Dzisiaj jest poniedziałek 24 czerwca 2019, imieniny: Jana, Danuty, Janiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19539) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 16oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
29 / 23oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władze Koła będą sprawdzać i weryfikować deklaracj ... (0)Cała jesteś w skowronkach, czyli suknie ślubne kon ...

Posłowie w walce o wydłużenie pracy elektrowni Adamów

Dodano: 9.10.2015 23:08
Źródło: LM.pl

Do końca tego roku powinna być znana decyzja w sprawie elektrowni Adamów. Po spotkaniu w Brukseli, strony czekają na odpowiedź ZE PAK.

Kilka dni temu w Brukseli z przedstawicielami Komisji Europejskiej rozmawiał polski wiceminister ochrony środowiska, zastępca dyrektora ZE PAK oraz związkowcy. Jak przekonuje koniński poseł Tomasz Nowak, doprowadzenie do tego spotkania nie było łatwe. - Sprawa Adamowa była już zamknięta i nikt nie chciał do tego wracać. Założyliśmy jednak, że jest czas żeby przekonać Komisję Europejską, że warto postawić na pracę tej elektrowni do końca – mówi Nowak.

Sprawa elektrowni jest ważna przede wszystkim ze względów społecznych, ale też gospodarczych. Zamknięcie Adamowa przed wyczerpaniem złóż węgla stałoby się problematyczne. - To co zostaje w ziemi musi być zagospodarowane ekonomicznie i ekologicznie – mówi europoseł Adam Szejnfeld. - Z rozmów wynika, że KE rozumie nasze postulaty i jest gotowa o nich rozmawiać. Proponuje, żeby polska strona jednak skorzystała z rozwiązania jakie daje system krajowy – dodaje.

Chodzi o ogólnokrajową emisję szkodliwych substancji. Będące w systemie elektrownie, które są modernizowane będą ograniczały emisję dwutlenku siarki i tlenków azotu. - Elektrownie doprowadzą do zmniejszenia limitu krajowego i to mogłoby spowodować, że gdyby do systemu włączyć Adamów wtedy można robić derogację do 2020 roku – mówi Szejnfeld. - Teraz trzeba czekać na reakcję PAK-u, czy są w stanie z tej ścieżki skorzystać, a jeżeli tak to na jakich warunkach. Wtedy będzie można mówić o możliwości kontynuowania rozmów i zabiegania o następne spotkanie – dodaje.

ZE PAK musi przeanalizować tę propozycję i przedstawić odpowiedź najprawdopodobniej przed końcem roku. Jeśli nie uda się porozumieć, elektrownia Adamów zostanie zamknięta w 2017 roku.  

  • Posłowie w walce o wydłużenie pracy elektrowni Adamów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ściema wyborcza
Dodano: 9.10.2015 23:42    Przez: ~Ja
A gdzie jest ten wielki pisowski poseł Adam Hofman , który przed wyborami obiecywał zająć się sprawami naszego regionu. Czy tak jak pozostali członkowie partii PiS bazuje na kłamstwie i populizmie żeby czerpać z publicznych pieniędzy całymi garściami i żreć,żreć,zrec.
Dodano: 10.10.2015 08:05    Przez: ~Leon
A GDZIE BYLIŚCIE DO TEJ PORY — TERAZ SOBIE PRZYPOMINACIE O NAS PRZED WYBORAMI — ŻENADA!!!!!
Dodano: 10.10.2015 09:49    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
Nienawidzę zarośniętych polityków w szczególności okropnie wygląda Niewiarowski
Dodano: 10.10.2015 05:23    Przez: ~Oliwia
Osiem lat rządów PO i likwidacja Elektrowni Adamów a na dwa tygodnie przed wyborami poseł Nowak się budzi i chce rozmawiać o ratowaniu Adamowa. Tani chwyt przedwyborczy i tyle. Nie dajmy się łapać na takie gówno nie jesteśmy przecież muchami .
Dodano: 10.10.2015 17:42    Przez: ~Jacek

