Dzisiaj jest czwartek 23 marca 2017, imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (31029) SPORT FORUM FIRMY (5344) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
12 / 2oC
Pojutrzepogoda
9 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Górnik powalczy o środek tabeli ze Ś ... (0)Ślesin. Konsekwencje dla gmin objętych planami budowy o ... (41)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościDrugi bieg Tropem Wilczym, czyli pamięci Żołnierzy ...

Drugi bieg Tropem Wilczym, czyli pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodano: 31.01.2016 13:02

Fundacja Wolność i Demokracja, Klub Biegacza Aktywni Konin i Związek Strzelecki „Strzelec” Jednostka 4150 przy CKU w Koninie oraz Szkolna Grupa Rekonstrukcji Historycznej przy II LO w Koninie organizują bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

Start biegu 28  lutego w parku im. F. Chopina w Koninie o godz. 12:00 na dystansie 1963 m oraz 3000 metrów. - Zapraszamy by uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych oraz wesprzeć szczytny cel, ponieważ  w czasie trwania imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna - zapraszają organizatorzy. 

Opłata startowa za udział w biegu Tropem Wilczym wynosi 30 złotych. Opłatę należy uiścić na konto klubu. nr konta : 32 1090 1199 0000 0001 1725 9723 z zapisem II Bieg Tropem Wilczym oraz imię i nazwisko. Każdy uczestnik jest zobowiązany do wniesienia opłaty startowej w ciągu 3 dni roboczych od momentu dokonania zgłoszenia do biegu. W przeciwnym wypadku jego zgłoszenie zostanie anulowane.

28 lutego 2016 roku Fundacja Wolność i Demokracja po raz czwarty zorganizuje projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Po zeszłorocznym sukcesie - 20 000 uczestników z 81 miast z całej Polski oraz Wilna, Grodna i Lidy, chodzi o zwiększenie skali przedsięwzięcia. Tegorocznym celem jest 40.000 biegaczy z 160 miast, nie tylko z Polski. W ramach projektu odbędzie się między innymi bieg na dystansie 1963 m (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek) , wspólny dla wszystkich miast.

Regulamin biegu – www.aktywni-konin.pl

  • Drugi bieg Tropem Wilczym, czyli Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Drugi Bieg Tropem Wilczym,   tropem wilczym w Koninie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Gdyby nie oni to kto wie czy dzisiaj byłbyś tym kim jesteś. Może zamiast klepać w klawiaturę pasał byś świnie. Historię znasz mizerniutko.
Dodano: 1.02.2016 13:16    Przez: ~historia
Jak widać bieg pamięci i wyklęci to sprawa kontrowersyjna
Dodano: 31.01.2016 20:49    Przez: ~widz
wolę zanieść ruskim,niż rodzimym zdrajcom i bandytom- bo uczyli nas historii,a nie zakłamania tak jak dziś
Dodano: 1.02.2016 05:28    Przez: ~komuch i inna hołota

