Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19652) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 15oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (29)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (3)

Emocje opadają. Dyrektorzy szkół spotkali się z wójtem

Dodano: 12.02.2016 20:12
Źródło: LM.pl

W Kazimierzu Biskupim emocje wokół konfliktu wójt kontra nauczyciele powoli opadają. Jan Sikorski zaprosił dzisiaj na spotkanie dyrektorów szkół i przedszkoli, by rozmawiać na temat zmian w regulaminie wynagradzania nauczycieli.

Kością niezgody były między innymi zmiany w wysokości dodatku motywacyjnego dla nauczycieli, a właściwie sposobu ich wprowadzenia. Wójt bez konsultacji przedstawił projekt uchwały, w którym wysokość dodatku zmienił ze stałego poziomu 6 procent na ,,widełki’’ 0-12 procent. Nauczyciele, dyrektorzy i przedstawiciele związków zawodowych chcieli na ten temat rozmawiać z wójtem, ale wtorkowe spotkanie przerodziło się w farsę, kiedy to grupa nauczycieli czekała na wójta w sali MGOK, a włodarz gminy oczekiwał na dyrektorów w urzędzie po drugiej stronie ulicy. Dzisiaj w końcu doszło do spotkania. Za zamkniętymi drzwiami strony dyskutowały 2,5 godziny. Nie pozwolono przysłuchiwać się rozmowie ani radnym z komisji oświaty, ani mediom. Efekt spotkania był jednak zadowalający dla obu stron. Dyrektorzy będą teraz czekać na nowe propozycje wójta w sprawie wysokości dodatku motywacyjnego. Potem będą mieli dwa tygodnie, by nad nimi pracować i uzgodnić wspólne stanowisko. Projekt na pewno nie będzie skierowany pod obrady najbliższej sesji.

- Gdybyśmy taką rozmowę jak dzisiaj przeprowadzili miesiąc czy dwa miesiące wcześniej to na pewno nie byłoby całego problemu. Kością niezgody był sposób wprowadzania tej uchwały, to nas głównie zbulwersowało. Teraz mamy zapewnienie o wspólnych rozmowach. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ wcale nie zależy nam na konflikcie – mówili dyrektorzy po spotkaniu z wójtem.

Jan Sikorski również wyszedł ze spotkania zadowolony.

- Najpierw przedstawimy swoje propozycje, potem będziemy dyskutować z dyrektorami. Umówiliśmy się za dwa – trzy tygodnie – poinformował wójt J. Sikorski i przyznał, że propozycją jaką przedstawi dyrektorom będzie wysokość dodatku motywacyjnego objęta ,,widełkami’’ od 2 do 10 procent. 

- Cieszymy się, że wójt przyjął propozycję, by ponownie przemyśleć tę sytuację. Nikomu nie zależy na sensacji, ale żebyśmy wspólnie opracowali jak najlepsze rozwiązania – komentował radny Krzysztof Sypniewski.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Drodzy Nauczyciele! Jednakowy dodatek motywacyjny dla wszystkich nauczycieli jest NIESPRAWIEDLIWY. Nigdy nie jest tak, ze wszyscy pracuja po równo, tak samo się angazują, posięcają tyle samo czasu. Zróżnicowanie od dawna funkcjonuje to w Koninie i wielu ościennych gminach.
Dodano: 12.02.2016 20:43    Przez: ~mvvmbvmb
Oczywiscie ,ze ten dodatek to nie jest sprawiedliwy nie wszyscy na niego zapracowali dlaczego taka katechetka jak pani T przyjdzie do szkoly gume po żuje kawal opowie w pokoju nauczycielskim i dodatek dostanie taki sam jak jej kolezanka ,ktora jest oddana swojej pracy i ma serce dla dzieci tak jak pani J.M .
Dodano: 12.02.2016 21:39    Przez: ~mmmm
Głównym mącicielem jest ktoś inny. Jemu też czas podziękować!
Dodano: 12.02.2016 21:14    Przez: ~koleżanka
Boże !!! kto to takie coś wybrał na wójta ?
Dodano: 12.02.2016 20:45    Przez: ~WSTYD
Może nareszcie skutecznie .......
Dodano: 12.02.2016 21:32    Przez: ~M

