Dzisiaj jest czwartek 6 sierpnia 2020, imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17083) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
27 / 21oC
Pojutrzepogoda
28 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Upał od 07.08 do 11.08. Temperatura w dzień 30 - 32°C, w nocy 18 - 20°C

Polecamy:

Napisz listy w obronie ludzi, których prawa są łamane

Dodano: 8.12.2015 12:36
Źródło: LM.pl

Koninianie mogą pisać listy w obronie ludzi z całego świata, których prawa są łamane. Wystarczy przyjść do Pracowni Miejskiej na konińskiej starówce.

Można tu zapoznać się z historiami 10 osób wybranych w tym roku przez Amnesty International i napisać swój list, albo przepisać jeden z już przygotowanych. Maratony pisania listów co roku odbywają się w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada 10 grudnia. Listy są apelami do władz i symbolem solidarności z osobami, których prawa są łamane.

- To ludzie z całego świata, których prawa są łamane w różny sposób, na przykład są to osoby więzione bez postawienia zarzutów, w tym roku to również dziewczynki, które są zmuszane do wychodzenia za mąż – mówi Justyna Król z Pracowni Miejskiej. – Listy trafiają później do osób, które mają wpływ na sytuację ludzi, o których walczymy. Co roku są widoczne efekty akcji, kiedy na przykład ktoś zostaje zwolniony z więzienia.  

Maratony pisania listów w obronie praw człowieka odbywają się 16 raz w ponad 500 miejscach w kraju. Do Pracowni Miejskiej w Koninie można przychodzić do piątku między 8.00 a 15.00. Również w piątek między 16.00 a 22.00 pisać listy będziemy w Gimnazjum w Kleczewie.

  • Napisz listy w obronie ludzi, których prawa są łamane
  • Napisz listy w obronie ludzi, których prawa są łamane

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Na razie to w Polsce są łamane prawa wszystkich Polaków przez jedną słuszną ideowo partię
Dodano: 08.12.2015 13:04    Przez: ~realista
OSZCZĘDZAJCIE DŁUGOPISY, NIEDŁUGO ZAPŁACZECIE NIMI NAD LOSEM WSPÓŁOBYWATELI KTÓRYCH PIS ....
Dodano: 08.12.2015 13:22    Przez: ~OSZCZĘDZAJCIE DŁUGOPISY, N ...
Jak większość ludzi słabo się orientuję w tym temacie mógłbyś Mnie uświadomić ,które to prawa są łamane?Chociaż dwa wymień.Dziękuję.
Dodano: 08.12.2015 15:22    Przez: ~kojak z Turku
Zacznijmy do swoich- naszych woldarzy miasta, to oni i ich kierownicy, oraz niektórzy Radni łamią PRAWO NA CAŁEJ LINI, Prezydenci tego nie widzą, głua palą, bawią się w Swietych Mikołaji za pieniadzę podatników. Nic sobie nie robią z Prawa, tylko ustawki, machloje. Prawo jest inne dla nich inne dla nas, i nic nie mozna zrobić, argumenty nie trafiają. Koninien rządzą układy i dopuki sie władza nie zmieni tak będzie!!!!!!!!!!!!
Dodano: 08.12.2015 15:20    Przez: ~koniniana
ale informacja PRACOWNIA MIEJSKA a gdzie to jest adres jakieś???
Dodano: 08.12.2015 15:54    Przez: ~co to za portal
ten portal to dno
Dodano: 09.12.2015 05:05    Przez: ~dajcie_adres
Kiedyś jeden z ministrów powiedział o Polsce: "Dziki kraj, dzikie obyczaje". Podobnie mówili o naszym kraju Krzyżacy. Wszyscy wtedy podnosili larum nad tymi słowami. W dzisiejszej Polsce zdania te nabierają nowego sensu.
Dodano: 08.12.2015 20:11    Przez: ~litwin
Z tymi krzyżakami,to nie bardzo,bo sami byli niezgorszymi bandytami.
Dodano: 09.12.2015 13:29    Przez: ~zappa

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.