Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17900) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 12oC
Jutropogoda
15 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Żdżary. Patronka szkoły przybyła z Australii i pos ... (0)Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (6)

Fotoradary do likwidacji. Będzie nowy sposób na kierowców

Dodano: 25.11.2015 16:40
Źródło: LM.pl

Od 1 stycznia 2016 roku z Konina i z pobliskich gmin znikną fotoradary. Gwarantuje to ustawa, która została przyjęta przez Senat w sierpniu.

Nowe przepisy odbierają strażnikom miejskim i gminnym prawo do przeprowadzania kontroli radarowej – Fotoradarem w Koninie zajmowało się dwóch pracowników, którzy pracowali na zmianę. Od nowego roku strażnicy zostaną przydzieleni do innych obowiązków – mówi Mieczysław Torchała, komendant Straży Miejskiej w Koninie.  W 2014 roku za przekroczenie prędkości na terenie miasta ukarano mandatem 2272 kierowców, na sumę łączną 302 800,00 zł.

Każde ustawienie fotoradaru musi być uzgodnione z Wydziałem Ruchu Drogowego w KMP w Koninie. Na podstawie statystyk i niebezpiecznych miejsc decydowano się na umieszczenie urządzenia w danej lokalizacji. Komendant Straży Miejskiej w Koninie cieszy się z nowej ustawy – Od samego początku nie była to nasza inicjatywa, tylko Rady Miasta.  Wreszcie zniknie negatywna opinia o naszej instytucji – podsumowuje M. Torchała

Z wiadomości najbardziej ucieszą się kierowcy, którzy nie raz za szybką jazdę przypłacili mandatem. W miejscu fotoradarów straży miejskiej pojawić się mogą urządzenia Inspekcji Transportu Ruchu Drogowego.   

  • Fotoradary do klikwidacji. Będzie nowy sposób na kierowców

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Może ktoś biegły mi wyjaśnić jaka to kwota302.800 tys.zł?jak można wstawić kropkę i napisać tys.,czy przychód to 302 mln.złoty 800tys.? Czy może 302tys.800zł?
Dodano: 25.11.2015 17:07    Przez: ~Nygw
kiedy SM zacznie ROBIC cos na ZATORZU rejon Tunelu Belwederu ????
Dodano: 25.11.2015 17:00    Przez: ~wielki czas na EFEKTY ...... ...
Zniknie negatywna opinia o instytucji?Rzecz wątpliwa.A co do Inspekcji Transportu ruchu drogowego-tez ma zniknąć od nowego roku.
Dodano: 25.11.2015 16:51    Przez: ~Czerepach
302800 tys złotych =302800000 złotych = 302,8 mln złotych . Co za te pieniądze zostało zrobione ?
Dodano: 25.11.2015 18:02    Przez: ~Kierowca
Szkoda, bo przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym to zwykły bandytyzm. Nie zgadza się z tym poglądem tylko ten, któremu pirat drogowy nikogo nie zabił.
Dodano: 25.11.2015 17:52    Przez: ~Woland

