Dzisiaj jest wtorek 3 sierpnia 2021, imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15202) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)Polskie Safari. Kamena Rally Team pierwszy w klasi ... (0)

Pałacyk w Posadzie niszczeje. Wymaga generalnego remontu

Dodano: 14.10.2015 11:14
Źródło: LM.pl

Pałacyk w Posadzie koło Konina jest w coraz gorszym stanie technicznym. Na przełomie XIX i XX wieku mieszkał tam i tworzył znany malarz Karol Wierusz Kowalski.

Dzisiaj artystyczny duch coraz mocniej ogarnia mieszkańców Posady. Organizowane są tam warsztaty malarskie i wiele różnych akcji. Zabytkowy obiekt wymaga jednak pilnego remontu. Gmina Kazimierz Biskupi, do której należy pałacyk, złożyła pierwszy wniosek o pozyskanie unijnych pieniędzy na ten cel. A mieszkańcy Posady ustalili, że będą sprzątać zabytkowy park w angielskim stylu, który otacza pałacyk.

- Stan pałacyku uległ pogorszeniu, odpada kawałek ściany z górnej części elewacji. Cały pałac powoli zaczyna niszczeć i wymaga generalnego remontu. Mieszkańcy ustalili też, że będziemy sprzątać piękny park. To jest nasza wizytówka. Chcemy przeznaczyć na to pieniądze z Funduszu Sołeckiego – mówi Anna Majer z Grupy Inicjatywnej Pałac Posada.

Pałacyk w Posadzie nie był remontowany od ponad 30 lat. Władze gminy mają nadzieję, że uda się pozyskać pieniądze na remont pięknego, neogotyckiego obiektu.

  • Pałacyk w Posadzie niszczeje. Wymaga generalnego remontu
  • DSC_7790
  • DSC_7795
  • DSC_7797
  • DSC_7798
  • DSC_7800

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A jakie jest ryzyko, że za społeczne pieniądze będziemy go remontować o potem znajdzie się jakaś daleka rodzina i wszystko zabierze?
Dodano: 14.10.2015 11:44    Przez: ~Dziki kraj

KOMENTARZE

Pani Anno. Płacić a nie wołać.
Dodano: 14.10.2015 11:25    Przez: ~UM
Pani Anna zamiast pracować , to w godzinach pracy wywiady udziela.Tak się pracuje w UM.!!!!!!
Dodano: 14.10.2015 13:37    Przez: ~KolP
Szkoda że rudy zwiał do Brukseli na taka wiadomość przed wyborami na pewno by uronił łzę,POtem zarechotałby.
Dodano: 14.10.2015 13:56    Przez: ~Karol
A jakie jest ryzyko, że za społeczne pieniądze będziemy go remontować o potem znajdzie się jakaś daleka rodzina i wszystko zabierze?
Dodano: 14.10.2015 11:44    Przez: ~Dziki kraj
W takim razie najprościej będzie nie remontować wcale. Niech niszczeje! Bo może zgłosić się spadkobierca i trzeba będzie mu oddać, to co wcześniej zagrabiono!!! Przecież społeczeństwo przez lata korzystało z tego obiektu!Mentalność godna minionej epoki. Takie myślenie do dziś pokutuje na terenach zachodniej Polski. Niszczeją pałace, zamki dworki. Nie remontuje się ich, bo może "znajdzie się jakaś daleka rodzina i wszystko zabierze?"
Dodano: 14.10.2015 12:17    Przez: ~ortolan1
Człowieku ! Ale tak właśnie jest. Przodują w tym Żydy.
Dodano: 14.10.2015 22:17    Przez: ~hipek
Człowieku! Czy ty żyjesz w XXI w? Powielasz hitlerowskie bełkoty! "Obcy przyjdą tu. Wykupią nas! U Niemca Będziemy za parobka! To wszystko kloaczne bełkoty utwierdzane w durnych umysłach przez Prezia! Żyj se sam w swoim obłędzie i strachu. A nie wypisuj takich głupot. Poczytaj se - jeśli potrafisz -kto był właścicielem tego pałacyku. Czy twoi urojeni "ŻYDY", czy ktoś inny...
Dodano: 15.10.2015 10:38    Przez: ~ortolan1
sprzedać, przerobić na dom weselny i kasa będzie spływać
Dodano: 14.10.2015 11:57    Przez: ~Alojzy Glizda
Zaniedbania , zaniedbania
Dodano: 14.10.2015 12:19    Przez: ~ela
Warsztaty malarskie OK
Dodano: 14.10.2015 12:22    Przez: ~roman
Zburzyc i po problemie a ciagle remonty i nie potrzebne wydawanie pieniedzy na jakies stare sypiace sie badzidlo.lepiej te pieniadze przeznaczyc na kampanie wyborcza pis
Dodano: 14.10.2015 12:23    Przez: ~Peo
zburzyć i jakis blok dla bezdomnych postawić
Dodano: 14.10.2015 13:26    Przez: ~alfonso
Bezdomny to ty masz stan umysłu o zabytki się dba bo pokazują one epoki w dzieju narodu twoja epoka to lodowcowa jest.
Dodano: 14.10.2015 15:02    Przez: ~Jarzębiaty.
Dokładnie wyremontować i będzie w sam raz dla naszych przyjaciół muzułmanów i tych czarnych.
Dodano: 14.10.2015 22:23    Przez: ~kuba 1309 szatanista
tam chyba mieszka ten oszołom bujek
Dodano: 14.10.2015 13:41    Przez: ~opel zafira
I jak tak dalej pójdzie to podzieli los pałacu w Malińcu.
Dodano: 14.10.2015 14:45    Przez: ~:)
W takim kiepskim stanie zostawił go konserwator zabytków. To jest paradoks!!!!
Dodano: 14.10.2015 16:15    Przez: ~MMM
1 z 3
123>>