Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19283) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zajezdnia autobusowa MZK była otwarta dla p ... (0)Wykorzystali wszystko, co mieli. Wyjazdowa wygrana ... (0)

Trafi do więzienia za śmiertelne potrącenie pieszego

Dodano: 18.09.2015 19:07
Źródło: LM.pl

Po 4 latach trwania procesu, sąd wydał prawomocny wyrok w sprawie Krystiana Ś. Mieszkaniec Turku potrącił śmiertelnie człowieka i uciekł. Za to spędzi za kratami 4 lata.

Do tragedii doszło w marcu 2011 roku na ul. Kaliskiej w Turku (o zdarzeniu pisaliśmy w artykule Turek: Przełomowa opinia?). Feralnego dnia Krystian Ś. jechał samochodem matki Audi TT Cabrio. W pewnym momencie jego auto uderzyło w przechodzącego prawidłowo pasami 55-latka. Uderzenie było tak silne, że pieszy odbił się od samochodu i upadł na maskę jadącego lewym pasem Nissana. Auto zatrzymało się na przydrożnej latarni. Przechodzień zginął na miejscu. Natomiast Krystian Ś. uciekł z miejsca zdarzenia.

Po latach trwania procesu, przesłuchaniach świadków, ekspertyzach biegłych z Poznania i Warszawy oraz wysiłkach trzech obrońców ( w tym Janusza Kaczmarka, byłego ministra spraw wewnętrznych w rządzie Prawa i Sprawiedliwości), w marcu tego roku Krystian Ś. został uznany winnym. Turkowski sąd skazał go na 4 lata więzienia i zatrzymał mu prawo jazdy.

Obrońcy Krystiana Ś. wnieśli apelację, którą rozpatrzył Sąd Okręgowy w Koninie. Dziś zapadł prawomocny wyrok. Sąd podtrzymał wyrok turkowskiego wymiaru sprawiedliwości. - Apelacja stanowi nieuprawnioną polemikę z ustaleniami sądu pierwszej instancji. Nie wskazuje jakich błędów przy ocenie materiału dowodowego miałby dopuścić się sąd pierwszej instancji, a przedstawia własną, korzystną dla oskarżonego ocenę dowodów – uzasadniała sędzia Agata Wilczewska. - Zdaniem sądu odwoławczego słusznie sąd pierwszej instancji przypisał oskarżonemu winę w zakresie zarzucanego mu przestępstwa. Sąd nie dopatrzył się rażącej surowości kary w nagromadzeniu okoliczności obciążających w tej sprawie, by była potrzeba dokonywania jakichkolwiek zmian – dodała sędzia Wilczewska.

Wyrok podlega jedynie zaskarżeniu kasacją złożoną do Sądu Najwyższego.

  • Trafi do więzienia za śmiertelne potrącenie pieszego
  • 80692_4435

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dostał tylko 4 lata, a adwokaci jeszcze apelowali? G-j powinien się cieszyć, że taki niski wyrok dostał.
Dodano: 18.09.2015 19:44    Przez: ~Ja
i pomyśleć, że jakby ktoś chciał zabić człowieka i nie odsiedzieć 25 lat czy dożywocia to wystarczy go potrącić autem u UCIEĆ !!! W ogóle jak można uciec i nie udzielić pomocy... masakra
Dodano: 18.09.2015 21:01    Przez: ~hgkjfh
To jest morderstwo, narzędziem zbrodni był samochód. Nie ściskanie ludziom kitu, że to wypadek !!! A wyrok 4 lata to śmiech na sali sądowej. Polski wymiar sprawiedliwości to śmiech. Rodzinie zamordowanego powinien dożywotnio płacić rentę !!!
Dodano: 19.09.2015 06:02    Przez: ~Kierowca
Uciekł po pewnie był nietrzezwy
Dodano: 18.09.2015 19:44    Przez: ~obywatel
To ten sam Kaczmarek to ten co w Mariocie spotykał się z Krauze a Kaczor wyrzucił go z rządu? ;)
Dodano: 18.09.2015 22:43    Przez: ~kazek

