Dzisiaj jest środa 21 sierpnia 2019, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19036) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 15oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trzy piłkarki Medyka Konin powołane do reprezentac ... (0)Zaproszenie na obchody 80. rocznicy wybuchu II Woj ... (1)

Bezrobotni wolą siedzieć w domu niż się doszkalać?

Dodano: 28.08.2015 11:42
Źródło: LM.pl

Są pieniądze na aktywizację bezrobotnych, ale ci nie mają ochoty z nich korzystać. Powiatowy Urząd Pracy w Koninie czeka na chętnych do szkoleń, staży, czy rozkręcenia własnego biznesu.

Bezrobocie w powiecie konińskim sięga 14,8 procent. Natomiast w samym Koninie to 11,2 procent. Niestety ci, którzy zarejestrowali się w Powiatowym Urzędzie Pracy nawet nie myślą, żeby skorzystać z oferty jaka może pomóc im znaleźć zatrudnienie. - Mamy bardzo dużo pieniędzy, ale nie mamy wniosków na staże, czy na rozpoczęcie działalności gospodarczej. To ostatnie rozumiem, bo nie każdy jest przedsiębiorcą, ale nie mamy też wniosków na szkolenia. Bezrobotni nie chcą się szkolić – mówi Wiesława Matusiak, dyrektor PUP w Koninie.

Urząd dysponuje szkoleniami na operatorów maszyn i wózków widłowych, ale nie tylko. - Mamy kierowcę w kategorii C i E, bukieciarstwo, mała księgowość, florystyka – mówi Matusiak. - Jak ktoś chce to wybiera sobie zawód, przychodzi do nas, a my oceniamy i sprawdzamy, czy jest na rynku zapotrzebowanie na taki zawód i kierujemy na szkolenie – dodaje.

Wczoraj radni powiatowi zgodzili się na przystąpienie PUP do projektu współfinansowanego z EFS, dzięki któremu będzie można aktywizować 449 długotrwale bezrobotnych. Uczestnicy projektu, będą objęci wsparciem w ramach staży, poradnictwa, pośrednictwa, szkolenia, a także wypłat jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Na realizację programu koniński PUP otrzyma 4 mln 400 tys. zł. Czy tym razem znajdą się chętni? Zgłoszenia będą przyjmowane na pewno do października, ale dyrektor Matusiak nie wyklucza, że i dłużej. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Bezrobotni nie chcą się szkolić "– mówi Wiesława Matusiak, dyrektor PUP w Koninie.śmieszne co ta pani,która notabene dawno powinna być na emeryturze mówi .Otóż od kilku lat jak jestem bezrobotny nie zaproponowano mi żadnego szkolenia,choć na niektóreskładalem nawet wnioski.
Dodano: 28.08.2015 12:19    Przez: ~genek
Kpina normalnie, byłem około roku temu zarejestrowany w PUP, pytałem się czy jest możliwość zrobienia kursu spawacza albo kat, C,E to mi powiedziała że nie ma na to pieniędzy ...
Dodano: 28.08.2015 12:19    Przez: ~abcd
Jak proponują szkolenia dla "dzieci" bo takie oferty są przeznaczone tylko do 25 roku życia to nie ma co się dziwić!!!! większość osób po studiach dawno przekroczyła ten wiek!!! Zróbcie szkolenia na spawaczy, wózki widłowe czy kat C, E ale dla osób starszych np do 35 roku życia, postarajcie się o tego typu dotacje a chętnych na pewno nie zabraknie!!! Poza tym poziom przeszkolenia niektórych pań z obsługi jest na tak niskim poziomie że szkoda mówić!!!
Dodano: 28.08.2015 12:40    Przez: ~Max
W jakim zawodzie mam się doszkalać?Proszę mi zaproponować takie szkolenie PO którym dostanę pracę.Szanowna pani proszę nie robić z bezrobotnych debili bo łopatą i młotem czy kilofem machać umie każdy a na taką pracę można liczyć w naszym rejonie.Prace lekkie łatwe i przyjemne też się trafiają ale trzeba być z PEŁO a jeszcze lepiej z PEESELu.I wtedy wystarczy być mierny bierny ale wierny.Natomiast chodzić na wasze durne szkolenia PO to tylko aby POprawić wasze statystyki i POzwolić wam się obłowić nie ma PO co.
Dodano: 28.08.2015 13:39    Przez: ~Q
ZUS - zaklad utylizacji spoleczenstwa !
Dodano: 28.08.2015 11:56    Przez: ~Napletek

