Dzisiaj jest czwartek 4 czerwca 2020, imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18484) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (24) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
14 / 12oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dofinansowanie dla Leśnej. Ruszy przebudowa sieci ... (2)Górnik Konin bez licencji, ale w III lidze grać ch ... (0)

Po raz szesnasty przyznali stypendia zdolnej młodzieży

Dodano: 31.08.2015 12:31
Źródło: LM.pl

Do 90 młodych osób trafi stypendium przyznawane przez Towarzystwo Samorządowe. To już szesnasta edycja programu.

Wsparcie finansowe otrzymuje zdolna młodzieży, której nie stać na rozwijanie swoich zainteresowań. Funduszem stypendialnym objęci są uczniowie szkół średnich, gimnazjaliści oraz studenci z powiatu konińskiego, kolskiego, tureckiego, słupeckiego i wrzesińskiego. - Zebraliśmy 15 tys. zł od sponsorów i od pojedynczych darczyńców kilka tysięcy. W sumie pozwoliło nam to na przyznanie 90-ciu stypendiów – mówi Ireneusz Niewiarowski, senator i prezes Towarzystwa Samorządowego.

Stypendium w Koninie otrzyma 26 młodych osób. Z tego 21 to uczniowie szkół średnich, dwóch studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, a trzy stypendia będą pomostowe. W Kole natomiast pieniądze na naukę otrzyma trzech uczniów szkół średnich, czterech z gimnazjum i jedno stypendium pomostowe. W Słupcy na wsparcie finansowe może liczyć ośmiu uczniów szkół średnich i zostanie przyznane jedno stypendium pomostowe. A w Turku aż 35 gimnazjalistów otrzyma pomoc od TS, pięciu uczniów szkoły średniej i jedno stypendium będzie pomostowe.

Za szczególne osiągnięcia specjalnym stypendium zostanie wyróżniony Bartosz Śliwicki, uczeń trzeciej klasy liceum ogólnokształcącego w Sompolnie. Bartosz nie tylko miał bardzo dobre wyniki w nauce, brał udział w życiu kulturalno-edukacyjnym gminy, ale został też laureatem ogólnopolskiego konkursu wiedzy i mediach organizowanego przez Instytut Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.  

  • Po raz szesnasty przyznali stypendia zdolnej młodzieży

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

______TOWARZYSTWO SAMORZĄDOWE_____ sama nazwa mówi wszystko a Prezes musi być.
Dodano: 31.08.2015 13:10    Przez: ~nie członek
a gdzie reszta nazwisk zasłużonych uczni
Dodano: 31.08.2015 13:54    Przez: ~co
Chyba *uczniów ;)
Dodano: 31.08.2015 14:21    Przez: ~ona
Ach jak ten "król sołtysów " działa oj oj
Dodano: 31.08.2015 14:54    Przez: ~Sołtys opozycja
Oczywiscie ze po wcxesniejszej pozytywnej opinij PROBOSZCZA. W koncu to juz nie Polska, to KATOLAND w ktorym byle jaki pedofil podejmuje decyzje.
Dodano: 31.08.2015 16:04    Przez: ~Leon
Sama kilka lat temu otrzymałam takie stypendium od Senatora Niewiarowskiego, które finansowo bardzo pomogło moim rodzicom. Pochodzę z biednej, wiejskiej rodziny i taki, który tego nie przeżyje to nigdy tak na prawdę nie doceni takiego gestu. Dzięki temu mogła się dalej szkolić w Koninie. Dziękuję za pomoc!
Dodano: 31.08.2015 20:05    Przez: ~Magda
I znowu się nie ogolił,bardzo brzydko wygląda z tą siwą brodą
Dodano: 31.08.2015 21:23    Przez: ~Paulina
Bravo dla Towarzystwa Samorządowego, piękna inicjatywa, popieram działalność Pana Niewiarowskiego, jest bardzo aktywny w naszym regionie. Inni politycy powinni brać przykład z jego pracowitości.
Dodano: 01.09.2015 00:27    Przez: ~tosia
Sumienność i pracowitość, te słowa przyświecają pracy Senatora Niewiarowskiego! Brawo!
Dodano: 01.09.2015 11:36    Przez: ~Julian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.