Dzisiaj jest wtorek 20 sierpnia 2019, imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19055) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 19oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)Od patyka do koszyka, czyli warsztaty wikliniarski ... (0)

Rodzinę z Kazachstanu przyjęły Kleczew i Kawęczyn

Dodano: 19.08.2015 08:35

Dwa lata temu państwo Gorańscy z Kazachstanu osiedlili się na terenie gminy Kleczew. Przed trzema dniami gmina Kawęczyn przyjęła rodziców Władysława Gorańskiego.

Władysław Gorański przez wiele lat słał listy do polskich gmin, nikt nie zareagował. - Kiedy list dotarł do mnie, postanowiłam działać – opowiada Elżbieta Sroczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie. - Wysłałam pismo do wszystkich gmin powiatu konińskiego. Odpowiedział Kleczew. I tak ruszyła cała machina. Dziś rodzina państwa Gorańskich jest moją rodziną.

Państwo Gorańscy zamieszkali w Koziegłowach, na terenie gminy Kleczew. - Babcia od wielu lat starała się wrócić do Polski z rodziną. Niestety nie udało się – opowiada dzieje swojej rodziny Władysław Gorański. - Potem starania rozpocząłem ja z żoną. W końcu mój list odebrała Ela Sroczyńska, która jest naszym aniołem.

Trzy dni temu do gminy Kawęczyn przyjechali rodzice Władysława Gorańskiego oraz jego siostra z synkiem. Anatol, Ludmiła i Helena zamieszkają w Kowalach Pańskich Kolonia. - O polskiej rodzinie z Kazachstanu dowiedziałem się podczas wspólnego wyjazdu od Elżbiety Sroczyńskiej - powiedział wójt Kawęczyna Jan Nowak. - Choć nasza gmina nie jest bogata, postanowiliśmy pomóc. Rada Gminy jednogłośnie przyjęła uchwałę o przyjęciu rodziny z Kazachstanu. Ja dziś ze swojej strony deklaruję wszelką pomoc – dodał.

Wzruszenia wczorajszym spotkaniem nie krył również senator Ireneusz Niewiarowski. - Jest to dla mnie szczególna uroczystość z dwóch powodów. Po pierwsze cieszę się, że Polacy po wielu latach mogli wrócić do domu, a po drugie dlatego, że sam jestem dzieckiem repatriantów. Babcia i dziadek zostali zesłani do Kazachstanu w 1940 roku. Udało im wrócić do Polski w 1946 r. Ściąganiem repatriantów nasze państwo spłaca dług wobec Polaków zesłanych na nieludzką ziemię. Aby nowi obywatele gminy Kawęczyn szybko przypomnieli sobie mowę ojczystą, przekazuje im powieść „Ogniem i mieczem” – dodał senator. 

  • Rodzinę z Kazachstanu przyjęły gminy Kleczew i Kawęczyn
  • Rodzinę z Kazachstanu przyjęły gminy Kleczew i Kawęczyn
  • Rodzinę z Kazachstanu przyjęły gminy Kleczew i Kawęczyn
  • Rodzinę z Kazachstanu przyjęły gminy Kleczew i Kawęczyn

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Również serdecznie witam ! Wszystkiego dobrego i oby marzenia o naszym kraju pokryły się z rzeczywistością.
Dodano: 19.08.2015 08:57    Przez: ~Koniniak
Nasz kraj ma moralny obowiązek pomocy i ściągnięcia do kraju Polaków zesłanych w głąb Rosji. Mam nadzieje, ze to nie ostatnia taka dobra wiadomość. Brawo :)
Dodano: 19.08.2015 09:39    Przez: ~Ala
Niewiarowski wielka gwiazda medialne, byle się pokazać. Zdjęcia, przemówienia na pogrzebie klechy Łassy, wszędzie gdzie się da
Dodano: 19.08.2015 09:58    Przez: ~niewida

