Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19504) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (3)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (4)

Posłowie w walce o wydłużenie pracy elektrowni Adamów

Dodano: 9.10.2015 23:08
Źródło: LM.pl

Do końca tego roku powinna być znana decyzja w sprawie elektrowni Adamów. Po spotkaniu w Brukseli, strony czekają na odpowiedź ZE PAK.

Kilka dni temu w Brukseli z przedstawicielami Komisji Europejskiej rozmawiał polski wiceminister ochrony środowiska, zastępca dyrektora ZE PAK oraz związkowcy. Jak przekonuje koniński poseł Tomasz Nowak, doprowadzenie do tego spotkania nie było łatwe. - Sprawa Adamowa była już zamknięta i nikt nie chciał do tego wracać. Założyliśmy jednak, że jest czas żeby przekonać Komisję Europejską, że warto postawić na pracę tej elektrowni do końca – mówi Nowak.

Sprawa elektrowni jest ważna przede wszystkim ze względów społecznych, ale też gospodarczych. Zamknięcie Adamowa przed wyczerpaniem złóż węgla stałoby się problematyczne. - To co zostaje w ziemi musi być zagospodarowane ekonomicznie i ekologicznie – mówi europoseł Adam Szejnfeld. - Z rozmów wynika, że KE rozumie nasze postulaty i jest gotowa o nich rozmawiać. Proponuje, żeby polska strona jednak skorzystała z rozwiązania jakie daje system krajowy – dodaje.

Chodzi o ogólnokrajową emisję szkodliwych substancji. Będące w systemie elektrownie, które są modernizowane będą ograniczały emisję dwutlenku siarki i tlenków azotu. - Elektrownie doprowadzą do zmniejszenia limitu krajowego i to mogłoby spowodować, że gdyby do systemu włączyć Adamów wtedy można robić derogację do 2020 roku – mówi Szejnfeld. - Teraz trzeba czekać na reakcję PAK-u, czy są w stanie z tej ścieżki skorzystać, a jeżeli tak to na jakich warunkach. Wtedy będzie można mówić o możliwości kontynuowania rozmów i zabiegania o następne spotkanie – dodaje.

ZE PAK musi przeanalizować tę propozycję i przedstawić odpowiedź najprawdopodobniej przed końcem roku. Jeśli nie uda się porozumieć, elektrownia Adamów zostanie zamknięta w 2017 roku.  

  • Posłowie w walce o wydłużenie pracy elektrowni Adamów

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ściema wyborcza
Dodano: 9.10.2015 23:42    Przez: ~Ja
A gdzie jest ten wielki pisowski poseł Adam Hofman , który przed wyborami obiecywał zająć się sprawami naszego regionu. Czy tak jak pozostali członkowie partii PiS bazuje na kłamstwie i populizmie żeby czerpać z publicznych pieniędzy całymi garściami i żreć,żreć,zrec.
Dodano: 10.10.2015 08:05    Przez: ~Leon
A GDZIE BYLIŚCIE DO TEJ PORY — TERAZ SOBIE PRZYPOMINACIE O NAS PRZED WYBORAMI — ŻENADA!!!!!
Dodano: 10.10.2015 09:49    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
Nienawidzę zarośniętych polityków w szczególności okropnie wygląda Niewiarowski
Dodano: 10.10.2015 05:23    Przez: ~Oliwia
Osiem lat rządów PO i likwidacja Elektrowni Adamów a na dwa tygodnie przed wyborami poseł Nowak się budzi i chce rozmawiać o ratowaniu Adamowa. Tani chwyt przedwyborczy i tyle. Nie dajmy się łapać na takie gówno nie jesteśmy przecież muchami .
Dodano: 10.10.2015 17:42    Przez: ~Jacek

KOMENTARZE

Osiem lat rządów PO i likwidacja Elektrowni Adamów a na dwa tygodnie przed wyborami poseł Nowak się budzi i chce rozmawiać o ratowaniu Adamowa. Tani chwyt przedwyborczy i tyle. Nie dajmy się łapać na takie gówno nie jesteśmy przecież muchami .
Dodano: 10.10.2015 17:42    Przez: ~Jacek
Uratują elektrownie ,nie martwcie się ale zrobią to dla właściciela a nie dla ludzi.
Dodano: 10.10.2015 18:17    Przez: samek
Tym razem tak czy owak kopa dostanie Nowak
Dodano: 10.10.2015 19:19    Przez: ~wernychora
Samek , szacun , jeden z nielicznych , któremu nie wylaczyli myslenia brawo. A co do pozostałych, proponuje.reset . Może zmadrzejecie.!!!
Dodano: 10.10.2015 21:05    Przez: ~adamow
Ci dwaj zdrajcy głosowali za rezygnacją przez Polskę z suwerenności.Dlatego o tym czy zamknąć elektrownię 'Adamów" czy nie, nie decyduje ani polski rząd,ani rachunek ekonomiczny tylko jakiś urzędas z Brukseli.A ci panowie ,aby utrzymać się nadal przy korycie, udają teraz obrońców elektrowni "Adamów" Miejsce tych sprzedawczyków jest na szubienicy.
Dodano: 10.10.2015 22:55    Przez: ~liberał
Nowak i ten koleś won !!!!
Dodano: 10.10.2015 23:55    Przez: ~Kibi
To dowód na to że trzeba iść na wybory i wystąpić te świnie z po, pis, SLD, PSL od koryta. Od 25 lat plują nam w twarz, większość niestety nadal uważa, że to deszcz pada. Nie pozwólmy się okradać.
Dodano: 12.10.2015 06:54    Przez: ~Tomek
ten z siwymi włosami to najbardziej arogancki cwaniakowaty i irytujący polityk oprócz pana szczawia i mirabelki w po .... ah szkoda słów mam nadzieje ze nie wejdzie do sejmu
Dodano: 12.10.2015 09:18    Przez: ~kokoko
Panowie, ci z tego obrazka wyżej, już podobno (jak się wcześniej chwalili) na początku roku byli w Brukseli w tej samej sprawie, czyli ratowania Adamowa. Okazało się,że tylko kłamali. Nikt nigdzie nie był i z nikim nie rozmawiał. Śmieszy więc ta sytuacja i mocno śmierdzi kampanią wyborczą. Nie dajcie się więcej oszukiwać. Oni po prostu muszą odejść. Już i tak wiele złego narobili a o ich wiarygodności nie wspomnę.
Dodano: 13.10.2015 16:30    Przez: ~Gość
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.