Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19341) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Przez pożar stracili dach nad głową. Potrzebują pomocy!

Dodano: 29.01.2016 17:24
Źródło: LM.pl

W kilka godzin stracili dorobek całego życia. Pożar zabrał im dom i omal nie pozbawił życia. Siedmioosobowa rodzina Adamczyków z miejscowości Zakrzewo w gm. Babiak została bez dachu. Liczą na pomoc życzliwych ludzi.

Dramatyczne sceny rozegrały się w minioną środę tuż przed godz. 18. Pani Dorota była w domu z 10-miesięcznym wnuczkiem Jasiem i bratową, która przyszła w odwiedziny. Nagle zgasło światło. Kobiety zorientowały się, że wybuchł pożar. Owinęły malucha w koc i uciekły. Mąż pani Doroty – pan Jan nie wiedział, że żona z wnukiem wyszła z płonącego domu. Chciał ich ratować. Sam o mało nie stracił życia. Budynek płonął jak pochodnia.

Z pożarem, którego przyczyną najprawdopodobniej było zwarcie instalacji elektrycznej, przez 4 godziny walczyło 23 strażaków z Koła, Babiaka, Brdowa i Dębna Królewskiego. Dom spłonął doszczętnie. Na wybudowanie nowego państwo Adamczyk nie mają pieniędzy. Potrzeba materiałów budowlanych i pieniędzy. Każdy grosz się liczy. Wpłat można dokonywać na konto gminy ze wskazaniem na jaki są cel, albo bezpośrednio na specjalnie stworzone konto rodziny: 93 8558 0008 0016 6689 0197 4523.

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.