KOMENTARZE

Również serdecznie witam ! Wszystkiego dobrego i oby marzenia o naszym kraju pokryły się z rzeczywistością.
Dodano: 19.08.2015 08:57    Przez: ~Koniniak
jak się marzy o okradaniu przez państwo to jesteście w raju
Dodano: 19.08.2015 09:06    Przez: ~qaza
a czego sie dziwisz jak wydaja wiecj niz mamy to chyba przez polityków jestes okradany bo panstwo Polskie nic mi nie zrobiło
Dodano: 19.08.2015 09:49    Przez: ~salsa
Ta banda pseudo redaktorków nawet nie potrafi sprawdzić jak się ta rodzina nazywa ale co tam to tylko LM ,z którego nawet Wojewódzki się w radio śmieje.Rodzinę witam serdecznie ,oby Wam ta POlska jeszcze d.pą nie wyszła .Senator niech napisze ile ma emerytury oprócz pensji senatorskiej ale co tam ,,należy mu się ".
Dodano: 19.08.2015 10:44    Przez: ~Paweł
Nasz kraj ma moralny obowiązek pomocy i ściągnięcia do kraju Polaków zesłanych w głąb Rosji. Mam nadzieje, ze to nie ostatnia taka dobra wiadomość. Brawo :)
Dodano: 19.08.2015 09:39    Przez: ~Ala
Jako kraj chrześcijański ściągnęliśmy kilka dni temu chrześcijan syryjskich-wczoraj napisali list do Episkopatu:"Lepiej nam było zginąć w Syrii od bomb,niż z głodu w Polsce".Uchodźcami opiekuje się organizacja kościelna Arka.Módlmy sie.
Dodano: 19.08.2015 14:02    Przez: ~szkarlatyna
Sprawdźcie dokladnie a potem piszcie na lm ! To nie sa Baranscy tylko Goransky!!!!!tak sie nazywają
Dodano: 19.08.2015 09:48    Przez: ~ewa
Gdybyś miał wykształcenie podstawowe tez byś to olewał tak jak MY
Dodano: 19.08.2015 10:51    Przez: ~REDAKCJA lmu
Niewiarowski wielka gwiazda medialne, byle się pokazać. Zdjęcia, przemówienia na pogrzebie klechy Łassy, wszędzie gdzie się da
Dodano: 19.08.2015 09:58    Przez: ~niewida
To świetny polityk. Jedyny taki w naszym regionie. Wystarczy sprawdzić jego dorobek. Stypendia dla młodzieży, Bank Żywności, Fundusz Sołecki i wiele, wiele innych. Bez hejtu niektórzy tutaj nie mogą przeżyć jednego dnia ! Beznadzieja !
Dodano: 19.08.2015 12:12    Przez: ~Jurek
Niewida, jakbyś działał tyle co on, to też by cie wszędzie było pełno. :-P
Dodano: 19.08.2015 13:02    Przez: ~działacz
I tego oczekujemy , a nie multikulti
Dodano: 19.08.2015 11:16    Przez: ~popieram
Witamy w Polsce. Świetna postawa burmistrza Kleczewa i wójta Kawęczyna. Brawo !
Dodano: 19.08.2015 12:33    Przez: ~Beti 8
Prosze doprecyzowac, co Panu niepodoba się w wypowiedzi Pana senatora Niewiarowskiego . Czy to, że jako dziecko repatriantów ma poczucie długu i że ten dług spłaca ? Czy to, że przyznaje sie do swego pochodzenia ?. A może chodzi tylko o to, by opluć ?. Mam propozycje dla Pana. Prosze poprosić senatora o rozkład jego dnia / tak przez tydzień / i starać się dotrzymać mu kroku. Życzę powodzenia.
Dodano: 19.08.2015 12:54    Przez: ~Alfred Michalczyk
Pan do Do Mnie pije ? Mnie wystarczy POinformowanie ludzi jaka kwota co miesiąc uszczupla Polskie Państwo (pisane z dużej litery źródło prof . Bralczyk )z racji PObierania emerytury i wynagrodzenia jako senator.Głosami PO i komunistów zostało to zatwierdzone a i PiS też nie protestował o chorągiewkach ze wsi nie wspominam bo szkoda czasu na to lps.
Dodano: 19.08.2015 13:08    Przez: ~Paweł
SERDECZNIE WITAMY POLAKÓW Z KAZACHSTANU siłą wywiezionych z Polski. Piękna postawa Kleczewa i Kawęczyna. Brawo !!! - A nie jak zakichana UE nam NAKAZUJE ściągać do Polski i utrzymywać tych nierobów z dzikiej Afryki. Jeszcze raz brawo wójtowie z Kleczewa i Kawęczyna !
Dodano: 19.08.2015 13:11    Przez: ~Luniu
Gdyby ich siłą nie wywieźli,może nie miałbyś dziś okazji do cieszenia się z ich powrotu.
Dodano: 19.08.2015 13:59    Przez: ~babcia
Panie Pawle widze, że czuje się Pan niczym spadkobierca któregoś z naszych monarchów. Wszystko jest Pana i to Pan jest dysponentem środków jakimi dysponuje nasze państwo. Ja mam pochodzenie chłopskie i nie uzurpuje sobie prawa, by decydować kto i w jakiej skali godny jest być i emerytem i politykiem. Martwi mnie to, że nasz system emerytalny jest jak sito. Jednym daje wiele innym rachunki do zapłacenia. Nie mam podstaw, by jednym odbierać, by innym dawać. Tych, którzy WIEDZA LEPIEJ boje się i patrze na nich ze sporymi obawami. Nie sądze, by byli szczególnie wrażliwi na los ogółu. W izbie refleksji - jak zwykło mówić się o senacie - bez obaz zobaczę Pana Niewiarowskiego. Ma Pan prawo mieć własne zdanie tylko jakoś kontrkandydaci nie garną się, by rywalizować z senatorem. Może Pan sam wystartuje ?
Dodano: 19.08.2015 18:18    Przez: ~Alfred Michalczyk
Niewiarowski sprzedał się. Za miejsce na liście głosował za in vitro. I po tym wszystkim jeszcze przemawiał w kościele na pogrzebie Łassy. Co za obłuda!
Dodano: 19.08.2015 21:36    Przez: ~nie dla obłudników
Panie Michalaku Alfredzie,bez gawędziarstwa,same suche fakty.Krótkie wojskowe wypowiedzi będą nagradzane brawami.
Dodano: 19.08.2015 22:35    Przez: ~życzliwy
zabraklo chleba i soli