Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17782) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 8oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (6)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Obrazki dzieci w lokalu wyborczym? Nie w Posadzie!

Dodano: 23.10.2015 20:00
Źródło: LM.pl

To mógł być najbardziej kolorowy lokal wyborczy w całym powiecie konińskim. Ale nie będzie. Na kilka dni przed ciszą wyborczą, ze ścian Pałacu w Posadzie zniknęły obrazki namalowane przez najmłodszych.

Trzyletnie dzieci, ale też nastolatkowie z Posady swoimi pracami sprawili, że w szarym dotąd Pałacu zrobiło się wesoło i kolorowo. Ich dzieła miały wisieć do końca października. Niestety na kilka dni przed wyborami parlamentarnymi zostały zdjęte. - Kochani moi mali artyści serdecznie Was przepraszam, ale wystawa Waszych prac został ściągnięta we wtorek. Jest to decyzja Pani Dyrektor GOK. Z informacji jakie uzyskałam przeszkadzałaby w wyborach, które odbędą się w niedzielę. Dlatego w niedzielę zobaczycie smutne, brudne ściany zamiast kolorowych i z pasją tworzonych przez cztery tygodnie dzieł – napisała na jednym z portali społecznościowych Anna Majer z Grupy Inicjatywnej Pałac Posada.

Anna Majer podkreśla, że w całej tej sytuacji najbardziej jej żal dzieci. - To były maluszki od trzeciego roku życia. One tym żyły, że ich prace tam wiszą. To było dla nich wielkie wydarzenie i ogromne przeżycie. Z tego powodu najbardziej mi przykro – mówi Majer. - Na wybory idzie się rodzinnie i można było się pochwalić swoim dziełem, ale tak się nie stanie. Rozmawiałam telefonicznie z panią dyrektor, żeby wywiesić te prace z powrotem bo nieładnie wyglądają te brudne ściany. Powiedziała, że nie ma takiej możliwości i lepiej żeby ich przed wyborami nie było – dodaje.

Sylwia Kudła, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim twierdzi, że zdjęcie prac dzieci nie ma nic wspólnego z wyborami. - Zdjęliśmy obrazki, żeby odświeżyć ściany. Część z nich była przyklejona gumą plastyczną i odpadały razem z tynkiem. Postanowiliśmy to zrobić przed wyborami oraz dlatego, że w poniedziałek mamy zaplanowany wernisaż i koncert. To nie jest jakaś złośliwość. Po prostu jeśli ktoś do nas przyjeżdża, to chcieliśmy, żeby wszystko ładnie wyglądało. Nie zdążylibyśmy z odświeżeniem ścian przed wernisażem, a po wyborach – mówi Sylwia Kudła.

Zdaniem Krajowego Biura Wyborczego nie ma przeciwwskazań co do tego, żeby prace dzieci wisiały na ścianach lokalu wyborczego. Przepisy mówią tylko o tym, że nie może w nim być haseł, napisów, ulotek i plakatów o charakterze agitacyjnym.

Dyrektor Kudła obiecuje, że obrazki dzieci wrócą na swoje miejsce zaraz po remoncie, a na dodatek zostaną wyeksponowane przez powieszenie ich na specjalnych podkładkach.  

fot. Pałac Posada

  • Obrazki dzieci w lokalu wyborczym? Nie w Posadzie!
  • Obrazki dzieci w lokalu wyborczym? Nie w Posadzie!
  • Obrazki dzieci w lokalu wyborczym? Nie w Posadzie!
  • Obrazki dzieci w lokalu wyborczym? Nie w Posadzie!

