Dzisiaj jest poniedziałek 10 maja 2021, imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17275) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
21 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Bestialsko potraktowana. Pomóżcie uratować łapę Karli!

Dodano: 3.11.2015 14:58
Źródło: LM.pl

Właściciel zostawił ją na pewną śmierć. Przywiązał za tylną łapę najprawdopodobniej do drzewa i poszedł. Suczka cudem została uratowana. Teraz potrzebuje Waszej pomocy. Portal LM.pl już pomógł.

Karla to około 4-letnia suczka w typie husky. Kilka dni temu pracownicy konińskiego schroniska otrzymali od policji sygnał, że pies wałęsa się po polach niedaleko Kramska. Na miejscu okazało się, że na tylnej łapie ma zakręcony sznur od snopowiązałki. - Najprawdopodobniej była do czegoś przywiązana i zdołała się uwolnić – mówi Marek Nietopiel, prezes TOZ w Koninie. Sznur ściął skórę, a w łapę Karli wdała się martwica.

Pracownicy schroniska i wolontariusze robią wszystko, żeby nie dopuścić do amputacji. Do tego potrzebne są żelowe opatrunki bez srebra ( aqua gel – rozmiar 24x16 cm). Trzeba je wymieniać dwa razy dziennie przez najbliższy miesiąc. Koszt opatrunków jest znaczny. Dlatego apelujemy do wszystkich o zakup choćby jednego opakowania plastrów. Im więcej osób pomoże, tym zwierzę będzie miało większą szansę na ocalenie łapy, a później adopcję.

Sprawę właściciela bestialsko potraktowanej suczki wyjaśnia policja. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 2 lat więzienia, a za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nawet do 3 lat więzienia.

  • Bestialsko potraktowana. Pomóżcie uratować łapę Karli! [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]
  • Bestialsko potraktowana. Pomóżcie uratować łapę Karli! [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]
  • 996_6861_01MP4Still001
  • 996_6861_01MP4Still0012
  • 996_6863_01MP4Still001
  • 996_6864_01MP4Still001

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dlaczego policja nie może znaleźć właściciela i w dalszym postępowaniu karnym spowodować, by pokrył z nawiązką koszty leczenia? Może internauci pomogą namierzyć ludzi odpowiedzialnych za gehennę tego zwierzaka?
Dodano: 3.11.2015 15:58    Przez: ~Woalnd
jeżeli ktoś wie kto to zrobił nie bądzcie obojętni idzcie zgłosić sprawe na policje!!!!!!!!!!!!!!!!!1 niech tego potwora spotka kara!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Dodano: 3.11.2015 16:35    Przez: ~zlaKochamZwierzeta
Sama mam 3 psy i nie wyobrazam sobie zeby nie miec kontaktu z nimi na codzien a gdzie dopiero tak bestialsko krzywde zrobic. Takim typom, takie samo bym zadala cierpienie jak ten pies. Serce sie kraje gdy widze takie psy wyrzucone na pastwe losu albo jeszcze uwiazane na sznurze by zdech. PORAŻKA
Dodano: 3.11.2015 15:50    Przez: ~I.G
Ludzie to są jednak potwory
Dodano: 3.11.2015 15:57    Przez: ~beauty
Ludzie po co wam taka zabawka na chwile tylko a potem do drzewa przywiązać bo co ........ znudziła się włascicielowi gratuluje GŁUPOTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 3.11.2015 16:05    Przez: ~obrońca zwierzat

