Dzisiaj jest wtorek 25 czerwca 2019, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20075) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 21oC
Jutropogoda
30 / 18oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Posłowie PiS zagłosowali przeciw inwestycjom. Tak jak kiedyś PO

Dodano: 31.01.2016 12:31
Źródło: LM.pl

Nie będzie pieniędzy z budżetu państwa na remont mostu Bernardynka, ani na nowy przebieg drogi krajowej nr 25. Posłowie PiS zagłosowali przeciw poprawkom złożonym przez posła Tomasza Nowaka.

Poprawka dotyczyła wprowadzenia do budżetu państwa 36 600 000 zł na budowę łącznika od ul. Przemysłowej do ul. Kleczewskiej w Koninie. Poseł Tomasz Nowak zaproponował również przesunięcie 3 600 000 zł w ramach rezerwy ogólnej i celowej na przebudowę obiektu mostowego w ciągu ul. Bernardynka. - Są to inwestycje drogowe, które w Koninie są niezbędne dla powstania terenów inwestycyjnych położonych na terenie miasta (Konin Międzylesie) oraz udogodnią codzienną komunikację drogową mieszkańców ( nowy przebieg drogi nr 25 i most w Koninie Cukrowni) – podkreśla Tomasz Nowak.

Poseł PO wystosował w tej sprawie specjalny list do posłów PiS: Witolda Czarneckiego, Ryszarda Bartosika i Leszka Galemby. - Szanowni Posłowie zwracam się do Was w imieniu swoim, jak i mieszkańców całego regionu, z prośbą o przekonanie większości sejmowej Prawa i Sprawiedliwości do zagłosowania za sprawami kluczowymi dla rozwoju regionu konińskiego – napisał poseł Nowak.

List i prośba posła PO nie pomogły. Obie poprawki zostały przez Sejm odrzucone. Trzeba tu jednak przypomnieć, że parlamentarzyści PiS zachowali się podobnie jak poseł Tomasz Nowak w 2012 roku. Wtedy to ówcześni posłowie opozycyjni – Adam Hofman i Witold Czarnecki złożyli wniosek o poprawkę budżetową, dzięki której Konin mógł zyskać 30 mln zł na remont wiaduktu Briańskiego. Wówczas poseł rządzącej partii – Tomasz Nowak zgodnie z dyscypliną głosowania zagłosował przeciw.  

  • Posłowie PiS zagłosowali przeciw inwestycjom. Tak jak kiedyś PO

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie Pośle, dlaczego tak pan nie działał, jak był pan w obozie rządzącym? Dziś chce pan coś dlaKonina, a poprzednio głosował pan przeciw inwestycjom w Koninie? Niech pan już lepiej nie pomaga, bo dziwnie to teraz wyglada.
Dodano: 31.01.2016 13:00    Przez: ~Reno
Psy szczekają a karawana idzie dalej. Jedni warci drugich, wszyscy mają ten Konin w dupie, liczy się tylko Warszawa.
Dodano: 31.01.2016 12:49    Przez: ~a fe
A gdzie był Nowak przez tyle lat przecież żądzili koledzy z Peło i dlaczego nic nie załatwił dla tego regionu. Brawo PiS.
Dodano: 31.01.2016 13:12    Przez: ~anty peło
I to ma być "inwestycja"? Czy owe wiadukty, mosty czy co tam jeszcze związane z komunikacją drogową, dadzą w regionie nowe miejsca pracy? Tylko pewnie na czas ich budowy, a i to nie jest takie pewne. Czy nowe perony (choć już dawno powinny być), dadzą zatrudnienie mieszkańcom Konina? Ciekaw jestem jak władze przyciągną inwestorów na tereny inwestycyjne, a jeżeli już, to jacy to będą inwestorzy? Oczywiście nie spodziewajmy się zarobków większych od najniższej krajowej, wszak trzeba wykorzystać koniunkturę tak, by zapłacić pracownikowi jak najmniej. Jak do tej pory, żadne władze nie wykazały się troską o przeciętnego obywatela naszego miasta, "odpływ" młodych ludzi z tego regionu wciąż jest z tendencją rosnącą.
Dodano: 31.01.2016 13:03    Przez: ~ból-wary
ODDALI NOWAKOWI
Dodano: 31.01.2016 12:34    Przez: ~obserwator