KOMENTARZE

ZUS - zaklad utylizacji spoleczenstwa !
Dodano: 28.08.2015 11:56    Przez: ~Napletek
W jakim zawodzie mam się doszkalać?Proszę mi zaproponować takie szkolenie PO którym dostanę pracę.Szanowna pani proszę nie robić z bezrobotnych debili bo łopatą i młotem czy kilofem machać umie każdy a na taką pracę można liczyć w naszym rejonie.Prace lekkie łatwe i przyjemne też się trafiają ale trzeba być z PEŁO a jeszcze lepiej z PEESELu.I wtedy wystarczy być mierny bierny ale wierny.Natomiast chodzić na wasze durne szkolenia PO to tylko aby POprawić wasze statystyki i POzwolić wam się obłowić nie ma PO co.
Dodano: 28.08.2015 13:39    Przez: ~Q
Wielki brawa,popieram
Dodano: 28.08.2015 14:52    Przez: ~Maliniak
ZUS -Zakład Utylizacji Starców
Dodano: 28.08.2015 18:17    Przez: ~Płatnik
TO TRZEBA BYŁO SKOŃCZYĆ ODPOWIEDNIĄ UCZELNIE, TO BYŚ MIAŁ PRACĘ
Dodano: 29.08.2015 07:53    Przez: ~KSZTAŁCONY
Kto ci sponsorował tą uczelnię? Mamusia i tatuś?
Dodano: 29.08.2015 09:01    Przez: ~Macabi
"Wolą siedzieć w domu"-a gdzie mają siedzieć,na środku ólicy.a morze stać 24 godziny,bo tak sie podoba pani kierowniczce.
Dodano: 29.08.2015 11:31    Przez: ~zakalec
ja chciałem założyć swoją działalność to wniosek mi odrzucili składałem wniosek 3 krotnie no kursy związane z niszowymi branżami w których jest duże zapotrzebowanie odrzucili ponieważ musiał bym załatwić wniosek od pracodawcy który zgłasza zapotrzebowanie na takie stanowisko a kto to podpisze bez znajomości chodziłem składać podania na starze to w sklepach itp po znajomości biorą ludzi bo w każdej rodzinie jest jakiś bezrobotny lub z grupą inwalidzką masakra ci ludzie nie mają świadomości jakie są realia i tylko co 4 miesiące dzień dobry nie ma dla państwa pracy prosze się stawić wtedy i wtedy itp żal żal żal
Dodano: 29.08.2015 11:39    Przez: ~zbulwersowany
Ty nigdy nie znajdziesz pracy
Dodano: 29.08.2015 12:42    Przez: ~kordel loker
Z taką ortografią to pracy się nie dostanie...
Dodano: 29.08.2015 23:50    Przez: ~Kibic
"Bezrobotni nie chcą się szkolić "– mówi Wiesława Matusiak, dyrektor PUP w Koninie.śmieszne co ta pani,która notabene dawno powinna być na emeryturze mówi .Otóż od kilku lat jak jestem bezrobotny nie zaproponowano mi żadnego szkolenia,choć na niektóreskładalem nawet wnioski.
Dodano: 28.08.2015 12:19    Przez: ~genek
bo ty jako jednostka się nie liczysz ważne są statystyki
Dodano: 28.08.2015 15:55    Przez: ~statysta
dokładnie swoich to sie szkoli a innym to co zostało najgorsze w loterii jest rozdawane
Dodano: 28.08.2015 16:07    Przez: ~tak tak tak
Ta emerytalna urzędniczka normalnie obraża ludzi !
Dodano: 28.08.2015 18:01    Przez: ~cechu
Święta prawda, gdy ja ubiegałem się o dotacje na otwarcie działalności odmówiono mi jej w PUP w koninie bo rok wcześniej byłem na stażu i że niby już wykorzystałem swoją szane. ok roumiem tylko jak ja mogłem wykorzystać szane skoro to pracodawca miał pracownika przez pól roku za darmo. Potem chciałem zrobić sobie prawo jazdy kat c z środków unijnych to usłyszałem że już nie ma miejsc, więc ja się pytam gdzie są te pieniądze?????
Dodano: 28.08.2015 21:09    Przez: ~roman
Tej pani do emerytury brakuje jeszcze 2 lata
Dodano: 30.08.2015 19:25    Przez: ~PUUUUUUP
