Dzisiaj jest środa 19 lutego 2020, imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21058) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zbliża się wiosna. Niedługo znowu ruszy Koniński R ... (1)Wsparcie finansowe dla młodzieży. Stypendia staros ... (0)

Turek. Od października ruszy komunikacja miejska

Dodano: 18.09.2015 13:00
Źródło: LM.pl

Od pierwszego października mieszkańcy Turku będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej. Miasto wprowadza usługę na próbę. Czy pomysł się rozwinie – to zależy od mieszkańców i od kosztów.

W Turku komunikację miejską na próbę uruchomiono już w 2009 roku. Tamta koncepcja upadła, ale nowa władza przyszła z nowym pomysłem. Zakupiono usługę transportu miejskiego. Miesięczny koszt funkcjonowania komunikacji publicznej na trasie liczącej 68 kilometrów (pomiędzy os. Górniczym i Korytkowem a Słodkowem) wynosić ma siedem tysięcy złotych. Za bilet trzeba będzie zapłacić 2,5 zł.  Podczas ostatniej sesji rady miejskiej Turku radny Wojciech Rygiert z rezerwą odniósł się do takich planów, pytając jednocześnie czy rzeczywiście mieszkańcy potrzebują autobusów.  – Już kiedyś jeździł bezpłatny autobus i podróżowała nim głównie młodzież – mówił radny Rygiert.  – Po to jest bilet, że jak młodzież chce posiedzieć w autobusie, to niech chociaż zapłaci – odpowiedział burmistrz Romuald Antosik.

Autobus podmiejski jeździć będzie od 1 października do końca listopada, więc w czasie, kiedy wiele osób będzie chciało dojechać m.in. na cmentarz w Słodkowie. Dalsze losy komunikacji miejskiej będą uzależnione od zainteresowania mieszkańców i tego, czy budżet udźwignie kolejne wydatki. Na sesji można było usłyszeć, że projektem tym zainteresowana jest także gmina Turek.

  • Turek. Od października ruszy komunikacja miejska

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   komunikacja miejska,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Pewnie będą szykują się aby wozić przybyszów z Afryki
Dodano: 18.09.2015 13:11    Przez: ~de makijasz
To jest maksimum twojej inteligencji ?
Dodano: 18.09.2015 13:26    Przez: ~dan
w turku jest lepiej niz w koninie sa zaklady jest praca i ciagle cos sie dzieje a miasto sie rozwija a w koninie tylko zalamywac rece potrafia
Dodano: 18.09.2015 15:29    Przez: ~koniniak
tobie tak się tylko wydaję. Turek to miasto bez przyszłości, zostało kilka zakładów pracy i nic się nie dzieję. Mieszkam tutaj już jakiś czas więc wiem lepiej. Każdy mieszkaniec powie ci że to dziura i miasto emerytów.
Dodano: 19.09.2015 12:14    Przez: ~jarred
Taka komunikacja powinna być bezpłatna
Dodano: 18.09.2015 21:46    Przez: ~romek
mało, że bezpłatna. Wśród pasażerów powinno się być losować nagrody (np. 2 tygodniowe wczasy zagraniczne dla 4 osób), serwować kawę i kanapki (oczywiście bezpłatne).
Dodano: 25.09.2015 13:59    Przez: ~majak

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.