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Głupota urzędasow jest ogromna jak wszechświat
Dodano: 23.10.2015 20:17    Przez: ~astronom

KOMENTARZE

Głupota urzędasow jest ogromna jak wszechświat
Dodano: 23.10.2015 20:17    Przez: ~astronom
jest już po północy a agitacja wyborcza na LM nadal trwa.
Dodano: 24.10.2015 00:08    Przez: ~y
A pani Majer nie może się pogodzić z przegraną. I kto tu jest złośliwy? Pani dyrektor wyjaśniła, że będzie wernisaż, przyjeżdża artysta i się dziwić że chciała trochę odświeżyć ściany. Widać, nie umiemy z honorem przegrywać, teraz czas pokazać na co panią stać.
Dodano: 24.10.2015 07:53    Przez: ~Posada
OJ OJ KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA !!!!!!!!
Dodano: 24.10.2015 08:18    Przez: ~Ania
No tak artysta przyjeżdża to prace dzieci trzeba ściągnąć bo to już nie artyści. Swoją drogą warto by dziennikarze zapytali czy artyście który przyjedzie przeszkadzałyby dziecięce obrazki. Robić inną wystawę w trakcie już trwającej, co to za idiotyzm. Kobieto złóż rezygnację ze stanowiska dyrektora GOK bo swoim wywiadem i zachowaniem pokazałeś, że nie czujesz tematów swojej pracy a o kulturze nie wspomnę. Kto wybiera takie osoby na takie stanowiska?
Dodano: 24.10.2015 08:13    Przez: ~?!3
Pani Aniu a koleżanki opuściły Panią?Sama Pani została ? Dlaczego Pani Aniu ? Dlaczego
Dodano: 24.10.2015 08:15    Przez: ~An-WZP
Takie sytuacje są niedopuszczalne i nigdy nie zdarzyłoby się to w instytucjach kultury w Koninie. Brak doświadczenia dyrekcji!
Dodano: 24.10.2015 08:30    Przez: ~Artysta
Ale afera .No temat iście LMowski.Artyści i ich dzieła. W kaźdym przedszkolu takie dzieła wiszą . Nie róbcie afery!!!!!!
Dodano: 24.10.2015 08:31    Przez: ~afera
W miejsce prac dzieci powiesic obrazki swietych i krzyze
Dodano: 24.10.2015 08:43    Przez: ~Modlcie sie
Doslownie sabotaż. Dajcie spokój już ktoś celowo to zrobil. Przestańcie bez przerwy o tej Glupocie na Posadzie pisać. Cala ta grupa robi zamieszanie wśród mieszkancow i nic więcej.Komuś się pewnie cieply stolek marzy.Trzeba jeszcze mieć fason i to coś no jak to się nazywa? Kulturę
Dodano: 24.10.2015 11:23    Przez: ~nie-dla-karierowiczow
Ludzie tam jest tyle miejsca, że mogły zostać prace i wernisaż też jest gdzie zrobić. Trochę to pokrętne tłumaczenie/ lokal, komisja będzie pracowała zapewne do późnych godzin nocnych, to usuwanie wyposażenia lokalu też potrwa w poniedziałek kilka godzin, czyli prace dzieci mogły wisieć i jaka liczba ludzi by te prace zobaczyła, jaki prestiż dla tych małych artystów. I co wyszło jak zwykle- kicha.
Dodano: 24.10.2015 12:41    Przez: ~b-en
Przez wiele miesięcy Pani Kudła, co piątek do pałacu przybywała. Tam w zaciszach komnat, w wielkim ukryciu dumała, dumała, dumała. Nad zachęceniem ludzi do kultury tak strasznie długo rozmyślała. Jednak, pewnego wtorkowego poranka wydumała! I by zachęcić mieszkańców Posady do kultury dziecięce prace ze ścian z wielkim tupetem zerwała. Ot! Takie wejście głośnie miała. My tej Pani dziękujemy i kultury w jej wydaniu w Posadzie nie chcemy. Panie Wójcie o szybką zmianę wnioskujemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 24.10.2015 13:36    Przez: ~ojojojo
Ale wiochą trącilo.Katastrofa i samouwielbienie.
Dodano: 24.10.2015 13:47    Przez: ~annnnna
1 z 3
123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.