KOMENTARZE

Sama mam 3 psy i nie wyobrazam sobie zeby nie miec kontaktu z nimi na codzien a gdzie dopiero tak bestialsko krzywde zrobic. Takim typom, takie samo bym zadala cierpienie jak ten pies. Serce sie kraje gdy widze takie psy wyrzucone na pastwe losu albo jeszcze uwiazane na sznurze by zdech. PORAŻKA
Dodano: 03.11.2015 15:50    Przez: ~I.G
Ludzie tu mozna dostac sraczki w zielonej wyspie ciągłe żebractwo do roboty nieroby i narkomany.
Dodano: 03.11.2015 16:56    Przez: ~Mirro
Ludzie to są jednak potwory
Dodano: 03.11.2015 15:57    Przez: ~beauty
Dlaczego policja nie może znaleźć właściciela i w dalszym postępowaniu karnym spowodować, by pokrył z nawiązką koszty leczenia? Może internauci pomogą namierzyć ludzi odpowiedzialnych za gehennę tego zwierzaka?
Dodano: 03.11.2015 15:58    Przez: ~Woalnd
Ludzie po co wam taka zabawka na chwile tylko a potem do drzewa przywiązać bo co ........ znudziła się włascicielowi gratuluje GŁUPOTY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 03.11.2015 16:05    Przez: ~obrońca zwierzat
Gdzie? Jak? Co zrobić żeby pomóc? Jakaś wpłata, czy zakupy osobisty tych okładów?
Dodano: 03.11.2015 16:27    Przez: ~Chętny
W imieniu Karli prosimy o pomoc!Każda złotówka oraz opatrunek żelowy pomoże w ratowaniu łapki tej biednej suni. Jeśli ktoś chciałby wspomóc Karlę prosimy o przesłanie dowolnej kwoty na konto TOZ Konin:Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Koninie62-510 Konin, ul. Gajowa 7a85 1020 2746 0000 3502 0017 0217z dopiskiem: dla KarliMożna również wysyłać opatrunki żelowe (takie jak na filmiku) bezpośrednio do schroniska.Adres: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie, ul. Gajowa 7a, 62-510 KoninKarla liczy na Waszą pomoc...
Dodano: 03.11.2015 16:43    Przez: ~wolontariuszka
Dzięki za dane do przelewu - właśnie wykonany!
Dodano: 03.11.2015 21:55    Przez: ~Tomek
czy aby na pewno rozmiar 24x16? wyskakują 24x12 ....
Dodano: 03.11.2015 23:38    Przez: ~Paulina
Dzwoniłam do schroniska i chodzi o te 24x 12.
Dodano: 04.11.2015 07:04    Przez: ~q
avatar Witam. Opatrunki takie dostanie się w każdej Aptece zamawiając i na drugi dzień odbiór lub tego samego dnia . Osobiście zamawiałam w Aptece na ZATORZU. Apteka przy Spółdzielni Mieszkaniowej u Pani Waleriańczyk/ ma jeszcze kilka sztuk na stanie / i druga w Polo Markecie przy ul. Wieniawskiego . Irka J.
Dodano: 05.11.2015 09:46    Przez: Irka
Gdzie mozna przyniesc opatrunki?
Dodano: 03.11.2015 16:29    Przez: ~kuba
DO SCHRONISKA NA ULICY GAJOWEJ
Dodano: 03.11.2015 16:42    Przez: ~wolontariuszka
Dzwoniłem do apteki, brak w hurtowniach. Mogą byc inne?
Dodano: 03.11.2015 16:59    Przez: ~Hejho
W aptece przy mnie pani dzwoniła i są. Na jutro będę mieć i apteka też od siebie dorzuci.
Dodano: 03.11.2015 18:30    Przez: ~abc
jeżeli ktoś wie kto to zrobił nie bądzcie obojętni idzcie zgłosić sprawe na policje!!!!!!!!!!!!!!!!!1 niech tego potwora spotka kara!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Dodano: 03.11.2015 16:35    Przez: ~zlaKochamZwierzeta
JAK MOZNA TAKIEGO ŁADNEGO PIESKA ZOSTAWIC??
Dodano: 03.11.2015 16:36    Przez: ~KN
Nie ma brzydkich piesków, wszystkie są ładne !
Dodano: 04.11.2015 20:42    Przez: ~TGW
To juz czlowiek bez serca musial to zrobic.Taki ladny piesek nie zasluguje na takiego okrutnego wlasciciela.
Dodano: 03.11.2015 16:37    Przez: ~straszne
Szkoda bo taki ladny piesek.Co za bandzior to zrobil??
Dodano: 03.11.2015 16:40    Przez: ~mas
Żaden bzndzior. Zrobił to chodowca psów. Wśród miłośników psów należy szukać sprawcy a nie wśród ludzi okazującym psom niechęć.
Dodano: 03.11.2015 17:07    Przez: ~Azorek
1 z 6
123456>>