KOMENTARZE

to ci "wyklęci " -którzy mordowali mordowali polskich chłopów i polskich żołnierzy?
Dodano: 31.01.2016 13:54    Przez: ~zx
Nie. To ci których wymordowali żołnierze Ludowego Wojska Polskiego którzy z wyrachowania bądź zwykłej chłopskiej niewiedzy twierdzili że Polska może być tylko socjalistyczna i ludowa, wspierana przez braci z Kraju Rad, z jedynie słuszną linią rozwoju. Dla których Polska wolna, niepodległa, której obywatele sami mogliby decydować o swoim istnieniu, była zagrożeniem ich pozycji i światopoglądu.
Dodano: 31.01.2016 14:32    Przez: ~Bez Znaczenia
Ogień, Bury, Łupaszka i im podobni ktorych była wiekszośc. Palący i mordujacy cale wsie, za to tylko ze wieś przystąpiła do reformy agralnej czy spółdzielni produkcyjnej. Bohaterzy kurna go mać. Zwykli bandyci!!!
Dodano: 31.01.2016 16:01    Przez: ~Żal.pl
jeszcze jeden pierwszego SORTU - Kuraś
Dodano: 31.01.2016 16:25    Przez: ~zx
Do:"Bez znaczenia",w tej wolnej Polsce decydować o naszym istnieniu miał Ogień,Łupaszka i inni bandyci.
Dodano: 31.01.2016 21:56    Przez: ~as
1939 Polacy bronią honoru i Europy a Europa ma ich w du... 1944 Polacy giną jak mrówki pod butem w Postaniu Warszawskim ginie ponad 120 tys ludzie (w obronie Warszawy w 39" ginie 16 tys!) a świat się śmieje. Jedyny wygrany Powstania W. to Niemiec, którego alianci dojdą do berlina. Bez powstanie ZSRR by zajęła więcej Niemiec. 1945 i później. Żołnierz -polski-wyklęty morduje wybrane wsie polskie za udział w reformie wsi a Żołnierz -polski- WP morduje -polskiego - żołnierza wyklętego. A Czesi i Francuzi do dziś się śmieją z Nas. Oni nie ginęli jak pajace, Oni wojny przerywali już z obawy o zniszczenie materialne ich stolic! Dziś Czech mówi po czesku, Francuz po francusku. Stolice mają piękne, ludzie w grobach mniej, kościoły poprzytykane. Nic nie robili, kościół im nie pomagał i nadal z Nas się śmieją.
Dodano: 05.02.2016 11:09    Przez: ~mądry jak polak
Strasznie modni się zrobili ostatnio tzw. "żołnierze wyklęci". Zwłaszcza wśród "kiboli". Ciekawe ilu z nich w ogóle kojarzy o co chodzi?
Dodano: 31.01.2016 14:17    Przez: ~mwas
moja babcia w grobie sie przewraca tacy to zolnierze.
Dodano: 31.01.2016 14:31    Przez: ~xmarek
Z treści artykułu wynika,że zbiórka pieniędzy bez celu,sama w sobie jest szczytnym celem.
Dodano: 31.01.2016 17:30    Przez: ~kasiulka
Tym wszystkim przeklętym najbardziej chodziło,żeby jak najszybciej wybuchła III wojna światowa.Degeneraci.
Dodano: 31.01.2016 17:34    Przez: ~zappa
Pan żołnierz wyklęty Lalek zginął,jak wynika z tekstu w 1963,więc chyba zleciał ze schodów.
Dodano: 31.01.2016 17:36    Przez: ~szkarlatyna
We wkładce historycznej GW czytam o Brygadzie Świętokrzyskiej NSZ,gdy razem z hitlerowcami uciekali na Zachód,aż wpadli na posterunki amerykańskie,wtedy otworzyli ogień do niemiaszków i udawali wielkich patriotów,ale nawet Rząd Londyński powiedział im -won.
Dodano: 31.01.2016 17:40    Przez: ~jan mayen
Czytaj wyborczą to będziesz glupszy niż jesteś! Znowu kłamstwa, tak, uciekali przed czerwoną zaraza, ale że szwabami nie kolaborowali! Mimo ze ci chcieli ich namówić na wspólną walkę. ..wyzwolili w holiszovie (Czechy) obóz, uratowali przed śmiercią setki kobiet, w tym zydowek. ....a po wojnie poszli na tulaczke w świat, generał maczek przyznał im racje, gdyby nie uciekali UB by ich zamordowala, ocalono chociaż trochę polskiej krwii
Dodano: 25.02.2016 16:33    Przez: ~mariusz
No , mam wybulić 30 zł , żeby wziąć udział w biegu ku pamięci MORDERCÓW mych przodków??? ,wolę pobiegać sam. A swoją drogą , jak wyprano mózgi naszych dzieci i młodzierzy, w pale się nie mieści??/
Dodano: 31.01.2016 18:40    Przez: ~krk
TY MASZ WYPRANY MÓZG S-BECKI DEGENERACIE
Dodano: 09.02.2016 11:33    Przez: ~POLAK
Po zmianie reżymu rządowego zaczniecie czcić świerczewskiego, gomułkę, czy nowotkę i jerzego urbana.
Dodano: 31.01.2016 20:27    Przez: ~wstyd
Powiedz mamusi,żeby ci dała klapsa.
Dodano: 31.01.2016 21:58    Przez: ~matka poldka
Generał Świerczewski był prawdziwym generałem i zginął od kul bandytów-tych przeklętych
Dodano: 01.02.2016 05:31    Przez: ~zx
eh, już dała klapsa.
Dodano: 01.02.2016 15:34    Przez: ~:)
Jak widać bieg pamięci i wyklęci to sprawa kontrowersyjna
Dodano: 31.01.2016 20:49    Przez: ~widz
Cześć i Chwała Bohaterom !!!!
Dodano: 31.01.2016 22:13    Przez: ~karacista
Rozumiem że piszesz o tych chłopcach z pod Lenino, Studzianek, Wału Pomorskiego, zdobywcach Berlina i generale Świerczewskim.
Dodano: 01.02.2016 09:23    Przez: ~Historia
Gdyby nie oni to kto wie czy dzisiaj byłbyś tym kim jesteś. Może zamiast klepać w klawiaturę pasał byś świnie. Historię znasz mizerniutko.
Dodano: 01.02.2016 13:16    Przez: ~historia
1 z 2
12>>