Dzisiaj jest piątek 22 marca 2019, imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22019) SPORT FORUM FIRMY (5315) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 6oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (0)Golina. Czekali i się doczekali. Radni podnieśli d ... (9)

Utrudnienia na A2. Most autostradowy będzie zamknięty

Dodano: 21.11.2015 15:49
Źródło: LM.pl

Od poniedziałku zamknięty będzie most autostradowy na Warcie w okolicach Sługocina. Wszystko przez usuwanie awarii dylatacji.

Most między Wrześnią, a Koninem na 245 km autostrady A2 został wybudowany w latach 80-tych. W 2002 roku przeszedł gruntowny remont. Niestety ze względu na zbyt duże obciążenie i eksploatację po stronie południowej, w kierunku na Warszawę, awarii uległo urządzenie dylatacyjne. Jak informuje rzecznik Autostrady Wielkopolskiej, naprawa jest konieczna i to w trybie natychmiastowym, zanim dojdzie do zniszczenia całej dylatacji. To bowiem skutkowałoby zamknięciem autostrady na minimum pięć tygodni.

W związku z tym przez najbliższych kilka dni w okolicach Sługocina można spodziewać się utrudnień. Na odcinku w kierunku na Świecko i na Poznań ruch odbywał się będzie jednopasmowo na wydzielonych pasach. Ponadto ruch na Warszawę będzie przeniesiony na sąsiednią jezdnię z możliwością kierowania wahadłowego jeśli zaobserwowane zostanie duże natężenie ruchu tirów.

Utrudnienia będą trwały od 23 do 27 listopada od godz. 7 do 19. Przez trudności techniczne część prac może być wykonywana nawet do 4 grudnia.  

fot. archiwum

  • Utrudnienia na A2. Most autostradowy będzie zamknięty

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Na Niemieckich autobanach wachadła występują co 50/100km
Dodano: 21.11.2015 18:29    Przez: ~giguś

KOMENTARZE

Dyla co?
Dodano: 21.11.2015 16:04    Przez: ~Jasio
Nie co tylko kto..., projektant da dyla. A MY! nie powinniśmy płacić za przejazd bublem.
Dodano: 21.11.2015 22:47    Przez: ~janosik
W podstawówce tego uczą! Czemu mosty, mają szczeliny przy stykach z drogą ? Do pochłaniania obciążeń i naprężeń. Most się odsunął od drogi, albo się przysunął.
Dodano: 22.11.2015 08:12    Przez: ~Loxley
Narodowy dar dla,, Kluczyka"który przekazał zapijaczony Olek zatrudniony potem jako doradca za 50000zł miesiąc w miesiąc.
Dodano: 22.11.2015 08:45    Przez: ~Q
Dylatacje, drogi Loxley, przede wszystkim stosuje się ze względu na rozszerzalność cieplną materiałów z których most jest zbudowany. Latem most się wydłuża, a zimą skraca, bardzo dobrze widać to na nowej przeprawie.
Dodano: 22.11.2015 10:58    Przez: ~orteo
w tym miejscu A2 jest niepłatna
Dodano: 22.11.2015 11:09    Przez: ~bizesmen
Ruch wahadłowy na autostradzie? Takie rzeczy tylko w Polsce.
Dodano: 21.11.2015 16:08    Przez: ~PiSior
Partacze
Dodano: 21.11.2015 16:18    Przez: ~funfol
ruch wahadłowy tesz jest w Niemczech pozdrawiam
Dodano: 21.11.2015 16:24    Przez: ~nwm
W Austrii też spotykałem, a w Niemczech to już nagminnie.
Dodano: 22.11.2015 10:52    Przez: ~ceres
chyba pisze się też..? przeprasam ze zwracam uwage.. ja tez popełniam błędy ale to aż razi w oczy.. :P
Dodano: 22.11.2015 11:52    Przez: ~jhu
Wszystko przez usuwanie awarię dylatacji.A może usuwanie awarii dylatacji Pany Redaktory?!
Dodano: 21.11.2015 17:58    Przez: ~KO5
Nie pytaj. Pan Redachtor dyletant i nie zna się na dylatacji i na laktacji.
Dodano: 21.11.2015 22:03    Przez: ~dylu na badylu
Wszystko przez usuwanie awarię dylatacji - tak napisać może tylko ktoś, kto ma bardzo duże problemy z posługiwaniem się językiem polskim, a na dodatek nie wie co to takiego dylatacja. A o tej niewiedzy świadczy również określenie "urządzenie dylatacyjne". Hahahahaha! Czarna magia paniusie z lm-u, prawda?
Dodano: 21.11.2015 18:13    Przez: ~czarnoksiężnik z A2
Wg mnie, to coś w rodzaju poprawności politycznej. Tak napisać, by nie siać paniki. "Urządzenie dylatacyjne", to pewnie rolki, kratki, szyny itp., bo chyba nie szczelina. W budownictwie istnieje zwrot "urządzenia dylatacyjne".
Dodano: 22.11.2015 08:22    Przez: ~Loxley
Na Niemieckich autobanach wachadła występują co 50/100km
Dodano: 21.11.2015 18:29    Przez: ~giguś
Może i po Europie dużo podróżujesz, ale z ortografią u ciebie kiepsko. Tak trudno włączyć sobie sprawdzanie pisowni? Czasem warto się zawahać, zanim strzeli się byka.
Dodano: 21.11.2015 22:56    Przez: ~ala
Plus inne błędy językowe.
Dodano: 22.11.2015 08:23    Przez: ~Loxley
A sceniki jak paliwo woziły, tak wożą z obsługi autostrady w Sługocinie.
Dodano: 21.11.2015 20:31    Przez: samek
Ej eksperci to nie jest wahadło, tylko wyłączenie na pewnym odcinku pasa wolnego