Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18122) SPORT FORUM FIRMY (5390) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Augustyniak zwolniony z Górnika! Dziubek nowym tre ... (0)Puchar Polski. Te mecze wyłonią finalistów. Już w ... (0)

Pracują 24 godziny na dobę. Teraz dostaną podwyżkę

Dodano: 27.08.2015 17:51
Źródło: LM.pl

Od 400 do 800 zł. O tyle więcej miesięcznego wynagrodzenia dostaną rodziny zastępcze w powiecie konińskim.

Aktualnie w 110 rodzinach jest 213 dzieci. Rodzin spokrewnionych (dziadkowie) jest 63, a niezawodowych (wujkowie, ciotki) – 29. Natomiast rodzin zawodowych jest 9, z czego jedna to rodzina specjalistyczna. W powiecie działają również trzy pogotowia rodzinne. - Oni wszyscy pracują na umowę zlecenie. Nie ma tu mowy o kodeksie pracy, bo nie ma mowy o 40 godzinnym tygodniu pracy – mówi Elżbieta Sroczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie. - Nasze najstarsze rodziny działają tak od 2001 roku. Nie mają premii, nagród, świadczeń socjalnych, a pracują 24 h na dobę – dodaje.

Rodziny zawodowe otrzymują co miesiąc 2000 zł brutto, a pogotowia rodzinne – 2600 zł brutto. Natomiast rodziny niezawodowe – 400 zł. Stąd pomysł PCPR, żeby po kilkunastu latach pracy podwyższyć stawki. I tak rodziny zawodowe i rodzinne domy dziecka dostaną więcej o 800 zł, pogotowia o 600 zł, a rodziny niezawodowe – 40 procent wynagrodzenia.

Uchwałę jednogłośnie przyjęli dziś radni powiatu konińskiego. Roczny koszt podwyżek pochłonie z budżetu 65 tys. zł.  

  • Pracują 24 godziny na dobę. Teraz dostaną podwyżkę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

rodziny zastępcze dostaną a ile dostaną biologiczni rodzice podwyżki rodzinnego???
Dodano: 27.08.2015 18:14    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
mopr w koninie nie ma pieniędzy dla rodzin ubogich i mojej znajomej w ciężkiej sytuacji wypłaca po 100zł a tu jakoś pieniądze się znalazły tak samo Polacy dostają ochłapy po kilka stówek a imigranci w tysiącach
Dodano: 27.08.2015 18:20    Przez: ~taka polska pomoc
O RODZICACH BIOLOGICZNYCH SIĘ NIE MÓWI A IM TEŻ SIĘ NALEŻY PODWYŻKA RODZINNEGO
Dodano: 27.08.2015 18:17    Przez: ~MARLENA
Ja tak pracuję 24 godziny na dobę od 30 lat nad własnym dzieckiem (niepełnosprawnym) i żadnych podwyżek nie mam. Musiałam przy tym pracować zawodowo, żeby wypracować emeryturę. Teraz to są dobre czasy w państwie demokratycznym. Rodziny zastępcze i fundacje rosną jak grzyby po deszczu, bo to jest najlepszy biznes dochodowy. Może lepiej pomóc matce biologicznej, a nie z byle powodu odbierać dzieci. To wygląda jak legalny handel dziećmi.
Dodano: 27.08.2015 22:36    Przez: ~też prawda
W Polsce niech zrobią wszystkie rodziny zawodowe i każdej niech dadzą po 2600 zł miesięcznie to problem bezrobocia zniknie. Dziwny to kraj, w którym ładuje się miliony w opłacanie opiekunów dla niewielkiej grupy porzuconych dzieci, a normalnym rodzinom tylko rzuca się kłody pod nogi. Czy ci rodzice zastępczy nie pracują zawodowo, jak inni rodzice, tylko utrzymują się z zasiłku od państwa? Czy dzieci z normalnych rodzin nie wymagają takiej samej uwagi i dbałości jak te umieszczone w rodzinach zastępczych, czy mniej jedzą, czy zadowalają się łachmanami i innym badziewiem? Nie, no to po prostu chore jest. Znowu jakaś uprzywilejowana grupka.
Dodano: 27.08.2015 22:17    Przez: ~bodo