Kpina normalnie, byłem około roku temu zarejestrowany w PUP, pytałem się czy jest możliwość zrobienia kursu spawacza albo kat, C,E to mi powiedziała że nie ma na to pieniędzy ...
Dodano: 28.08.2015 12:19    Przez: ~abcd
Rok temu. Śmieszny jesteś
Dodano: 28.08.2015 17:13    Przez: ~asior
A co PUP działa dopiero od tego roku funkcjonuje, że w poprzednim nie był w stanie pomóc? Kto tutaj jest smieszny?
Dodano: 28.08.2015 18:00    Przez: ~Zet
To co jest dzisiaj nie oznacza, że również było rok temu. Jedno ,które trzeba przyznać to to , że poziom % bezrobocia w naszym powiecie jest wartością sztuczną. Ludzie od początku wiosny rejestrują się w PUP jako bezrobotni a w tym czasie zapier..... za granicą do jesieni. Oczywiście jakiś procent jest realny ale uważam, że połowa jest tych którzy niestety naciągają system.
Dodano: 28.08.2015 22:19    Przez: ~MW
Czytaj ze zrozumieniem, napisali ze teraz maja pieniądze więc podnieś to zapierdziałe dupsko z fotela i idź do PUP-y :)
Dodano: 29.08.2015 20:46    Przez: ~człowiek pracujący
W poprzednich latach też były pieniądze i te same nic nie znaczące szkolenia, więc nie dyskutuj jak g-o wiesz cwaniaczku. To tobie d-a przyrosła do fotela i nic nie wiesz o świecie pracusiu od 7 boleści
Dodano: 30.08.2015 13:18    Przez: ~zetka
i tak babska z up nie mają roboty i zostaną bezrobotne ale też szkolic sie nie będą... najlepiej łapska po państwowe pieniądze wyciągać i wegetować jak sraka w krzakach
Dodano: 28.08.2015 12:26    Przez: ~cymbał
oni tylko szkolą obsługa kompa, pisanie cv i kanapki wpadają,
Dodano: 28.08.2015 12:31    Przez: ~aco
Jak proponują szkolenia dla "dzieci" bo takie oferty są przeznaczone tylko do 25 roku życia to nie ma co się dziwić!!!! większość osób po studiach dawno przekroczyła ten wiek!!! Zróbcie szkolenia na spawaczy, wózki widłowe czy kat C, E ale dla osób starszych np do 35 roku życia, postarajcie się o tego typu dotacje a chętnych na pewno nie zabraknie!!! Poza tym poziom przeszkolenia niektórych pań z obsługi jest na tak niskim poziomie że szkoda mówić!!!
Dodano: 28.08.2015 12:40    Przez: ~Max
Tylko,że te szkolenia organizowane przez ten śmieszny PUP-ek nie mają się ni jak do rzeczywistości. Proponuję żeby pracownicy PUPu zrobili sobie takie szkolenia i potem próbowali znaleźć pracę. Bo wychodzi na to że nie mają zielonego pojęcia o rynku pracy.
Dodano: 28.08.2015 13:27    Przez: ~Zbychu
Niech zrobią szkolenia, staże itp bez względu na wiek! A nie jak obecnie, albo do 25 rż, albo powyżej 50 tego. Byłam dwa lata temu na zasiłku i taki argument usłyszałam. I nie, że ludzie nie chcą tylko zapewne nie spełniają kryteriów urzędu.
Dodano: 28.08.2015 13:31    Przez: ~kiedysnazasilku
Pani dyrektor PUP chyba nie pomyślała o tym, że bezrobotni mają już dość chodzenia na staże i szkolenia po raz drugi, trzeci itd... kiedy nie mają gwarancji zatrudnienia pomimo "wykazania się" ponieważ ten sam pracodawca za chwilę dostanie kolejnego stażystę, który go nic nie kosztuje. To tłumaczy dlaczego jest tak dużo ofert pracy na konkretne stanowiska, ale tylko na staż. ZLIKWIDOWAĆ STAŻE !!!!!! - wtedy będą w Koninie normalne oferty pracy.
Dodano: 28.08.2015 13:36    Przez: ~bezrobotny
Co mi po stażu?Za stażowe nie opłacę mieszkania.
Dodano: 28.08.2015 13:41    Przez: ~;
1 z 9
123456789>>