Dzisiaj jest niedziela 13 czerwca 2021, imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16496) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 10oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
III liga. Seria trwa. Górnik Konin zremisował z Ch ... (0)Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)

Międzynarodowy Dzień Mediacji. Ugoda lepsza niż proces

Dodano: 15.10.2015 11:38
Źródło: LM.pl

Około 250 osób wzięło udział w konferencji poświęconej mediacji. Spotkanie odbyło się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Konferencja została zorganizowana przez konińskich policjantów w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji. Ugoda przedsądowa ciągle nie jest popularna, ale powoli zyskuje coraz więcej zwolenników. Po nowelizacji kodeksu karnego, od lipca tego roku instytucja mediacji daje stronom strony więcej możliwości. A jak podkreślał podczas spotkania w PWSZ prokurator Lechosław Perz, sytuacje stron postępowania często są skomplikowane i brakuje chęci do pojednania się. Stąd próba popularyzacji mediacji.

Głównym prelegentem konferencji był Dariusz Wilczewski, wiceprezes Krajowej Izby Mediatorów i Arbitrów, który opowiedział o tym jak wyglądają mediacje i jakie możliwości dają. W swoim wystąpieniu Wilczewski wykorzystywał fragmenty klasyków kina polskiego, czym przykuł uwagę obecnej na sali młodzieży.

fot. KMP Konin

 

  • Międzynarodowy Dzień Mediacji. Przekonywali do zawierania ugody
  • Międzynarodowy Dzień Mediacji. Przekonywali do zawierania ugody
  • Międzynarodowy Dzień Mediacji. Przekonywali do zawierania ugody
  • Międzynarodowy Dzień Mediacji. Przekonywali do zawierania ugody
  • Międzynarodowy Dzień Mediacji. Przekonywali do zawierania ugody

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

PO ośmioletnich złodziejskich wyczynach nierządu Tfu!!!SSka i Kopary chcecie wprowadzać negocjacje ze złodziejami?Teraz to sądy 24 godzinne i do pierdla.Naród się budzi i 25X 2015r was WYNEGOCJUJE i od POwiecie za to wszystko, za Zieloną Wyspę , za Amber Gold,za wszystkie bezecne afery Donka i Bronka i za POddaństwo szwabskie też!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 15.10.2015 11:58    Przez: ~Q
avatar Nawet postawienie takiej kreaturze jak ty minusa, sprawia mi przykrość-więc go nie stawiam. Platfusy źle zrobili, że nie pociągnęli do odpowiedzialności(skutecznej) tego śmiecia kamińskiego za nadużywanie prawa i słonia w składzie z porcelaną macierewicza(przedstawianego także jako małpę z brzytwą). Za tragedię smoleńską powinien odpowiedzieć brat lecha- jarek-skoro największy autorytet pośród fanatyków upiekł się na pokładzie. Jaruś nigdy nie ujawnił toku rozmowy z bratem na kilka minut przed tragedią, a zdaniem niżej podpisanej brzmiała ona tak; ląduj i to za wszelką cenę(pomimo spóźnienia się na lotnisko) tam czekają nasi fanatycy i to już kilka godzin klęcząc-więc wylądowali i to bardzo skutecznie.
Dodano: 15.10.2015 18:10    Przez: Krewa
Po ilości i jakości komentarzy można się łatwo zorientować, jaki to popularny temat :)) Nawet nikt nie zwrócił uwagi, że przemawiający pan prokurator to nie ten, o którym napisano w artykule :)
Dodano: 16.10.2015 08:28    Przez: ~wszystko "na sztukę&qu ...

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.