Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17586) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Koniec z samochodem. Przez miasto przejadą na rowerach

Dodano: 12.09.2015 08:30
Źródło: LM.pl

Konińska Masa Rowerzystów już po raz ósmy przejedzie przez miasto. Cykliści pokonają ponad 31 kilometrów.

Rajd odbędzie się 19 września i wpisze się w Europejski Dzień bez Samochodu. Setki rowerzystów spotkają się o godz. 9 na Placu Wolności w Koninie. O godz.9.30 miłośnicy jednośladów przejadą między innymi przez ulice: Z.Urbanowskiej, T.Kościuszki, S.Staszica, a dalej Trasą Warszawską, ul. Przemysłową, Alejami 1 Maja i Kleczewską, aż do Posady.

Metę zaplanowano na godz. 12 w OSP Rosocha. I tam rowerzyści będą mogli się posilić i wziąć udział w grach oraz zabawach przygotowanych przez organizatorów.

fot. archiwum 

  • Koniec z samochodem. Na rowerach przejadą przez Konin!

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Znowu zablokują cały ruch. Kiedyś się przez nich spóźniłem godzinę do pracy. Dobrze, że jest informacja. Będzie trzeba wyjechać wcześniej.
Dodano: 12.09.2015 08:58    Przez: ~Masa samolubstwa
To wyjedź.
Dodano: 12.09.2015 12:47    Przez: ~k
Europa, to miejsce gdzie różnej maści mniejszości terroryzują większość. Dokładnie w ten schemat wpisują się rowerzyści, którzy za nic mają przepisy ruchu drogowego i domagają się kuriozalnych przywilejów jak np. możliwość jazdy pod prąd na drogach jednokierunkowych.
Dodano: 12.09.2015 10:59    Przez: ~ontario
Skoro rowerzyści terrozują większość i jeżdzą nie zgodnie z przepisami to dla czego ciągle mamy tylko informacje o pijanych kierowcach wypadkach z nadmierną prędkością i można by tak długo jeszcze? Bo k**wa polski kierowca to Ułan potrafi tylko szarżować i łamać przepisy jak już wlezie do auta to wydaje mu się że wszystko mu wolno i jest panem drogi! Oczywiście nie wszyscy ale właśnie tacy którym to rowerzyści przeszkadzają. Brak kultury i poszanowania dla innych użytkowników drogi świadczy tylko o jednym! Najgorsza zmiana z chama na pana!
Dodano: 12.09.2015 12:00    Przez: ~Obserwator
Rowerzyści tez święte krowy,właśnie wczoraj na Zatorzu rowerzystka wjechała prawie na mnie wytracając mi siatkę z warzywami z reki ,ja szłam prawidłowo z dzieckiem za rękę a ona jechała jak szalona. Krzyknęła w biegu "sorki" i dalej przed siebie! Już jest ich za dużo na naszych ulicach, ale jak moda to moda. Trzeba to przeczekać tak jak łyżworolki czy kijki. Już coraz więcej teraz widać " biegaczy". Teraz moda na to nastała.
Dodano: 12.09.2015 12:30    Przez: ~anita
Jeśli ktoś łamie przepisy karać czy to rowerzysta czy kierowca jednak droga dla wszystkch, starystyki pokazują kto nagminnie łamie przepisy! Ci zawsze będą mieli jakieś ale jak nie do rowerzystów to do pieszych tylko nie do siebie!
Dodano: 12.09.2015 13:46    Przez: ~Obserwator
Niby Obserwator, ale masz jakieś problemy z percepcją rzeczywistości i ślepą wiarę w statystyki. Kierowców karze się mandatami i zabiera prawo jazdy, bo taki odgórny "prikaz", a pieszym i rowerzystom odpuszcza się wszystko. Zamiast podniecać się statystykami zacznij Obserwatorze uważniej obserwować otaczający cię świat.
Dodano: 12.09.2015 14:29    Przez: ~ontario
No właśnie Ontario jak się ma klapy na oczach to niestety tak jest! Co roku mamy długie weekendy gdzie się ostrzega o kontrolach na drogach i co ano gówno! Pijanych jak zawsze w ryj jak widać dociera to do kierujacych pojazdami i to nie są statystyki tylko szara rzeczywistość! Uciekających z miejsca wyladku nie ubywa tylko przybywa masz racje powinii karać za to pieszych i rowerzystów bo to oni wszystkiemu winni he he!
Dodano: 12.09.2015 15:08    Przez: ~Obserwator
Prawo oraz przepisy obowiązują jednych jaki i drugich i powinny być egzekwowane! Za tym jestem jednak jedni i drudzy mają prawo poruszać się po drogach skoro brak ścieżek rowerowych! Niech każdy zacznie od siebie jeśli chodzi o kulture jazdy i poruszania się po drogach a potem wymaga tego od innych bo u nas jak widać jest chyba zupełnie na odwrót! Wsio w temacie
Dodano: 12.09.2015 15:27    Przez: ~Ob.
Najlepsi są starsi ludzie na rowerach. Jadą chodnikiem, dalej na przejście dla pieszych (nie dla rowerzystów) i w połowie przejścia dla pieszych wykręcają włączając się do ruchu. Tak samo z chodnika na ulicę, nawet się jeden głąb z drugim nie spojrzy czy ulica wolna. Zatrąb/zwróć uwagę, to dostaniesz "z j e b k ę", bo oni myślą, że im wszystko wolno, a zawsze winny jest tylko kierowca i to jego problem.
Dodano: 12.09.2015 16:27    Przez: ~atik
Bo te stare ramole w ogóle nie powinni jeździć po ulicach, na ścieżki poza miastem a nie baby i dziadki po 60-tce ubiorą się w te obcisłe rajstopy i paradują!
Dodano: 14.09.2015 18:56    Przez: ~roxi
CEBULAKOM NAWET ROWERY PRZESZKADZAJĄ.
Dodano: 12.09.2015 17:13    Przez: ~cebulorzewon
Zamiast blokowania miasta powinni posadzić kilka cebulek najbardziej zasłużonemu w historii polski prezydentowi.
Dodano: 12.09.2015 17:24    Przez: ~pis-uar
Jaka moda? O czym Wy pitolicie? To juz na rowerze jak jadę to znaczy, ze pędzę za modą? Dziwne rozumowanie. Nie chce Ci sie, nie jezdzij i daj spokój innym.chyba, ze pedzicie za modą-teraz hejterów czas!!
Dodano: 12.09.2015 23:11    Przez: ~usmiech
A co? może nie moda? czy kilka lat do tyłu mówiło się o jakiś cyklistach? rowerem było wstyd jechać przez miasta. A teraz wielkie rajdy!
Dodano: 14.09.2015 18:59    Przez: ~zenek
1 z 2
12>>