Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19847) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
29 / 17oC
Jutropogoda
24 / 16oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stypendia od marszałka dla centrów kształcenia zaw ... (2)Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (20)

Tragedia w miejscowości Świętne. Utonął 17-latek!

Dodano: 14.08.2015 22:29
Źródło: LM.pl

Nie żyje 17-latek, który kąpał się na niestrzeżonym kąpielisku w gm. Wilczyn.

Do tragedii doszło dzisiaj po godz. 20. Nastolatek korzystał z dzikiego kąpieliska jeziora Wilczyńskiego w miejscowości Świętne. Nie wiadomo jeszcze w jakich okolicznościach wszedł do wody i kiedy zauważono jego zniknięcie. Jak informuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej, 17-latka wyciągnęły z wody osoby postronne, które udzielały mu pomocy. Potem do akcji wkroczyli strażacy. Niestety mimo długiej reanimacji, chłopaka nie udało się uratować. 

Okoliczności śmierci 17-latka wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. 

fot. KM PSP Konin

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wczoraj takich 17-sto latków widzałem na plaży jak przewracali flaszeczkę z gwinta.Młodzi dzisiaj chcą zainponować,tylko szkoda że w taki sposób.
Dodano: 14.08.2015 22:51    Przez: ~ket
ludzie, nie ryzykujcie, uważajcie na siebie, jak widać życie cały czas rzuca nam kłody pod nogi. Szkoda tak młodego chłopaka, to kogoś syn, brat... ech
Dodano: 14.08.2015 23:01    Przez: ~b
CZYNIONE SĄ WSZELKIE STARANIA, ABY W OKOLICZNYCH JEZIORACH NIE TOPILI SIĘ LUDZIE. WODY GWAŁTOWNIE UBYWA Z ROKU NA ROK A SPRAWA BUDOWY INSTALACJI JEST W CYNICZNY SPOSÓB ODWLEKANA. ZAPEWNE JUŻ ZA 2-3 LATA NIE BĘDZIE SIĘ, W CZYM UTOPIĆ.
Dodano: 15.08.2015 10:10    Przez: ~TORF
a Ty może nie wypowiadaj się za wszystkich mieszkańców gminy Wilczyn? to, że Tobie wczasowicze nie odpowiadają nie znaczy, że wszystkim
Dodano: 15.08.2015 12:58    Przez: ~wilczynianin