KOMENTARZE

co za ludzie
Dodano: 25.11.2015 16:48    Przez: ~aaa
Zniknie negatywna opinia o instytucji?Rzecz wątpliwa.A co do Inspekcji Transportu ruchu drogowego-tez ma zniknąć od nowego roku.
Dodano: 25.11.2015 16:51    Przez: ~Czerepach
kiedy SM zacznie ROBIC cos na ZATORZU rejon Tunelu Belwederu ????
Dodano: 25.11.2015 17:00    Przez: ~wielki czas na EFEKTY ...... ...
Może ktoś biegły mi wyjaśnić jaka to kwota302.800 tys.zł?jak można wstawić kropkę i napisać tys.,czy przychód to 302 mln.złoty 800tys.? Czy może 302tys.800zł?
Dodano: 25.11.2015 17:07    Przez: ~Nygw
Jesteś takim Osiołem czy żartujesz ?
Dodano: 25.11.2015 21:44    Przez: ~Ktoś
Patrz dokładniej gdzie ta "kropka". W rzeczywistości to przecinek. Mongoł z Ciebie...
Dodano: 25.11.2015 22:37    Przez: ~Przemądrzały
Nie masz większych problemów?
Dodano: 25.11.2015 23:48    Przez: ~biegły
Haha,już poprawili błąd z kwotą, a jednak czytają komentarze pod artykułami, szkoda jednak ze takie dziennikarskie kaczki nadal są, bo w pierwszej wersji było 302.800tys.zł!!!!!!!!!
Dodano: 25.11.2015 23:58    Przez: ~Nyga
Masakra, biegłego potrzebujesz do podzielenie dwóch kwot przez ilość ukaranych ? Na oko widać która wersja jest prawdziwa.
Dodano: 26.11.2015 10:02    Przez: ~wer
Nie chodzi o prawdziwość kwoty ale o sposób jej zapisania,
Dodano: 26.11.2015 12:02    Przez: ~Tolo
Debil - masz 2272 kierowców z skąd Ci się wzięły te miliony, gdybyś dysponował minium inteligencji to podzieliłbyś 302 800 przez 2272 i wyjdzie Ci ok. 134 zł - co jest realne ale nie realne jest abyś zamienił to na miliony. Czasami widzę, że myślenie boli
Dodano: 28.11.2015 12:15    Przez: ~ups
ITD to wrzuci te fotoradary do szafy i o nich zapomni bo mają ważniejsze zajęcia i bardziej opłacalne niż stanie po krzakach z fotoradarem.
Dodano: 25.11.2015 17:13    Przez: ~bryka
zagnaic nierobów niech wlepiają mandaty za psie gówna na chodnikach, brak smyczy i meneli ganiać, żeby dzieci w prkach mogły się bezpiecznie bawic
Dodano: 25.11.2015 17:14    Przez: ~on
"Na podstawie statystyk i niebezpiecznych miejsc decydowano się na umieszczenie urządzenia w danej lokalizacji" - Niebezpiecznych miejsc? Chyba miejsc, gdzie ograniczenie prędkości mogłoby wynosić 80 zamiast 50km/h, bardzo dobrze, że znikną, Esemy niech sprzątają psie kupy.
Dodano: 25.11.2015 17:29    Przez: ~Wer
Szkoda, bo przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym to zwykły bandytyzm. Nie zgadza się z tym poglądem tylko ten, któremu pirat drogowy nikogo nie zabił.
Dodano: 25.11.2015 17:52    Przez: ~Woland
Od kontroli drogowej jest policja.
Dodano: 25.11.2015 19:10    Przez: ~tres
tylko ty wyjątkowo i zawsze jeździsz 50-tką w mieście. pieprzenie, każdy przekracza prędkość i nikt nie wciśnie kitu, że zawsze jak widzi znak teren zabudowany to od razu zwalnia do przepisowej prędkości.
Dodano: 26.11.2015 18:14    Przez: ~kierowca
302800 tys złotych =302800000 złotych = 302,8 mln złotych . Co za te pieniądze zostało zrobione ?
Dodano: 25.11.2015 18:02    Przez: ~Kierowca
Kolejny osioł !
Dodano: 25.11.2015 21:46    Przez: ~Ktoś
Jeśli tak liczysz to w przybliżeniu na osobę wychodzi 133tys. zł. zapłaciłbyś taki mandat . Jak popatrzysz co napisałeś i choć trochę sięgniesz pamięcią do podstawówki to stwierdzisz że chyba się pomyliłeś . Takiego zysku nawet elektrownia w rok nie ma możesz mi wierzyć .
Dodano: 25.11.2015 21:51    Przez: ~ot co
Najwyższy czas rozwiązać tą POdłą formacje !!!
Dodano: 25.11.2015 18:23    Przez: ~urodzony bezparyjny
1 z 3
123>>