Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18712) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 16oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)

Tragedia w miejscowości Świętne. Utonął 17-latek!

Dodano: 14.08.2015 22:29
Źródło: LM.pl

Nie żyje 17-latek, który kąpał się na niestrzeżonym kąpielisku w gm. Wilczyn.

Do tragedii doszło dzisiaj po godz. 20. Nastolatek korzystał z dzikiego kąpieliska jeziora Wilczyńskiego w miejscowości Świętne. Nie wiadomo jeszcze w jakich okolicznościach wszedł do wody i kiedy zauważono jego zniknięcie. Jak informuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej, 17-latka wyciągnęły z wody osoby postronne, które udzielały mu pomocy. Potem do akcji wkroczyli strażacy. Niestety mimo długiej reanimacji, chłopaka nie udało się uratować. 

Okoliczności śmierci 17-latka wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. 

fot. KM PSP Konin

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wczoraj takich 17-sto latków widzałem na plaży jak przewracali flaszeczkę z gwinta.Młodzi dzisiaj chcą zainponować,tylko szkoda że w taki sposób.
Dodano: 14.08.2015 22:51    Przez: ~ket
ludzie, nie ryzykujcie, uważajcie na siebie, jak widać życie cały czas rzuca nam kłody pod nogi. Szkoda tak młodego chłopaka, to kogoś syn, brat... ech
Dodano: 14.08.2015 23:01    Przez: ~b
CZYNIONE SĄ WSZELKIE STARANIA, ABY W OKOLICZNYCH JEZIORACH NIE TOPILI SIĘ LUDZIE. WODY GWAŁTOWNIE UBYWA Z ROKU NA ROK A SPRAWA BUDOWY INSTALACJI JEST W CYNICZNY SPOSÓB ODWLEKANA. ZAPEWNE JUŻ ZA 2-3 LATA NIE BĘDZIE SIĘ, W CZYM UTOPIĆ.
Dodano: 15.08.2015 10:10    Przez: ~TORF
a Ty może nie wypowiadaj się za wszystkich mieszkańców gminy Wilczyn? to, że Tobie wczasowicze nie odpowiadają nie znaczy, że wszystkim
Dodano: 15.08.2015 12:58    Przez: ~wilczynianin