KOMENTARZE

A jednak można.Co na to mąciciele,PO-djudzacze i opluwacze jednej jak i drugiej strony?
Dodano: 12.02.2016 20:41    Przez: ~pytek
..." Nikomu nie zależy na sensacji"... Przecież to Pan Panie Radny Sypniewski jest prowokatorem i inicjatorem wszystkich sensacji w gminie i instytucjach jej podległych. Doskonale wiadomo kto Panu mówi co ma Pan i w jaki sposób robić. . .
Dodano: 12.02.2016 20:41    Przez: ~Mieszkaniec
to napewno dobry czlowiek kazimierzanin z dziada pradziada napewno nie tw. dobry organizator wyksztalcony z wiedza ma plany jak promowac gmine jest na to przyklad w maju wie jak przeksztalcic zwalowisko by przynioslo zyski gminie a nie dorobkowiczom jest w stanie za wlasne pieniadze zrobic wiecej niz ktokolwiek
Dodano: 13.02.2016 21:18    Przez: ~mysliwy
Janusz wróć!
Dodano: 12.02.2016 20:43    Przez: ~kwb
Drodzy Nauczyciele! Jednakowy dodatek motywacyjny dla wszystkich nauczycieli jest NIESPRAWIEDLIWY. Nigdy nie jest tak, ze wszyscy pracuja po równo, tak samo się angazują, posięcają tyle samo czasu. Zróżnicowanie od dawna funkcjonuje to w Koninie i wielu ościennych gminach.
Dodano: 12.02.2016 20:43    Przez: ~mvvmbvmb
`No i co dalej i już nie kumasz? A gdzie zabezpieczenie środków.Nie dajesz rady że ktoś cię robi w balona. Zadaj sobie proste pytanie. Widełki od 12 do 0. % Brawo .
Dodano: 13.02.2016 02:13    Przez: ~mama ow jaj
Nie chodzi o dodatek, ale o zabezpieczenie finansowe na taki projekt uchwał. Czy to tak trudno pojąć. Trzeba wiedzieć o czym się dyskutuje, a nie na hura, kto lepiej, kto wyżej sięgnie. ZASTANÓWCIE SIĘ.
Dodano: 14.02.2016 15:00    Przez: ~Obiektywny
KIEDY NAPRAWICIE DROGE NA ulicy BIELAWY???CZY PANI RADNA Z OSIEDLA POLUDNIE NIE ZAUWAZYLA TEJ WYRWY Z W JEZDNI??CZY INNI PRACOWNICY GMINY TEZ TEGO NIE WIDZA??
Dodano: 15.02.2016 21:55    Przez: ~DZIURA
Czemu w Kazimierzu nie ma działek budowlanych? A jak są to takie drogie, że w pobliskim Ślesinie czy Kleczewie za te pieniądze kupie?
Dodano: 17.02.2016 17:58    Przez: ~Dziwne
~ DZIURA radnym na ul. Bielawy jest przewodniczący
Dodano: 18.02.2016 13:10    Przez: ~żurol
Boże !!! kto to takie coś wybrał na wójta ?
Dodano: 12.02.2016 20:45    Przez: ~WSTYD
Współczuję dzieciom,które on "uczył",bo chyba jak robić kaszanke.
Dodano: 12.02.2016 22:20    Przez: ~szkarlatyna
Uczyl czesto na FALI %%
Dodano: 13.02.2016 06:58    Przez: ~uczen
dobrze o tym wiem mnie tez uczył
Dodano: 13.02.2016 14:38    Przez: ~uczeń2
chcieliśmy wójta to go mamy ale że jest zryty i ma bardzo głupie pomysły i stwierdzenia to nic na to nie poradzimy
Dodano: 13.02.2016 17:04    Przez: ~xxx
akurat tu nie masz racji.Mnie uczył geografii i zrobił to bardzo dobrze. U niego praca z atlasem to była podstawa. Atlas i czytanie z mapy musiałeś znać a nie tak jak dalej poszłam do szkoły średniej i nie którzy szukali ujścia Wisły w górach czy Japonii w Afryce.
Dodano: 15.02.2016 09:15    Przez: ~joanna
He He He masz racje tez pamiętam te jego słynne słowa " No to zobaczymy kto dziś spał z narzeczoną/ ym a kto spał z atlasem". Może i często uczył po % ale atlas i czytanie z map to była świętość, A dzisiaj dzieci nie mają pojęcia jak czytać z mapy.
Dodano: 15.02.2016 09:31    Przez: ~ruda
