Dzisiaj jest niedziela 26 stycznia 2020, imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20778) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
3 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Alicja może chodzić! Potrzebuje operacji za pół mi ...Górnik Konin skończył obóz i zremisował czwarty zi ... (0)

Sprawa odszkodowania za zabójstwo 10-letniego Olka w sądzie

Dodano: 10.02.2016 20:34

Sąd Okręgowy w Koninie jeszcze raz zajmie się sprawą Wojciecha Ruminkiewicza, ojca zamordowanego 20 lat temu dziesięcioletniego Olka.

Sprawa wróci do Konina po apelacji. Wojciech Ruminkiewicz odwołał się bowiem od postanowienia Sądu Okręgowego w Koninie do Sądu Apelacyjnego w Poznaniu, który podczas dzisiejszego posiedzenia zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia z powodu naruszeń procesowych.

Wojciech Ruminkiewicz wnosił by odszkodowanie za śmierć syna zapłacił brat zabójcy bo skazany za to Krzysztof F. od 20 lat przebywa w więzieniu i nie ma pieniędzy. Odsiaduje wyrok - 25 lat więzienia. W głośnej sprawie sprzed 20 lat sąd zasądził 100.000 złotych odszkodowania dla rodziców zamordowanego Olka. Ta suma dotąd nie została spłacona, a według W.Ruminkiewicza zobowiązanie wraz z odsetkami urosło do ponad 360.000 złotych. Spłaty domaga się więc od brata zabójcy, który odziedziczył cały majątek po rodzicach. Te roszczenia sąd w Koninie odrzucił jako bezzasadne. W Ruminkiewiecz złożył wówczas apelację. Teraz sprawa wróci do ponownego rozpatrzenia w Koninie.  

Dziesięcioletni Olek Ruminkiewicz zginął w styczniu 1996 roku. Jak się okazało chłopca zabił koniński prawnik i bliski znajomy rodziny Ruminkiewiczów - Krzysztof F., który był hazardzistą. Porwał dziesięciolatka dla okupu. Najpierw żądał od rodziny 300.000 tysięcy złotych, potem 100.000 złotych. Wpadł podczas odbierania okupu. Wtedy wskazał miejsce, w którym ukrył ciało zamordowanego chłopca. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przykre zginęło dziecko.... Ale odnoszę wrażenie że ten Wojciech promuje się i lansuje się na śmierci dziecka skończyła się kasa na wyjazdy i kibicowanie więc trzeba dusić..
Dodano: 10.02.2016 21:25    Przez: ~Xzg
A dlaczego brat, bądź rodzice maja odpowiadać za czyny mordercy?
Dodano: 10.02.2016 21:03    Przez: ~sas
Pyra uspokoj się co kolega nie chce już dawać na wyjazdy teraz ME trzeba kasę załatwić żeby jechać Witkowski da uspokoj sie
Dodano: 10.02.2016 22:00    Przez: ~Bruner
za 5 lat wyjdzie to pójdzie do pracy i odda spokojnie.
Dodano: 10.02.2016 20:50    Przez: ~hmmm
Polaka! Baiałoczerwoni! Polaka! Baiałoczerwoni! Polaka! Baiałoczerwoni! A najdroższe miejsca są w pierwszych rzędach.
Dodano: 10.02.2016 21:23    Przez: ~CYNIK

KOMENTARZE

za 5 lat wyjdzie to pójdzie do pracy i odda spokojnie.
Dodano: 10.02.2016 20:50    Przez: ~hmmm
No Wojtuś poczytaj sobie co ludzie sądzą o tobie !!! Niech twój syn spoczywa w pokój... A ty daj już spokój !!!
Dodano: 11.02.2016 08:19    Przez: ~xxx
A dlaczego brat, bądź rodzice maja odpowiadać za czyny mordercy?
Dodano: 10.02.2016 21:03    Przez: ~sas
bo tak sobie ktoś to ubzdurał .
Dodano: 10.02.2016 21:14    Przez: ~hius
bo takie niestety prawo
Dodano: 10.02.2016 21:19    Przez: ~hmmm
Morderca, sędzia Krzysztof Fret ma prawo do zachówku po zmarłym ojcu prezesie sądu. Może od brata pod stołem kasę odebrać i żyć bogatym i wesołym.
Dodano: 10.02.2016 21:31    Przez: ~Qń
Nie ma prawa do zachowku, bo został wydziedziczony. Z uwagi na fakt haniebnego czynu, jakiego się dopuścił i cierpień oraz wstydu, jakich przysporzył swojej rodzinie nie należał mu się nawet złamany grosz. Wyrok sądu zostanie utrzymany.
Dodano: 11.02.2016 16:25    Przez: ~woolf
Polaka! Baiałoczerwoni! Polaka! Baiałoczerwoni! Polaka! Baiałoczerwoni! A najdroższe miejsca są w pierwszych rzędach.
Dodano: 10.02.2016 21:23    Przez: ~CYNIK
Kibic ? No kosztowne hobby !
Dodano: 11.02.2016 14:52    Przez: ~Tak
Przykre zginęło dziecko.... Ale odnoszę wrażenie że ten Wojciech promuje się i lansuje się na śmierci dziecka skończyła się kasa na wyjazdy i kibicowanie więc trzeba dusić..
Dodano: 10.02.2016 21:25    Przez: ~Xzg
a sam JAKIE PODATKI ODPROWADZA ??? biomasa .............
Dodano: 10.02.2016 21:55    Przez: ~NA FUNDACJI ...............
Cekawe komu winny byl tyle kasy ten Fret
Dodano: 12.02.2016 01:03    Przez: ~Ciekawy
A co to brata może obchodzić - KAŻDY DOROSŁY ODPOWIADA ZA SIEBIE !!!
Dodano: 10.02.2016 21:42    Przez: ~logika
brat odziedziczył wszystko po rodzicach, bo jak Krzychu poszedł siedzieć, to pewnie tak sporządzili testament... W normalnych okolicznościach dziedziczył by również Krzychu...
Dodano: 10.02.2016 21:50    Przez: ~m...
Fret morderca!
Dodano: 10.02.2016 21:48    Przez: ~m...
pamiętam ten wielki napis na kolskiej....
Dodano: 11.02.2016 08:51    Przez: ~mlody
najwygodniej to sie wziąść za rodzine a sprawca wyjdzie i będzie się śmial chory kraj.
Dodano: 10.02.2016 21:55    Przez: ~pit
Pyra uspokoj się co kolega nie chce już dawać na wyjazdy teraz ME trzeba kasę załatwić żeby jechać Witkowski da uspokoj sie
Dodano: 10.02.2016 22:00    Przez: ~Bruner
RIO i EURO tuż tuż. Nie masz wstydu Ruminkiewicz!
Dodano: 10.02.2016 22:43    Przez: ~Janusz
Ciekawe jak często świeczkę na grobie syna zapali? Jeśli jeszcze ten grób zielskiem nie zarósł!
Dodano: 10.02.2016 23:24    Przez: ~Mietas
Nie martw się grób jest dbany przez ojca widziałam bo przechodziłam i zobaczyłam grób małego olka a jesli jestes ciekaw to sam idz i sprawdz.
Dodano: 10.02.2016 23:43    Przez: ~monia
1 z 4
1234>>