KOMENTARZE

To nie jest Jezioro Wilczyńskie, tam jest Wilczyńskie Bis. Pan marszałek z posłem Tomasz N. obiecali, że zrobią z tym jeziorem porządek. I nic. Wkrótce znów coś obiecają, bo niedługo wybory.
Dodano: 15.08.2015 22:53    Przez: ~wd
Dopóki nie wydarzyła się taka tragedia to plaża należała do .... Zginął młody chlopak i chyba odpowiednie władze powinny zainteresować się osobami, które przy tej plaży wykonywały prace. Skoro ktoś potrafi czerpać korzyści niech i spija to co naważył.
Dodano: 16.08.2015 08:35    Przez: ~wilczynianin
Proszę zaczerpnąć informacji, na której z DZIKICH PUBLICZNYCH PLAŻ UTOPIŁ SIĘ CHŁOPAK. By plaża nazwana była publiczną GMINA MUSI UTWORZYĆ PUBLICZNE PRZEJSCIE DO NIEJ I ZATRUDNIC RATOWNIKA. Na Świętnym takiej nie ma - jest w Wilczynie. Nigdy dotychczas wczasowicze nie mieli problemu by kąpać się na dzikich plażach - nie ma ratownika = nie ma publicznej plazy.
Dodano: 20.08.2015 16:47    Przez: ~Wczasowicz
Brawo wilczynianin!!! masz słuszną rację!
Dodano: 16.08.2015 10:39    Przez: ~też wilczynianin
Najpierw niech ktoś się weźmie za to kto zrobił tą plaże i kto zezwolił na tą plaże nad państwa Mo... . Teraz jest dobra sytuacja aby tą sprawe rozwikłać i ponieść surowe konsekwencje bo takie im grożą. Plaża zamknięta pod klucz wstep na nią tylko wynajmujący domek lub pokoje w a.bali.
Dodano: 16.08.2015 14:57    Przez: ~xxxx
Dokładnie tak jest. A jedni i drudzy wynajmujący pokoje zwykłemu pieszemu klucza na to by wejść na plażę nie dali. Buractwo...Ale tak to jest jak z gówna wyjdziesz i trochę masz więcej to głowa wysoko, bo wydaje im się że są ważniejsi. Słoma i tak im z butów wystaje, każdy pamięta ich zawiłe początki.
Dodano: 17.08.2015 07:48    Przez: ~muniek
Plaża pod klucz? Działka owszem, tak jak każde inne - w końcu działki są prywatne. Teren wokół jeziora należy do wszystkich mieszkańców i wczasowiczów. Aby mieć dostęp do WSZYSTKICH DZIKICH PLAŻ JEZIORA WILCZYŃSKIEGO należy zakupić działkę z bezpośrednim zejściem nad jezioro. DZIAŁKA JEST PRYWATNA WIĘC JEST ZAMKNIĘTA. Plaże nad jeziorem są wszystkich, mogą na nich przebywać zarówno osoby z Agro Bali, a nawet z Zakopanego jak mają taką potrzebę, a zależy to od tego czy ktoś UDOSTĘPNI PRZEJŚCIE - TYLKO PRZEJSCIE PROWADZĄCE NAD JEZIORO, KTORE JEST PRYWATNE. Doskonale można zauważyć, w którym miejscu kończą się działki - każda jest ogrodzona - reszta poza ogrodzeniem to teren należący do jeziora, tak więc żadnej prywatyzacji plaż nie ma i nie było.
Dodano: 20.08.2015 16:21    Przez: ~Wczasowiczka
Działka jest prywatna, ciekawe czy inni, mający prywatne działki zezwoliliby na przejscie przez własną działkę. Ta pod klucz nie jest jedyną działką na Świętnym - ktoś kiedyś ją zakupił więc ma prawo zrobić z nią co chce. Pozdrawiam
Dodano: 20.08.2015 16:23    Przez: ~Wczasowicz
Na plażę można wejść nie tylko przez tę jedną działkę. Do jeziora przylegają wszystkie działki, a Wy uparliście się akurat na tę działkę! Stanowi ona własność PRYWATNĄ - odsyłam do słownika języka polskiego, co tak owe słowo oznacza - PRYWATNOŚĆ.
Dodano: 20.08.2015 16:26    Przez: ~Wczasowicz
Takie podziękowanie za tyle lat przechodzenia ? Działka była dostępna dla wszystkich, nawet dla osób z Kownat i innych miejscowości.
Dodano: 20.08.2015 17:07    Przez: ~Wczasowicz
Masakra :'( znałam go ...jest tylko rok starszy od mojego syna .... dobry uczeń , kulturalny grzeczny chłopiec ... brak mi słów a współczucie to za mało nie wyobrażam sobie co czuje jego mama ..stracić jedyne dziecko :'(
Dodano: 16.08.2015 18:27    Przez: ~iza
Byłam tego dnia w Świętnym ,na pobliskiej plaży.Słyszeliśmy syreny wieczorem.Nikt nie przypuszczał,że w tym czasie ,tak blisko ginie młody chłopak...Drink już nie smakował tak dobrze..muzyka już nie cieszyła tak ucha..Wielka tragedia! Miejscowi mówili ,że był z dziewczyną..,że chciał wyciągnąć telefon z wody...Tak czy owak...WYRAZY WŚPÓŁCZUCIA DLA RODZINY!
Dodano: 17.08.2015 12:24    Przez: ~ANNA
Jesteście wszyscy nienormalni dajcie mu spokój! Znałam Piotrka to bardzo porządny i grzeczny chłopak wszyscy będziemy za nim tęsknić. A wszyscy Ci którzy go tak oczerniaja beda się w piekle smażyć! Patafiany jedne! !!!
Dodano: 17.08.2015 22:41    Przez: ~Karolina
To Świętne już dawno powinni zaorać razem z tymi nowobogackimi co tu pokupowali działkiciągle coś się dzieje. Kiedyś był spokój można było spokojnie spędzać czas nad jeziorem a teraz ta banda z różnych stron Polski co ma tu działki przynosi samo nieszczęście.Wynocha z naszych terenów nieroby!
Dodano: 19.08.2015 22:59    Przez: ~aniela
chlopak utopil sie na innej plazy niz tej ktora nalezy to panstwa M i agro bali. ale to nie zmienia faktu ze plaza przy agro jest zrobiona bez pozwolenia z tego co wiem a druga sprawa bedac w agro na wlasne uszy slyszalem jak pani za barem informowala ze plaza jest zamknieta i dostep do niej maja tylko osoby wynajmujace u nich pokoje.
Dodano: 23.08.2015 23:37    Przez: ~wojtek
działka zamknięta owszem, ale na plaze mozna dojsc wchodzac przez inne wolne dzialki, jest kazdego nikt jej nie pilnuje, bo jest to teren nalezacy do wod - prosze podchodzic do takich spraw od strony prawnej, plaza nie nalezy do nikogo, wiele osob z roznych stron sie tam kapie wchodzac przez inne dzialki.
Dodano: 24.08.2015 14:30    Przez: ~:)
5 z 5
<<12345