My temu Panu juz chyba podziękujemy.
Dodano: 12.02.2016 20:47    Przez: ~Jak
podziękujecie? kopa w du..ę
Dodano: 12.02.2016 22:28    Przez: ~BELFER
Głównym mącicielem jest ktoś inny. Jemu też czas podziękować!
Dodano: 12.02.2016 21:14    Przez: ~koleżanka
Może nareszcie skutecznie .......
Dodano: 12.02.2016 21:32    Przez: ~M
cała adzieja w tych radnych co stchórzyli. Odwagi!!!
Dodano: 13.02.2016 11:12    Przez: ~P ryba
A co na to Liderka GIPP?Coś ostnio ucichła
Dodano: 12.02.2016 21:28    Przez: ~ palac posada
Wroc Janusz wroc z daleka ojciec czeka......
Dodano: 12.02.2016 21:34    Przez: ~mmmm
Oczywiscie ,ze ten dodatek to nie jest sprawiedliwy nie wszyscy na niego zapracowali dlaczego taka katechetka jak pani T przyjdzie do szkoly gume po żuje kawal opowie w pokoju nauczycielskim i dodatek dostanie taki sam jak jej kolezanka ,ktora jest oddana swojej pracy i ma serce dla dzieci tak jak pani J.M .
Dodano: 12.02.2016 21:39    Przez: ~mmmm
Pani J.M szacun, uczyła mnie dawno, dawno temu i do tej pory bardzo miłe wspomnienia.
Dodano: 12.02.2016 21:56    Przez: ~pysiek
Tak tej kobiecie należy oddać szacunek bo to najbardziej wyrozumiały nauczyciel w klasach od 1-3 no ale po co ja wynagradzać jak ona nie jest z grona szewców lepiej dać tym co mordy dra na dzieci i w nerwice wpędzają.
Dodano: 12.02.2016 22:13    Przez: ~rodziccce
Ja w tej szkole miałam praktykę to mogę powiedzieć coś na ten temat jak obgadują rodziców i dzieci to szok a swoich nie umiały wychować.
Dodano: 12.02.2016 22:19    Przez: ~prrrr
Ja praktyke to mialam w klasie z dziecmi a pokoj nauczycielski to nie praktyka tylko przerwa nie myl pojec a do tej szkoly i tak bym do pracy nie poszla bo to tylko rodzina rodzina popychana a ja mam prace w porządnej szkole w koninie pracuje z ludzmi na poziomie i kultura.
Dodano: 13.02.2016 00:11    Przez: ~prrrr
Zobaczcie nie padają ani nazwiska, ani inicjały, a już wiadomo o kogo chodzi...
Dodano: 13.02.2016 13:04    Przez: ~Gośka
Serce dla dzieci i oddanie dla pracy ma wielu nauczycieli w K B. Jedno moje dziecko już wyszło ale jedno zostało . Pani J M dla jednych oddana dla innych mniej . Jako rodzic każdy ma swoje odczucia i tego samego nauczyciela oceniamy różnie zależy od dnia i jakie jest nasze dziecko. A kim my jesteśmy żeby oceniać,? nie ma ideałów . Tyle w tych wpisach obłudy i złości .
Dodano: 13.02.2016 21:51    Przez: ~rodzic
Jak kim my jestesmy rodzicami i my widzimy jak nauczyciele traktuja nasze dzieci a jaka jest obluda złosc i wrednosc nauczycieli w szkole dla dzieci i rodzicow tego jeszcze chyba sie nie przekonalas ,ze tak piszesz .
Dodano: 13.02.2016 23:26    Przez: ~rodzic
co sie dziwicie pani katechetce T UCZY RELIGI DZIAŁA W SOLOCTWIE KAZIMIERZ BIS ŁAWNIK SADU to gdzie czas na przygotowanie sie do lekcji
Dodano: 14.02.2016 11:37    Przez: ~wodzwidz
I jeszcze w strazy i klasztorze .
Dodano: 14.02.2016 21:57    Przez: ~zzzzzz
Tak. Najlepiej, żeby nic nie robiła, nigdzie nie działała :) zabrać jej to wszystko :)
Dodano: 15.02.2016 13:08    Przez: ~:)
PANI katechetaka to super kobieta i pedagog dajcie juz zyc wszystkim kazdy ma jakies wady i zalety .
Dodano: 17.02.2016 21:05    Przez: ~rodzic
1 z 5
12345>>