Dzisiaj jest piątek 19 kwietnia 2019, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20596) SPORT FORUM FIRMY (5327) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 6oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
15 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Do wielkanocnego stołu zasiedli kolscy seniorzy i ... (1)Piłkarska kolejka: Jesienią byli liderem, teraz wp ... (5)

Jest szansa na rozszerzenie specjalnej strefy ekonomicznej

Dodano: 25.08.2015 11:16

Trwają przygotowania do rozszerzenia Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Konin.

Chodzi konkretnie o tereny huty aluminium, gdzie mogło by powstać europejskie centrum recyklingu. O takich planach poinformował koniński poseł Tomasz Nowak podczas konferencji prasowej w Koninie.

Poseł poinformował o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku spółki Impexmetal dotyczącego objęcia jej terenów statusem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obecnie zarząd ŁSSE SA wystąpił do ministra gospodarki o utworzenie Podstrefy Konin na wskazanym przez spółkę obszarze, w celu realizacji projektu inwestycyjnego przez Impexmetal. - Być może wniosek ten zostanie zatwierdzony na wyjazdowym posiedzeniu Rady Ministrów w Poznaniu – powiedział koniński parlamentarzysta.

 

 

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:strefa ekonomiczna,   podstrefa,   huta,   aluminium,   poseł,   Tomasz Nowak,   centrym recyklingu,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Prawda jest taka, że wstydem jest dla konińskich władz, aby Konin miał wyższe bezrobocie, niż Kalisz mimo, że ma o wiele dogodniejsze położenie geograficzne
Dodano: 25.08.2015 12:16    Przez: ~Przedsiębiorca
poseł po 5 latach lenisytwa się obudził ... a paszoł ty won, strefa w hucie, toż to załosne
Dodano: 25.08.2015 12:21    Przez: ~eryq
Tak czy owak, panie NOWAK, przychodzisz po głosy tutejszej społeczności, jak ,,dziad" , gdzie byliście jak okręg KONIN umierał( HUTA, PAK, KWB). Może powinniście poczytać historie rozwoju tego regionu! Żenada państwo parlamentarzyści, widzicie nas tylko w okresie kampanii wyborczej!!!
Dodano: 25.08.2015 14:38    Przez: ~PIOTR1960
Łódzka... Teraz dopiero przed wyborami. Dlaczego mówi to poseł,a nie przedstawiciel spółki, skoro to jej wniosek został pozytywnie rozpatrzony?
Dodano: 25.08.2015 11:40    Przez: ~obserwator
spalarnia, recykling, Konin śmietniskiem Polski/Europy?
Dodano: 25.08.2015 12:31    Przez: ~red