KOMENTARZE

Ściema wyborcza
Dodano: 09.10.2015 23:42    Przez: ~Ja
Dokładnie tak. Przecież wiadomo, że w PAK zmienił się zarząd. Do końca roku, to oni mogą odprawy poprzednikom wypłacić, ale nie podjąć jakiekolwiek decyzje i to takiej wagi. A poza tym, jak mnie się zdaje, Solorz nie po to kupował elektrownie, żeby do nich dopłacać, tylko, żeby z nich doić kasę. Tak że panowie Szaj-cośtam i Nowak, nikogo na te bajery nie nabierzecie. Mieliście bite 8 lat na działania, a od roku macie dwie wtyki w unijnej biurokracji - Tuska i Bieńkowską. Ale oni nawet palcem nie kiwną w tej sprawie. Panie Nowak, szykuj się pan do uczciwej roboty od listopada. Za 1680 zeta brutto.
Dodano: 10.10.2015 20:11    Przez: ~kamar
Brawo! Ktoś się w UE upomniał o to co nasze! Adamów to praca dla setek ludzi i trzeba walczyć, żeby elektrownia funkcjonowała jak najdłużej. Szkoda, że tylko dwóch panów o tym myśli, gdzie reszta? Zapomniałem... zamiast pracować wiszą na plakatach wyborczych!
Dodano: 09.10.2015 23:50    Przez: ~Stefan Jastrzębski
Nienawidzę zarośniętych polityków w szczególności okropnie wygląda Niewiarowski
Dodano: 10.10.2015 05:23    Przez: ~Oliwia
Ludzie to praktycznie juz zamykaja powoli pogudzcie sie z tym. Szukajcie juz czegos innego.
Dodano: 10.10.2015 05:29    Przez: ~Korek
Jak widać temat jest do załatwienia, trzeba dopilnować aby Nowak mógł go kontynuować w nowej kadencji...
Dodano: 10.10.2015 08:00    Przez: ~Osiedlowy
Co kontynuować? Do Brukseli jeździć za kasę podatników? Temat już jest załatwiony - Adamów zostanie zamknięty za dwa lata i nikt tu nic nie zmieni, może tylko oczy mydlić. Nowak już odpękał dwie kadencje. O dwie za dużo. Nie zrobił dla regionu nic. Poza śmieszną wieżą z desek. A i ona go pewnie nie przeżyje.
Dodano: 10.10.2015 20:15    Przez: ~rodst
A gdzie jest ten wielki pisowski poseł Adam Hofman , który przed wyborami obiecywał zająć się sprawami naszego regionu. Czy tak jak pozostali członkowie partii PiS bazuje na kłamstwie i populizmie żeby czerpać z publicznych pieniędzy całymi garściami i żreć,żreć,zrec.
Dodano: 10.10.2015 08:05    Przez: ~Leon
Żre i sika w Barcelonie. Głosuj na PIS !!! Zasikają Hiszpanię....
Dodano: 10.10.2015 15:11    Przez: ~rozbawiony
Poszedł na szczaw i mirabelki
Dodano: 11.10.2015 21:43    Przez: ~antek
Dziwna sprawa. Burmistrz miasta Pan Romuald Antosik, w tej sprawie jest nieobecny. Czy nie jest zainteresowany losem Elektrowni i Kopalni???
Dodano: 10.10.2015 09:06    Przez: ~mieszkaniec
POprostu wie że to ściema wyborcza...
Dodano: 11.10.2015 08:40    Przez: ~kiełbasa
A GDZIE BYLIŚCIE DO TEJ PORY — TERAZ SOBIE PRZYPOMINACIE O NAS PRZED WYBORAMI — ŻENADA!!!!!
Dodano: 10.10.2015 09:49    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
Przewodniczący NSZZ Solidarność KRZYSZTOF MAJDA ......Robi najlepszą kampanię wyborcza PO. BRAWO SOLIDARUCHY !!!!ZA WAS TEŻ TRZEBA SIĘ WZIĄĆ.
Dodano: 10.10.2015 13:28    Przez: ~adamow
Bo ludziom Po zależy choć trochę na regionie - co zrobił PiS i Lewica? Oni dużo umieją szczekać, ale jak przyjdzie do pracy, to NIC
Dodano: 11.10.2015 18:43    Przez: ~Obserwer
Co panie Nowak wybory się zbliżają, potrzeba wyborców słodkościami omamić a potem niech się dzieje co chce.......Adamów i tak będzie zamknięty.
Dodano: 10.10.2015 15:38    Przez: ~M
1 z 2
12>>