KOMENTARZE

ODDALI NOWAKOWI
Dodano: 31.01.2016 12:34    Przez: ~obserwator
Psy szczekają a karawana idzie dalej. Jedni warci drugich, wszyscy mają ten Konin w dupie, liczy się tylko Warszawa.
Dodano: 31.01.2016 12:49    Przez: ~a fe
Macie moherki koninskie, rzady pisu, jarek leje na to wymierajace miasto ktore jako jedyne w wielkopolsce oddaje zawsze najwiekszy procentowy udzial glosow na pis, a teraz wam jarek z tadkiem zrobie autostrady do kosciolow
Dodano: 31.01.2016 12:49    Przez: ~Duck
I dobrze.Lać na to skomuszałe WSI ciepłym moczem.
Dodano: 31.01.2016 13:22    Przez: ~hihihi
Ale mózg zryli lemingowi!
Dodano: 01.02.2016 13:00    Przez: ~uhaha
Pisiory obiecali ojcu z Torunia więc resztę maja głęboko w du..e
Dodano: 31.01.2016 12:54    Przez: ~Ko3
Kto przy zdrowych zmysłach buduje strefę ekonomiczną prawie w mieście a nie przy autostradzie ?
Dodano: 31.01.2016 12:58    Przez: ~anytymatoł
To ma być ta "DOBRA ZMIANA" ?! Tak głosuje GALEMBA i reszta pionków Jarozbawa. Tłumaczenia pisopatów będą takie, że Nowak kiedyś glosował podobnie. Tylko co z tego wynika dla naszego regionu??? Pisopaci... nie "DACIE RADY". Tylko szkoda 4 lat :(
Dodano: 31.01.2016 12:58    Przez: ~Dumny gorszy sort
Bardzo dobrze zaglosowali. Pod wodza czerwonej zarazy to miasto wkrotce zamieni sie w wies. A po co na wsi obwodnica? Dalej wybierajcie ludzi do wladzy spod znaku sierpa i mlota
Dodano: 31.01.2016 20:19    Przez: ~AntyPO
W pis jest więcej komuchów jak w sld towarzyszu.
Dodano: 01.02.2016 13:26    Przez: ~KC PIS
Panie Pośle, dlaczego tak pan nie działał, jak był pan w obozie rządzącym? Dziś chce pan coś dlaKonina, a poprzednio głosował pan przeciw inwestycjom w Koninie? Niech pan już lepiej nie pomaga, bo dziwnie to teraz wyglada.
Dodano: 31.01.2016 13:00    Przez: ~Reno
Ten nierob jak był przy korycie nie załatwił nic teraz sie udziela w kod bo czuje ze pełU zniknie to szkodnik nierob karzeł moralny,mam nadzieje ze PiS znajdzie paragrafy i cele.
Dodano: 31.01.2016 13:31    Przez: ~Mirek
To jest gra i pozory posła Nowaka. Inwestycje - gdzie?Tereny inwestycyjne na wykopaliskach kopalnianych - to strzał w kolano. Miasto będzie miało więcej problemów niż korzyści. Jak miasto sobie poradzi w przypadku zapadającego się gruntu pod inwestycjami? Inwestorzy będą mieli uzasadnione roszczenia. Dlaczego nie dokonano zamiany lokalizacji z planowanym cmentarzem komunalnym przy ul. Przemysłowej? Proponuję aby na terenach inwestycyjnych był park bez chodników, ponieważ jest bardzo prawdopodobieństwo zapadania się gruntu.
Dodano: 05.02.2016 16:51    Przez: ~Pedro
I to ma być "inwestycja"? Czy owe wiadukty, mosty czy co tam jeszcze związane z komunikacją drogową, dadzą w regionie nowe miejsca pracy? Tylko pewnie na czas ich budowy, a i to nie jest takie pewne. Czy nowe perony (choć już dawno powinny być), dadzą zatrudnienie mieszkańcom Konina? Ciekaw jestem jak władze przyciągną inwestorów na tereny inwestycyjne, a jeżeli już, to jacy to będą inwestorzy? Oczywiście nie spodziewajmy się zarobków większych od najniższej krajowej, wszak trzeba wykorzystać koniunkturę tak, by zapłacić pracownikowi jak najmniej. Jak do tej pory, żadne władze nie wykazały się troską o przeciętnego obywatela naszego miasta, "odpływ" młodych ludzi z tego regionu wciąż jest z tendencją rosnącą.
Dodano: 31.01.2016 13:03    Przez: ~ból-wary
Człowieku czy ty widziałeś ten most on od dawna potrzebuje remontu może jak się pod jakimś autem zawali to dopiero otworzą się oczy
Dodano: 31.01.2016 22:53    Przez: ~JB
KASA poszła na SZKOŁĘ do TORUNIA, a KONIN jest w czarnej DU..IE
Dodano: 31.01.2016 13:03    Przez: ~Mieszkaniec Konina
A gdzie był Nowak przez tyle lat przecież żądzili koledzy z Peło i dlaczego nic nie załatwił dla tego regionu. Brawo PiS.
Dodano: 31.01.2016 13:12    Przez: ~anty peło
DRAPAŁ DLA SIEBIE
Dodano: 31.01.2016 16:18    Przez: ~OLA
Witold Czarnecki z Zielonej Góry wybrany z KONINA,miał nas przez 10lat głeboko w d... ,i co ...i teraz również ma .Nic,a nic nie zrobił PRZEZ TYLE LAT. Konin jest mu obcy,tylko,ze my go wybieramy,a on z NAS się śmieje.I tak do 80tki dobrnie,jesli wyborcy nie dadzą mu czerwonej kartki,i powiedzą WON
Dodano: 31.01.2016 19:47    Przez: ~Koninian
Czy drapał czy nie drapał.ale ma okazję nie kupować kiełbasy u Galęby.Inni koninianie też mogą zrobić to samo.Panie Galęba proszę pamiętać o zaciągniętych kredytach.Może zabraknąć poselskiej dotacji.,
Dodano: 31.01.2016 19:57    Przez: ~Kibic stoi z dala.....
Ja kupowałam i kupować będę bo liczy się smak i jakość.A ty jak wolisz kupuj w Biedronce kiełbasę z papierem.Smacznego.I nie obrażaj Pana Galemby.
Dodano: 31.01.2016 20:17    Przez: ~bazarowiczka
Współpracował.
Dodano: 31.01.2016 21:00    Przez: ~POdroby
dla pana posła Galemby należy się szacunek, sprzedaje świetne wyroby, nie przejmuj się o jego kredyty, nie twój problem.
Dodano: 31.01.2016 22:03    Przez: ~tess
Kiełbasa pana Galemby jest tak samo jak kiełbasa wyborcza OSZUKANA