KOMENTARZE

Łódzka... Teraz dopiero przed wyborami. Dlaczego mówi to poseł,a nie przedstawiciel spółki, skoro to jej wniosek został pozytywnie rozpatrzony?
Dodano: 25.08.2015 11:40    Przez: ~obserwator
Łódzka strefa jest załatwiana przez Posła Nowaka od trzech lat gamoniu a nie przed wyborami. Nie wiesz ośle co w Koninie się dzieje to nie zabieraj głosu. Dziękujemy Panie Pośle za pomoc.
Dodano: 25.08.2015 20:37    Przez: ~Hutnik
To jest właśnie arogancja władzy i brak szacunku do obywateli. Proszę zwrócić uwagę co chwila na LM-ie Pan Nowak lansuje się z pieniędzy unijnych jako propagator funduszy. Zadaję pytanie jakim prawem i w imię czego pokazywany jest wizerunek Pana Nowaka. Czy to nie jest nadużycie i darmowa reklama? Teraz robi się konferencję aby pochwalić się efektami cudzej pracy - przepraszam na pewno Pan Nowak lobbował i wstawiał się u najwyższych za tym - chyba tak samo jak to czynił w sprawie prywatyzacji Kopalni. Dziś brać górnicza jest bardzo wdzięczna Panu za ogromne profity z tej prywatyzacji. Kieszenie pracowników i byłych pracowników wręcz "pękają od siana" które dostali. Mam nadzieję, że ludzie się już teraz nie nabiorą na te lansowanie i popieranie przez towarzystwo wzajemnej adoracji. Podobnie jak przed wyborami prezydenckimi wszyscy popierali Komorowskiego tylko nie zwykli ludzie a czemu???? Niech każdy sam sobie odpowie.
Dodano: 25.08.2015 21:44    Przez: ~EkoP
Dobre działania, wreszcie coś się zaczyna ruszać w Koninie
Dodano: 25.08.2015 12:09    Przez: ~Zorientowany
wybory idą nic więcej
Dodano: 25.08.2015 12:32    Przez: ~dery
Prawda jest taka, że wstydem jest dla konińskich władz, aby Konin miał wyższe bezrobocie, niż Kalisz mimo, że ma o wiele dogodniejsze położenie geograficzne
Dodano: 25.08.2015 12:16    Przez: ~Przedsiębiorca
Bo zatrudniasz ludzi na czarno
Dodano: 25.08.2015 20:35    Przez: ~dsa
poseł po 5 latach lenisytwa się obudził ... a paszoł ty won, strefa w hucie, toż to załosne
Dodano: 25.08.2015 12:21    Przez: ~eryq
Następny czubek się odezwał.
Dodano: 25.08.2015 20:38    Przez: ~Hutnik
spalarnia, recykling, Konin śmietniskiem Polski/Europy?
Dodano: 25.08.2015 12:31    Przez: ~red
Przecież będzie oddana spalarnia śmieci dla ogrzewnictwa-będzie taniej i cieplej
Dodano: 26.08.2015 18:49    Przez: ~Kotłowy
wiecej tirow na przemyslowej, wiecej kolein i dziur wiecej smrodu kolo huty . pieknie k.. pieknie
Dodano: 25.08.2015 12:52    Przez: ~.pl
Idą wybory i pomysły pijarowe przychodzą do głowy...
Dodano: 25.08.2015 13:16    Przez: ~PslowyMax
Tak czy owak, panie NOWAK, przychodzisz po głosy tutejszej społeczności, jak ,,dziad" , gdzie byliście jak okręg KONIN umierał( HUTA, PAK, KWB). Może powinniście poczytać historie rozwoju tego regionu! Żenada państwo parlamentarzyści, widzicie nas tylko w okresie kampanii wyborczej!!!
Dodano: 25.08.2015 14:38    Przez: ~PIOTR1960
Podziękuj towarzyszom z SLD, oni rządzom od 1994 roku i to oni są odpowiedzialni w pierwszej kolejności za miasto
Dodano: 25.08.2015 14:54    Przez: ~Observer
Miasto w sprawie Huty, Fugo , Kopalni to miało niewiele do pogadania. A że parlamentarzyści nas mają w d..... bo nie taka partia w mieście rządzi to świadczy o ich płytkim myśleniu. Traktują nas jak bydło. Popaść obietnicami przed wyborami i 4 lata życia w dobrobycie na koszt podatnika, a podatni ...... niech siedzi cicho i łyka głupoty za następne 4 lata. Tej PO i posłowi Nowakowi już DZIĘKUJEMY !!!
Dodano: 25.08.2015 17:28    Przez: ~wyborcaanty PO
Wyborcoanty PO: sorry, ale stosujesz retorykę - mówimy Lenin, myślimy partia - mówimy Konin, myślimy huta, PAK, KWB - czy to są jedyne miejsca pracy na świecie? NIE!!!! Zobacz sobie na Nową Sól - 12 lat temu mieli bezrobocie na poziomie 40%, dziś na poziomie 10%, czyli niższe, niż w Koninie - czemu tak? Bo wzięli sprawy w swoje ręce a nie czekali na gwiazdkę z nieba i nie wzdychali za czasami, które już nie wrócą
Dodano: 25.08.2015 18:39    Przez: ~Zorientowany
To bardzo dobra informacja, czekamy na dobry finał...
Dodano: 25.08.2015 16:38    Przez: ~Osiedlowy
Dobra inicjatywa? Mieliśmy hutę która produkowała aluminium od surowca, a będziemy mieli przetwórnie śmieci. A i pewnie tego też nie będzie wszak przed wyborami to śnieg w lipcu i Mikołaja na Wielkanoc obiecują.
Dodano: 25.08.2015 17:21    Przez: ~wyborca
Od jakiego surowca?? Huta nie wyrabiała aluminium bezpośrednio z boksytów, tylko musiała sprowadzać półprodukt