Dodano: 11.08.2015 11:55    Przez: ~straznikHuck
jak mozna kapac sie w tym bagnie? w wiejskich sadzawkach woda jest czystsza i tak nie smierdzi
Dodano: 11.08.2015 08:58    Przez: ~ofuj
Czy Rada Miasta zabroniła spożywania piwa na terenie kąpieliska? Ustawa tego nie zabrania.
Dodano: 11.08.2015 09:19    Przez: ~PS
Rada Miasta też nie zabrania.2. Wprowadza się stały zakaz sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych dospożycia w miejscu sprzedaży:a) na terenie obiektów kultu religijnego,b) na terenie stacji paliw,c) giełd i targowisk (z wyjątkiem piwa),d) na terenie kąpielisk (z wyjątkiem piwa)Jest to Uchwała Nr 756RADY MIASTA KONINAz dnia 26 marca 2014 roku.Pozdrawiam
Dodano: 11.08.2015 09:47    Przez: ~912
Kuśwa to nie ma policji i straży miejskiej !
Dodano: 11.08.2015 09:23    Przez: ~antymatoł
A tym czasem STRAŻNIK MIEJSKI siedzi w klimatyzowanym autku i śpi a robota tzn. fotki kierowcom robią się same. Gdzie jesteś strażniku na rowerku ? w południe ganiasz babcie z pieskami bez smyczy ale wyjść wieczorem do chlającej młodzieży już nie potrafisz.
Dodano: 11.08.2015 09:36    Przez: ~koniowo
niestety urzednicy nie radzą sobie z prymitywnym problemem, strażnicy łażą i szukają babek z pietruszką handlujących na ulicy z porządku nie ma na plazy komu pilnować
Dodano: 11.08.2015 09:51    Przez: ~edzio flaszka
Z tym piciem to faktycznie masakra, ale ratownicy wypraszają młodzież po alkoholu z plaży, gdy ta nie reaguje na ich uwagi, gdy szaleją i to obok nich. Z częścią młodzieży ratownik da sobie radę, ale z grupą wypitych agresywnych nastolatków już nie i jeszcze może dostać od nich, jak nie na plaży to poza nią. Moja córka, nastolatka popiera wyrzucanie pijanych rówieśników z plaży, bo twierdzi, że wielu z nich jest wówczas chamskich, a nawet agresywnych. Obawiam się wysyłać córkę samą nad wodę, ale z drugiej strony też byłam młoda i raczej nie uśmiechało mi się jechać nad wodę z rodzicami. Cieszę się, że córka nie pije, ale obawiam się pijanej młodzieży. Chłopakom przychodzą rożne głupoty do głowy... i co z tym fantem zrobić?
Dodano: 11.08.2015 10:28    Przez: ~Mama
to są efekty bezstresowego wychowywania