KOMENTARZE

Uciekł po pewnie był nietrzezwy
Dodano: 18.09.2015 19:44    Przez: ~obywatel
i pomyśleć, że jakby ktoś chciał zabić człowieka i nie odsiedzieć 25 lat czy dożywocia to wystarczy go potrącić autem u UCIEĆ !!! W ogóle jak można uciec i nie udzielić pomocy... masakra
Dodano: 18.09.2015 21:01    Przez: ~hgkjfh
Teraz i zawsze a nawet PO nie głosuj na PEŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 19.09.2015 13:22    Przez: ~Q
Takim tytułem LM urabia opinię publiczną.Prawnikom się nie dziwię,bo już dawno przeszli na wolny rynek i preferują chęć zysku,a nie sprawiedliwości.Przypomnijcie sobie mecenasa de Virion,który z upodobaniem bronił szefów gangów śpiących na złocie,a nie ofiary zakopywane w lesie.
Dodano: 20.09.2015 11:12    Przez: ~zappa
Dostał tylko 4 lata, a adwokaci jeszcze apelowali? G-j powinien się cieszyć, że taki niski wyrok dostał.
Dodano: 18.09.2015 19:44    Przez: ~Ja
On jednak jest na pewno wściekły,że papugi słabo załatwiły sprawę...
Dodano: 19.09.2015 12:00    Przez: ~taki jeden
Co z TFU!!!Skiem który POzwolił okraść Naród wysprzedając majątek obcym(głównie Niemcom),który praktycznie POzbawił Naród opieki medycznej i zwiał z miejsca przestępstwa POd opiekę swojej mocodawczyni pani Merkel?Na tak POstawione pytania niech odPOwie sobie każdy przed wyborami .
Dodano: 18.09.2015 19:49    Przez: ~Q
Było o Nim w programie Państwo w państwie.... Chłopak jest niewinny. Ale prokurator robi wszystko żeby go wsadzić za kratki
Dodano: 18.09.2015 21:57    Przez: ~ONR
Ty jełopie....nawet nie chce mi się komentować.....
Dodano: 19.09.2015 08:46    Przez: ~Zuza
Rodzina to potęga.
Dodano: 18.09.2015 22:11    Przez: ~babcia
Pobicie psa czy kota - 12 lat więzieniazabicie człowieka - 4 lataGdzie tu sprawiedliwość
Dodano: 18.09.2015 22:36    Przez: ~zniesmaczona
Nie oskarżaj zwierząt.Max za szczególne znęcanie to 3 lata.Nigdy nie został zastosowany nawet ułamek,a szkoda,bo wtedy może za zabójstwo człowieka odpowiadano by,jak za zabójstwo,a nie jak za jakąś nieuprzejmość.
Dodano: 19.09.2015 12:03    Przez: ~grego
To ten sam Kaczmarek to ten co w Mariocie spotykał się z Krauze a Kaczor wyrzucił go z rządu? ;)
Dodano: 18.09.2015 22:43    Przez: ~kazek
To jest morderstwo, narzędziem zbrodni był samochód. Nie ściskanie ludziom kitu, że to wypadek !!! A wyrok 4 lata to śmiech na sali sądowej. Polski wymiar sprawiedliwości to śmiech. Rodzinie zamordowanego powinien dożywotnio płacić rentę !!!
Dodano: 19.09.2015 06:02    Przez: ~Kierowca
na sznur gada
Dodano: 19.09.2015 07:47    Przez: ~qaza
Potrącił z skutkiem śmiertelnym , nie udzielił pomocy i tylko 4 lata , a w dodatku apelacja? Czy to nie kpina ? Współczuję rodzinie. cZŁOWIEK 55 lat i przez takie wykroczenie - może lekkomyślność ma odebrane życie, Adwokaci wnieśli apelacje - to ich praca, ale sędzia powinien ocenić - przecież kierowca zabił drugiego i w dodatku uciekł.
Dodano: 19.09.2015 11:22    Przez: ~.......
1 z 3
123>>