Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19138) SPORT FORUM FIRMY (5366) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

Wyrok za rozbój. Za napady na plebanie trafi za kraty na kilka lat

Dodano: 9.10.2015 15:45
Źródło: LM.pl

Na 5 lat więzienia koniński sąd skazał 28-letniego Mariusza C. Mężczyzna wspólnie z kolegami napadł na plebanie.

Wszystko działo się we wrześniu 2012 roku. Trzech zamaskowanych mężczyzn włamało się na plebanię w Szemborowie, pow. słupecki. Bandyci uderzyli obuchem siekiery w głowę tamtejszego duchownego, a potem go skrępowali i okradli. W przypadku kolejnego napadu byli mniej brutalni. Księdzu Tomaszowi K. z parafii w Lubczu, woj. kujawsko-pomorskie nic się nie stało. Mężczyźni zabrali mu tylko pieniądze z niedzielnej zbiórki i uciekli.

Karol B. i Dariusz M. wpadli w ręce policji po kilku miesiącach od napadu. Obaj przyznali się do winy i zostali skazani na 5 lat więzienia. Mariusz C. wpadł w Anglii. Po 2 latach ukrywania się, w końcu zasiadł na ławie oskarżonych. Przed konińskim sądem przyznał się do napadów i kradzieży. Przeprosił też za swoje zachowanie i wyraził skruchę. - Proszę o miłosierdzie dla oskarżonego – mówił ks. Tomasz K., który przyjął przeprosiny Mariusza C.

Prokurator podnosząc, że 28-latek był kierownikiem grupy wniósł o wymierzenie mu kary 7 lat więzienia. Obrońca tak jak i sam oskarżony prosili o łagodny wyrok. Ostatecznie sąd uznał, że za rozboje, ale też inne kradzieże jakich dopuścił się Mariusz C., powinien on spędzić w więzieniu 5 lat. - Wina oskarżonego nie budzi wątpliwości. Sąd starał się, żeby była to kara sprawiedliwa. Należy przyjąć, że oskarżony pełnił rolę kierowniczą, ale to nie znaczy że miałby otrzymać surowszą karę od Karola B. i Dariusza M. Oni wszyscy planowali napadu i po równo dzielili się łupami – mówi Robert Kwieciński, sędzia Sądu Okręgowego w Koninie. - Zdaniem sądu 5 lat więzienia jest adekwatne do popełnionego czynu i społecznej jego szkodliwości. Poza tym sąd uwzględnił, że oskarżony przyznał się do czynu, przeprosił, a poszkodowany ksiądz te przeprosiny przyjął – dodaje.

Podczas ogłaszania wyroku na sali nie było ani oskarżonego, ani jego obrońcy, ani prokuratora. Wyrok jest nieprawomocny.  

  • Wyrok za rozbój. Za napady na plebanie trafi za kraty na kilka lat

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Szukali wielkich bogactw, złota i pieniędzy no i się zdziwili... Ciekawe jak długo polski naród będzie leczył się z indoktrynacji komunistycznej (w wielu miejscach nadal jest!). Trzeba się modlić za tych wszystkich zgubionych przez fałszywych proroków bo nikt z nas oprócz Boga nie jest bezgrzeszny.
Dodano: 09.10.2015 16:02    Przez: ~f
Naoglądali się TWałN-ów,PO-lszmatów TV-Publicznej,nasłuchali zakłamanych oszołomów i zdrajców z czerwonego LSD Ruchersi wszelkie inne komuszo-czerwone badziewie o bogactwie,a tu masz,doopa zbita.Szkoda,że tacy łatwowierni i dali się zmanipulować,ale trudno im się dziwić,skoro sPOra część PO-lactwa temu ulega.
Dodano: 11.10.2015 11:11    Przez: ~hmmm
JAK BY KLECHY NIE PŁYWAŁY W LUKSUSIE TO BY ICH NIE OKRADANO...
Dodano: 09.10.2015 16:19    Przez: ~BOB
Mów po polsku: Ksiądz a nie Klecha. Gdyby księża pływały w luksusie to łupy biednych złodziejaszków były by większe niż tacka z ostatniej Niedzieli... No i plebanie były by wspaniałymi pałacami z basenem i kręgielnią a nie jakieś małe kilkusetletnie domki z komputerem na windowsie 98.
Dodano: 09.10.2015 18:08    Przez: ~k
Kiedyś arcybiskup Glemp,gdy go chcieli wziąć za dupe,powiedział,ze jego własnością jest Ewangelia i sandałki.A słowo"ksiądz",jest ze staropolskiego "ksiąć",czyli "książę".
Dodano: 10.10.2015 10:31    Przez: ~zappa
My Chrześcijanie jesteśmy bogaci w łaskę i Ducha pochodzącego od Boga. Nie jesteśmy bogaci w materialne rzeczy tego przeklętego światka, nie jesteśmy też królami pałaców, ale będziemy bogaci i będziemi królami i księżami wtedy, gdy ten świat przeminie i zapanuje Królestwo Boże. A więc już niedługo, dlatego nawracajcie się bo nie znacie dnia ani godziny kiedy skończy się dla was czas na to.
Dodano: 10.10.2015 21:06    Przez: ~s
szkoda chłopaka, nie miał pracy a chciał żyć.
Dodano: 09.10.2015 19:29    Przez: ~Ksiądz
nie chciał a został bandytą.
Dodano: 09.10.2015 20:52    Przez: ~dert
A ja się pytam co na to rodzice ? Czy zapewnili należyte wychowanie chłopaka podczas dorastania ? Czy zdawali sobie sprawę jak on się obecnie zachowuje ?
Dodano: 09.10.2015 23:38    Przez: ~Rodzic
za takie rozboje bandyckie 5 lat..ciekawe ile za pomowienia adriana pan sedzia bedzie karał?
Dodano: 10.10.2015 10:09    Przez: ~lada
Świętokradztwo jest gorsze od pedofilii,powiedział niedawno Franek Jedynka.
Dodano: 10.10.2015 10:33    Przez: ~uciekinier z hodowli
,,JEŻELI'' OFIARA PRZEBACZA TO ,ODSTĄPIENIE OD KARY KOSZTY ZA ,,POLICJÉ ,ARESZT ,SÁD . W WYPADKU NIE PRZEBACZENIA : DOŻYWOCIE , LUB ,,R[Z]ÁDANE KOSZTY DO ,,ŚMIERCI ,OFIARY''. ....
Dodano: 10.10.2015 11:06    Przez: ~T
A za listki dostaniesz 3-10 lat i gdzie tu sprawiedliwość?
Dodano: 10.10.2015 18:20    Przez: ~Marian
Teraz tym gnojom kamieniołomy i kawałek suchego chleba.
Dodano: 10.10.2015 20:20    Przez: ~kuba 1309 szatanista
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.