Dzisiaj jest sobota 19 września 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17915) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)

Czujnik ostrzegł koninian przed niebezpieczeństwem

Dodano: 30.01.2016 14:39
Źródło: LM.pl

Czujnik czadu uratował kolejne życie. To już drugi taki przypadek w powiecie konińskim w tym miesiącu.

Wczoraj około godz. 18.30 lokatorzy mieszkania przy ul. Kolskiej w Koninie usłyszeli sygnał ostrzegający przed zbyt dużym stężeniem tlenku węgla. Natychmiast pootwierali okna i powiadomili straż pożarną. - To już drugi przypadek, w którym czujnik czadu przyczynił się do uniknięcia tragedii – informuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.

Mieszkańcy ul. Kolskiej otrzymali czujnik od strażaków podczas akcji prewencyjnej „Zgaś Ryzyko”. Urządzenia za kilkadziesiąt złotych mogą uratować życie, dlatego mundurowi zachęcają do ich zakupu. Jednocześnie apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności zimą. Przypominają też o okresowych przeglądach przewodów kominowych i ich czyszczeniu. 

fot. KP PSP Konin

  • Czujnik czadu ostrzegł koninian przed zagrożeniem
  • Czujnik czadu ostrzegł koninian przed zagrożeniem

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

znów brawo dla konińskich strażaków
Dodano: 30.01.2016 14:43    Przez: ~Aldona
BO CI CO NIE MAJĄ SA U BRAM SW PIOTRA
Dodano: 30.01.2016 15:54    Przez: ~FRANEK
bo ludzie nie kupują niestety
Dodano: 30.01.2016 20:03    Przez: ~hmm

KOMENTARZE

znów brawo dla konińskich strażaków
Dodano: 30.01.2016 14:43    Przez: ~Aldona
Dziwne że tylko ci co dostali czujniki wzywaja straż
Dodano: 30.01.2016 15:27    Przez: ~Czujnik
BO CI CO NIE MAJĄ SA U BRAM SW PIOTRA
Dodano: 30.01.2016 15:54    Przez: ~FRANEK
Tylko czujniki od strażaków ostrzegają?Jakoś nie ma materiałów o tych zakupionych w sklepach.
Dodano: 30.01.2016 19:50    Przez: ~Jasio
bo ludzie nie kupują niestety
Dodano: 30.01.2016 20:03    Przez: ~hmm
Dziwne, że w ogóle wzywają Straż! Po co? Jak już wywietrzyli, to trzeba wezwać fachowca od sprzętu. Strażacy mają naprawiać komin, czy piec?
Dodano: 30.01.2016 20:51    Przez: ~O!
To reklama firmy kidde?
Dodano: 30.01.2016 22:12    Przez: ~ziobro
Dziwne,że poza marną fotką wozu bojowego straży jest jedynie fotka czujnika i brak zasłoniętego logo firmy go produkującej!Wygląda to jak reklama tej firmy.
Dodano: 31.01.2016 13:44    Przez: ~sherlok
a maja jakies pojecie ? raczej niech w miejscu pracy takowy zalożą ................
Dodano: 31.01.2016 14:00    Przez: ~babara............
ktoś poleci jakąś konkretną firmę czujnika czadu i gazu ? proszę o odpowiedź. czy są takie 2w1 ?
Dodano: 30.01.2016 16:09    Przez: ~ktoś coś?
zauzcie na swojej PALARNI BO damy wam plowieja na rudo .............
Dodano: 30.01.2016 16:36    Przez: ~groba aska
Właśnie! Proszę aby straż podała jaki czujnik kupić,jakiej marki itd,żeby wydając pieniądze był rzeczywiście z dobrymi parametrami i gwarancją! Bardzo prosimy o taką informację i gdzie można zakupić????
Dodano: 30.01.2016 21:02    Przez: ~mieszkanka
Wystarczy poczytać w internecie.
Dodano: 30.01.2016 21:12    Przez: ~nena
internety kłamią... kazdy swoje chwali
Dodano: 01.02.2016 12:27    Przez: ~ehhh
Czujniki są niezbędne. Zanim człowiek nauczy się palić w piecu, zanim zapozna się z kominiarzem, czujnik może życie uratować.
Dodano: 31.01.2016 08:45    Przez: ~Zdun
Ludzie jak się dajecie rolować pod ściemę jakiejś firmy!A wpisy samych zainteresowanych z przemysłowej lub ich rodzin?To już było za komuny.
Dodano: 31.01.2016 23:22    Przez: ~miodek
,,PISAŁO'':,,ELEMENT PODLEGAJĄCY ,OKRESOWEJ WYMIANIE:W CZUJNIKU / NIE BATERIE''. ...