Dzisiaj jest wtorek 23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19257) SPORT FORUM FIRMY (5328) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Strzałkowo. Wypadł z drogi i zatrzymał się w przyd ... (12)Podsumowanie konsultacji w sprawie nowego rozkładu ... (24)

Posłowie w walce o wydłużenie pracy elektrowni Adamów

Dodano: 9.10.2015 23:08
Źródło: LM.pl

Do końca tego roku powinna być znana decyzja w sprawie elektrowni Adamów. Po spotkaniu w Brukseli, strony czekają na odpowiedź ZE PAK.

Kilka dni temu w Brukseli z przedstawicielami Komisji Europejskiej rozmawiał polski wiceminister ochrony środowiska, zastępca dyrektora ZE PAK oraz związkowcy. Jak przekonuje koniński poseł Tomasz Nowak, doprowadzenie do tego spotkania nie było łatwe. - Sprawa Adamowa była już zamknięta i nikt nie chciał do tego wracać. Założyliśmy jednak, że jest czas żeby przekonać Komisję Europejską, że warto postawić na pracę tej elektrowni do końca – mówi Nowak.

Sprawa elektrowni jest ważna przede wszystkim ze względów społecznych, ale też gospodarczych. Zamknięcie Adamowa przed wyczerpaniem złóż węgla stałoby się problematyczne. - To co zostaje w ziemi musi być zagospodarowane ekonomicznie i ekologicznie – mówi europoseł Adam Szejnfeld. - Z rozmów wynika, że KE rozumie nasze postulaty i jest gotowa o nich rozmawiać. Proponuje, żeby polska strona jednak skorzystała z rozwiązania jakie daje system krajowy – dodaje.

Chodzi o ogólnokrajową emisję szkodliwych substancji. Będące w systemie elektrownie, które są modernizowane będą ograniczały emisję dwutlenku siarki i tlenków azotu. - Elektrownie doprowadzą do zmniejszenia limitu krajowego i to mogłoby spowodować, że gdyby do systemu włączyć Adamów wtedy można robić derogację do 2020 roku – mówi Szejnfeld. - Teraz trzeba czekać na reakcję PAK-u, czy są w stanie z tej ścieżki skorzystać, a jeżeli tak to na jakich warunkach. Wtedy będzie można mówić o możliwości kontynuowania rozmów i zabiegania o następne spotkanie – dodaje.

ZE PAK musi przeanalizować tę propozycję i przedstawić odpowiedź najprawdopodobniej przed końcem roku. Jeśli nie uda się porozumieć, elektrownia Adamów zostanie zamknięta w 2017 roku.  

  • Posłowie w walce o wydłużenie pracy elektrowni Adamów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ściema wyborcza
Dodano: 9.10.2015 23:42    Przez: ~Ja
A gdzie jest ten wielki pisowski poseł Adam Hofman , który przed wyborami obiecywał zająć się sprawami naszego regionu. Czy tak jak pozostali członkowie partii PiS bazuje na kłamstwie i populizmie żeby czerpać z publicznych pieniędzy całymi garściami i żreć,żreć,zrec.
Dodano: 10.10.2015 08:05    Przez: ~Leon
A GDZIE BYLIŚCIE DO TEJ PORY — TERAZ SOBIE PRZYPOMINACIE O NAS PRZED WYBORAMI — ŻENADA!!!!!
Dodano: 10.10.2015 09:49    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
Nienawidzę zarośniętych polityków w szczególności okropnie wygląda Niewiarowski
Dodano: 10.10.2015 05:23    Przez: ~Oliwia
Osiem lat rządów PO i likwidacja Elektrowni Adamów a na dwa tygodnie przed wyborami poseł Nowak się budzi i chce rozmawiać o ratowaniu Adamowa. Tani chwyt przedwyborczy i tyle. Nie dajmy się łapać na takie gówno nie jesteśmy przecież muchami .
Dodano: 10.10.2015 17:42    Przez: ~Jacek