KOMENTARZE

rodziny zastępcze dostaną a ile dostaną biologiczni rodzice podwyżki rodzinnego???
Dodano: 27.08.2015 18:14    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
Najśmieszniejsze jest to, że zabiera się dzieci biologicznym rodzicom ze względu na ubóstwo, natomiast rodzinie zastępczej płaci się co miesiąc grubą kasę na każde dziecko. Nie można tych pieniędzy dać biologicznym rodzicom? Chyba lepiej jeśli oni wychowają własne dzieci
Dodano: 28.08.2015 21:33    Przez: ~gościu
O RODZICACH BIOLOGICZNYCH SIĘ NIE MÓWI A IM TEŻ SIĘ NALEŻY PODWYŻKA RODZINNEGO
Dodano: 27.08.2015 18:17    Przez: ~MARLENA
mopr w koninie nie ma pieniędzy dla rodzin ubogich i mojej znajomej w ciężkiej sytuacji wypłaca po 100zł a tu jakoś pieniądze się znalazły tak samo Polacy dostają ochłapy po kilka stówek a imigranci w tysiącach
Dodano: 27.08.2015 18:20    Przez: ~taka polska pomoc
A co ma MOPR w Koninie DO PCPR w Koninie?!?
Dodano: 31.08.2015 07:40    Przez: ~zorientowana
Do roboty a nie zebrania...co wyrośnie po takich zwyczajach
Dodano: 27.08.2015 20:17    Przez: ~koniec dojenia
Następna matka "Teresa" przed wyborami i tak jest przed każdymi.
Dodano: 27.08.2015 21:37    Przez: ~wyborca
czy ta pani ma jakiegoś "przyjaciela"...?:)
Dodano: 27.08.2015 21:43    Przez: ~r.
Ma palca grzebalca
Dodano: 29.08.2015 20:00    Przez: ~Pfffffff
Ta bo wy bysta chieli z mopru utrzymywac sie na wysokim poziomie ni ma to ma byc pomoc dorazna a niech taka jedna z drugim policzy ile wyciagnela od mopru w ciagu calego swojego zycia to sie sumka uzbierze calkiem niezla
Dodano: 27.08.2015 22:12    Przez: ~pracujaca
W Polsce niech zrobią wszystkie rodziny zawodowe i każdej niech dadzą po 2600 zł miesięcznie to problem bezrobocia zniknie. Dziwny to kraj, w którym ładuje się miliony w opłacanie opiekunów dla niewielkiej grupy porzuconych dzieci, a normalnym rodzinom tylko rzuca się kłody pod nogi. Czy ci rodzice zastępczy nie pracują zawodowo, jak inni rodzice, tylko utrzymują się z zasiłku od państwa? Czy dzieci z normalnych rodzin nie wymagają takiej samej uwagi i dbałości jak te umieszczone w rodzinach zastępczych, czy mniej jedzą, czy zadowalają się łachmanami i innym badziewiem? Nie, no to po prostu chore jest. Znowu jakaś uprzywilejowana grupka.
Dodano: 27.08.2015 22:17    Przez: ~bodo
avatar Przykrywka do wyciągania pieniędzy z kieszeni podatnika, min. dochód gwarantowany dla każdego i zlikwidować PUP, Opiekę itp instytucje które krocie biorę za obsługę
Dodano: 28.08.2015 07:46    Przez: Mirosław Piątkowski
Ograniczasz się w swojej wypowiedzi tylko do jednego ekstremum a jeszcze jeszcze jedno. Mianowicie gdyby dać każdej rodzinie po 2600 zł miesięcznie to większość ludzi przestała by pracować-bo po co. 2600 to nie zła sumka za którą idzie wyżyć. Dajmy na to że, jeden członek rodziny zarabia około 1500-2000 tys średnio złotych, dodajmy sume 2600 wychodzi około 4 tys zł. Spokojnie starczy na wakacje, opłaty, jedzenie, kredyt i inne rzeczy. Wszyscy chcą brać ale nie bardzo chcą coś dawać od siebie i tu jest problem.
Dodano: 29.08.2015 17:55    Przez: ~areck
Ja tak pracuję 24 godziny na dobę od 30 lat nad własnym dzieckiem (niepełnosprawnym) i żadnych podwyżek nie mam. Musiałam przy tym pracować zawodowo, żeby wypracować emeryturę. Teraz to są dobre czasy w państwie demokratycznym. Rodziny zastępcze i fundacje rosną jak grzyby po deszczu, bo to jest najlepszy biznes dochodowy. Może lepiej pomóc matce biologicznej, a nie z byle powodu odbierać dzieci. To wygląda jak legalny handel dziećmi.
Dodano: 27.08.2015 22:36    Przez: ~też prawda
"Z byle powodu"nie zabiera się dzieci...jak nie ma Pani pojęcia w tym temacie to proszę nie pisać takich bzdur.
Dodano: 06.03.2018 09:05    Przez: ~Mama
Odezwały się patologie i inne pijawki. Do roboty gnidy. Jak już sierotom wam źal. Czym wy się szczycicie? Że co? Wam się należy bardziej? Skoro to taka łatwa.kasa to dalej. Osadę sobie menele założyć. Dzieci spędzić na srodek wioski do klatki, a kasę przebimbać.. Żal mi was.
Dodano: 27.08.2015 22:59    Przez: ~hgj
nie mierz innych swoja miara