Dzisiaj jest piątek 25 września 2020, imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18066) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 12oC
Jutropogoda
18 / 15oC
Pojutrzepogoda
20 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Specjalna aplikacja do segregacj ... (0)Konin. Zdezynfekowano budynek II Liceum Ogólnokszt ... (3)

Żywe książki zawitają do MDK-u. Będą tam łamać stereotypy

Dodano: 2.10.2015 10:42
Źródło: LM.pl

Tolerancja, zrozumienie i dialog. To przyświeca ogólnoświatowemu ruchowi „Żywa Biblioteka”, który zawita również do Konina.

Już 10 października o godz. 11 w budynku Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie odbędzie się pierwsza edycja „Żywej Biblioteki”. Ideą akcji jest możliwość spotkania i porozmawiania z osobami, które spotykają się z brakiem tolerancji i stereotypowym ich postrzeganiem. Każdy czytelnik będzie mógł wypożyczyć jedną „żywą książkę” na pół godziny rozmowy. Porozmawiać będzie można z każdą „żywą książką”, bo akcja trwać będzie 8 godzin. W konińskiej edycji wezmą udział między innymi: osoba niewidoma, transseksualna, wolontariuszka hospicyjna i muzułmanka.

W holu MDK będzie można też posłuchać ludzi z pasją i zobaczyć ich prezentacje. Na spotkanie można przyjść z dziećmi, a podczas rozmowy z „żywymi książkami” maluchy przekazać pod opiekę doświadczonych opiekunek.

Organizatorem spotkania jest Grupa Nieformalna Żywa Biblioteka Konin oraz Ruch Miejski „Osiedle Konin”.  

  • Żywe książki zawitają do MDK-u. Będą tam łamać stereotypy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ciekawa inicjatywa....
Dodano: 02.10.2015 12:59    Przez: ~XXX
W ramach żywej biblioteki wysłuchajcie słów miłości Stefka Niesiołowskiego a ostatnio skarg i ubolewań Kopary podróżującej busikami PO Polsce dla niePOznaki.W przerwach możecie oglądać odjeżdżające koryto PEŁO i PEESELu i lament co POmniejszych ich kundelków w obawie o stołki.
Dodano: 02.10.2015 15:16    Przez: ~Q
avatar Czarne gówno zaczęło zalewać ten nadwiślański syf. Pierwszy już się ujawnił i nazywa się duda-ale to nie ten od haftowanych kaftaników dla psa-a prezydent. Jak już go widzicie, to na kolanach w kruchcie, albo na spotkaniu w kościele. Jak żyć w takim gównie, sklerykalizowanym i skołtuniałym jakim jest to wiadro z gnojem. Smutasy w osobie szydło beatki i eunucha kaczora sprawiają wrażenie już przegranych i nigdy się nie uśmiechają. Czy ktoś widział polityka pis-uaru z uśmiechem na klerykalnej gębie? Oni są prawdziwymi talibami i to właśnie ich należy się strzec, jak żeżączki, kiły czy dura brzusznego.
Dodano: 03.10.2015 20:10    Przez: Krewa

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.