KOMENTARZE

Ściema wyborcza
Dodano: 09.10.2015 23:42    Przez: ~Ja
Dokładnie tak. Przecież wiadomo, że w PAK zmienił się zarząd. Do końca roku, to oni mogą odprawy poprzednikom wypłacić, ale nie podjąć jakiekolwiek decyzje i to takiej wagi. A poza tym, jak mnie się zdaje, Solorz nie po to kupował elektrownie, żeby do nich dopłacać, tylko, żeby z nich doić kasę. Tak że panowie Szaj-cośtam i Nowak, nikogo na te bajery nie nabierzecie. Mieliście bite 8 lat na działania, a od roku macie dwie wtyki w unijnej biurokracji - Tuska i Bieńkowską. Ale oni nawet palcem nie kiwną w tej sprawie. Panie Nowak, szykuj się pan do uczciwej roboty od listopada. Za 1680 zeta brutto.
Dodano: 10.10.2015 20:11    Przez: ~kamar
Brawo! Ktoś się w UE upomniał o to co nasze! Adamów to praca dla setek ludzi i trzeba walczyć, żeby elektrownia funkcjonowała jak najdłużej. Szkoda, że tylko dwóch panów o tym myśli, gdzie reszta? Zapomniałem... zamiast pracować wiszą na plakatach wyborczych!
Dodano: 09.10.2015 23:50    Przez: ~Stefan Jastrzębski
Nienawidzę zarośniętych polityków w szczególności okropnie wygląda Niewiarowski
Dodano: 10.10.2015 05:23    Przez: ~Oliwia
Ludzie to praktycznie juz zamykaja powoli pogudzcie sie z tym. Szukajcie juz czegos innego.
Dodano: 10.10.2015 05:29    Przez: ~Korek
Jak widać temat jest do załatwienia, trzeba dopilnować aby Nowak mógł go kontynuować w nowej kadencji...
Dodano: 10.10.2015 08:00    Przez: ~Osiedlowy
Co kontynuować? Do Brukseli jeździć za kasę podatników? Temat już jest załatwiony - Adamów zostanie zamknięty za dwa lata i nikt tu nic nie zmieni, może tylko oczy mydlić. Nowak już odpękał dwie kadencje. O dwie za dużo. Nie zrobił dla regionu nic. Poza śmieszną wieżą z desek. A i ona go pewnie nie przeżyje.
Dodano: 10.10.2015 20:15    Przez: ~rodst
A gdzie jest ten wielki pisowski poseł Adam Hofman , który przed wyborami obiecywał zająć się sprawami naszego regionu. Czy tak jak pozostali członkowie partii PiS bazuje na kłamstwie i populizmie żeby czerpać z publicznych pieniędzy całymi garściami i żreć,żreć,zrec.
Dodano: 10.10.2015 08:05    Przez: ~Leon
Żre i sika w Barcelonie. Głosuj na PIS !!! Zasikają Hiszpanię....
Dodano: 10.10.2015 15:11    Przez: ~rozbawiony
Poszedł na szczaw i mirabelki
Dodano: 11.10.2015 21:43    Przez: ~antek
Dziwna sprawa. Burmistrz miasta Pan Romuald Antosik, w tej sprawie jest nieobecny. Czy nie jest zainteresowany losem Elektrowni i Kopalni???
Dodano: 10.10.2015 09:06    Przez: ~mieszkaniec
POprostu wie że to ściema wyborcza...
Dodano: 11.10.2015 08:40    Przez: ~kiełbasa
A GDZIE BYLIŚCIE DO TEJ PORY — TERAZ SOBIE PRZYPOMINACIE O NAS PRZED WYBORAMI — ŻENADA!!!!!
Dodano: 10.10.2015 09:49    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
Przewodniczący NSZZ Solidarność KRZYSZTOF MAJDA ......Robi najlepszą kampanię wyborcza PO. BRAWO SOLIDARUCHY !!!!ZA WAS TEŻ TRZEBA SIĘ WZIĄĆ.
Dodano: 10.10.2015 13:28    Przez: ~adamow
Bo ludziom Po zależy choć trochę na regionie - co zrobił PiS i Lewica? Oni dużo umieją szczekać, ale jak przyjdzie do pracy, to NIC
Dodano: 11.10.2015 18:43    Przez: ~Obserwer
Co panie Nowak wybory się zbliżają, potrzeba wyborców słodkościami omamić a potem niech się dzieje co chce.......Adamów i tak będzie zamknięty.
Dodano: 10.10.2015 15:38    Przez: ~M
1 z 2
12>>