KOMENTARZE

To nie jest Jezioro Wilczyńskie, tam jest Wilczyńskie Bis. Pan marszałek z posłem Tomasz N. obiecali, że zrobią z tym jeziorem porządek. I nic. Wkrótce znów coś obiecają, bo niedługo wybory.
Dodano: 15.08.2015 22:53    Przez: ~wd
Dopóki nie wydarzyła się taka tragedia to plaża należała do .... Zginął młody chlopak i chyba odpowiednie władze powinny zainteresować się osobami, które przy tej plaży wykonywały prace. Skoro ktoś potrafi czerpać korzyści niech i spija to co naważył.
Dodano: 16.08.2015 08:35    Przez: ~wilczynianin
Proszę zaczerpnąć informacji, na której z DZIKICH PUBLICZNYCH PLAŻ UTOPIŁ SIĘ CHŁOPAK. By plaża nazwana była publiczną GMINA MUSI UTWORZYĆ PUBLICZNE PRZEJSCIE DO NIEJ I ZATRUDNIC RATOWNIKA. Na Świętnym takiej nie ma - jest w Wilczynie. Nigdy dotychczas wczasowicze nie mieli problemu by kąpać się na dzikich plażach - nie ma ratownika = nie ma publicznej plazy.
Dodano: 20.08.2015 16:47    Przez: ~Wczasowicz
Brawo wilczynianin!!! masz słuszną rację!
Dodano: 16.08.2015 10:39    Przez: ~też wilczynianin
Najpierw niech ktoś się weźmie za to kto zrobił tą plaże i kto zezwolił na tą plaże nad państwa Mo... . Teraz jest dobra sytuacja aby tą sprawe rozwikłać i ponieść surowe konsekwencje bo takie im grożą. Plaża zamknięta pod klucz wstep na nią tylko wynajmujący domek lub pokoje w a.bali.
Dodano: 16.08.2015 14:57    Przez: ~xxxx
Dokładnie tak jest. A jedni i drudzy wynajmujący pokoje zwykłemu pieszemu klucza na to by wejść na plażę nie dali. Buractwo...Ale tak to jest jak z gówna wyjdziesz i trochę masz więcej to głowa wysoko, bo wydaje im się że są ważniejsi. Słoma i tak im z butów wystaje, każdy pamięta ich zawiłe początki.
Dodano: 17.08.2015 07:48    Przez: ~muniek
Plaża pod klucz? Działka owszem, tak jak każde inne - w końcu działki są prywatne. Teren wokół jeziora należy do wszystkich mieszkańców i wczasowiczów. Aby mieć dostęp do WSZYSTKICH DZIKICH PLAŻ JEZIORA WILCZYŃSKIEGO należy zakupić działkę z bezpośrednim zejściem nad jezioro. DZIAŁKA JEST PRYWATNA WIĘC JEST ZAMKNIĘTA. Plaże nad jeziorem są wszystkich, mogą na nich przebywać zarówno osoby z Agro Bali, a nawet z Zakopanego jak mają taką potrzebę, a zależy to od tego czy ktoś UDOSTĘPNI PRZEJŚCIE - TYLKO PRZEJSCIE PROWADZĄCE NAD JEZIORO, KTORE JEST PRYWATNE. Doskonale można zauważyć, w którym miejscu kończą się działki - każda jest ogrodzona - reszta poza ogrodzeniem to teren należący do jeziora, tak więc żadnej prywatyzacji plaż nie ma i nie było.
Dodano: 20.08.2015 16:21    Przez: ~Wczasowiczka
Działka jest prywatna, ciekawe czy inni, mający prywatne działki zezwoliliby na przejscie przez własną działkę. Ta pod klucz nie jest jedyną działką na Świętnym - ktoś kiedyś ją zakupił więc ma prawo zrobić z nią co chce. Pozdrawiam
Dodano: 20.08.2015 16:23    Przez: ~Wczasowicz
Na plażę można wejść nie tylko przez tę jedną działkę. Do jeziora przylegają wszystkie działki, a Wy uparliście się akurat na tę działkę! Stanowi ona własność PRYWATNĄ - odsyłam do słownika języka polskiego, co tak owe słowo oznacza - PRYWATNOŚĆ.
Dodano: 20.08.2015 16:26    Przez: ~Wczasowicz
Takie podziękowanie za tyle lat przechodzenia ? Działka była dostępna dla wszystkich, nawet dla osób z Kownat i innych miejscowości.
Dodano: 20.08.2015 17:07    Przez: ~Wczasowicz
Masakra :'( znałam go ...jest tylko rok starszy od mojego syna .... dobry uczeń , kulturalny grzeczny chłopiec ... brak mi słów a współczucie to za mało nie wyobrażam sobie co czuje jego mama ..stracić jedyne dziecko :'(
Dodano: 16.08.2015 18:27    Przez: ~iza
Byłam tego dnia w Świętnym ,na pobliskiej plaży.Słyszeliśmy syreny wieczorem.Nikt nie przypuszczał,że w tym czasie ,tak blisko ginie młody chłopak...Drink już nie smakował tak dobrze..muzyka już nie cieszyła tak ucha..Wielka tragedia! Miejscowi mówili ,że był z dziewczyną..,że chciał wyciągnąć telefon z wody...Tak czy owak...WYRAZY WŚPÓŁCZUCIA DLA RODZINY!
Dodano: 17.08.2015 12:24    Przez: ~ANNA
Jesteście wszyscy nienormalni dajcie mu spokój! Znałam Piotrka to bardzo porządny i grzeczny chłopak wszyscy będziemy za nim tęsknić. A wszyscy Ci którzy go tak oczerniaja beda się w piekle smażyć! Patafiany jedne! !!!
Dodano: 17.08.2015 22:41    Przez: ~Karolina
To Świętne już dawno powinni zaorać razem z tymi nowobogackimi co tu pokupowali działkiciągle coś się dzieje. Kiedyś był spokój można było spokojnie spędzać czas nad jeziorem a teraz ta banda z różnych stron Polski co ma tu działki przynosi samo nieszczęście.Wynocha z naszych terenów nieroby!
Dodano: 19.08.2015 22:59    Przez: ~aniela
chlopak utopil sie na innej plazy niz tej ktora nalezy to panstwa M i agro bali. ale to nie zmienia faktu ze plaza przy agro jest zrobiona bez pozwolenia z tego co wiem a druga sprawa bedac w agro na wlasne uszy slyszalem jak pani za barem informowala ze plaza jest zamknieta i dostep do niej maja tylko osoby wynajmujace u nich pokoje.
Dodano: 23.08.2015 23:37    Przez: ~wojtek
działka zamknięta owszem, ale na plaze mozna dojsc wchodzac przez inne wolne dzialki, jest kazdego nikt jej nie pilnuje, bo jest to teren nalezacy do wod - prosze podchodzic do takich spraw od strony prawnej, plaza nie nalezy do nikogo, wiele osob z roznych stron sie tam kapie wchodzac przez inne dzialki.
Dodano: 24.08.2015 14:30    Przez: ~:)
5 z 5
<<12345