Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19361) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
18 / 15oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Emocje opadają. Dyrektorzy szkół spotkali się z wójtem

Dodano: 12.02.2016 20:12
Źródło: LM.pl

W Kazimierzu Biskupim emocje wokół konfliktu wójt kontra nauczyciele powoli opadają. Jan Sikorski zaprosił dzisiaj na spotkanie dyrektorów szkół i przedszkoli, by rozmawiać na temat zmian w regulaminie wynagradzania nauczycieli.

Kością niezgody były między innymi zmiany w wysokości dodatku motywacyjnego dla nauczycieli, a właściwie sposobu ich wprowadzenia. Wójt bez konsultacji przedstawił projekt uchwały, w którym wysokość dodatku zmienił ze stałego poziomu 6 procent na ,,widełki’’ 0-12 procent. Nauczyciele, dyrektorzy i przedstawiciele związków zawodowych chcieli na ten temat rozmawiać z wójtem, ale wtorkowe spotkanie przerodziło się w farsę, kiedy to grupa nauczycieli czekała na wójta w sali MGOK, a włodarz gminy oczekiwał na dyrektorów w urzędzie po drugiej stronie ulicy. Dzisiaj w końcu doszło do spotkania. Za zamkniętymi drzwiami strony dyskutowały 2,5 godziny. Nie pozwolono przysłuchiwać się rozmowie ani radnym z komisji oświaty, ani mediom. Efekt spotkania był jednak zadowalający dla obu stron. Dyrektorzy będą teraz czekać na nowe propozycje wójta w sprawie wysokości dodatku motywacyjnego. Potem będą mieli dwa tygodnie, by nad nimi pracować i uzgodnić wspólne stanowisko. Projekt na pewno nie będzie skierowany pod obrady najbliższej sesji.

- Gdybyśmy taką rozmowę jak dzisiaj przeprowadzili miesiąc czy dwa miesiące wcześniej to na pewno nie byłoby całego problemu. Kością niezgody był sposób wprowadzania tej uchwały, to nas głównie zbulwersowało. Teraz mamy zapewnienie o wspólnych rozmowach. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ wcale nie zależy nam na konflikcie – mówili dyrektorzy po spotkaniu z wójtem.

Jan Sikorski również wyszedł ze spotkania zadowolony.

- Najpierw przedstawimy swoje propozycje, potem będziemy dyskutować z dyrektorami. Umówiliśmy się za dwa – trzy tygodnie – poinformował wójt J. Sikorski i przyznał, że propozycją jaką przedstawi dyrektorom będzie wysokość dodatku motywacyjnego objęta ,,widełkami’’ od 2 do 10 procent. 

- Cieszymy się, że wójt przyjął propozycję, by ponownie przemyśleć tę sytuację. Nikomu nie zależy na sensacji, ale żebyśmy wspólnie opracowali jak najlepsze rozwiązania – komentował radny Krzysztof Sypniewski.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Drodzy Nauczyciele! Jednakowy dodatek motywacyjny dla wszystkich nauczycieli jest NIESPRAWIEDLIWY. Nigdy nie jest tak, ze wszyscy pracuja po równo, tak samo się angazują, posięcają tyle samo czasu. Zróżnicowanie od dawna funkcjonuje to w Koninie i wielu ościennych gminach.
Dodano: 12.02.2016 20:43    Przez: ~mvvmbvmb
Oczywiscie ,ze ten dodatek to nie jest sprawiedliwy nie wszyscy na niego zapracowali dlaczego taka katechetka jak pani T przyjdzie do szkoly gume po żuje kawal opowie w pokoju nauczycielskim i dodatek dostanie taki sam jak jej kolezanka ,ktora jest oddana swojej pracy i ma serce dla dzieci tak jak pani J.M .
Dodano: 12.02.2016 21:39    Przez: ~mmmm
Głównym mącicielem jest ktoś inny. Jemu też czas podziękować!
Dodano: 12.02.2016 21:14    Przez: ~koleżanka
Boże !!! kto to takie coś wybrał na wójta ?
Dodano: 12.02.2016 20:45    Przez: ~WSTYD
Może nareszcie skutecznie .......
Dodano: 12.02.2016 21:32    Przez: ~M

KOMENTARZE

Dziękujemy Pani Beato i Panie Krzysztofie.
Dodano: 12.02.2016 21:42    Przez: ~TW
za co? :)
Dodano: 14.02.2016 19:17    Przez: ~a
Teraz to dyrektorzy będą ci niedobrzy. Jak sprawiedliwie podzielić procenty?Wg jakich kryteriów: stażu pracy, własnych sympatii, sympatii uczniów, doświadczenia, wyników osiąganych przez uczniów... przecież wszyscy się angażują, tylko nie zawsze wychodzi. Dobrze, że emocje opadają, po co ta szopka??????????
Dodano: 12.02.2016 21:43    Przez: ~GERWAZY
Sami widzicie tak źle i tak niedobrze.Obecnie wszyscy po równo, poniekąd sprawiedliwie, ale nie motywuje do pracy.Teraz procentowo, motywuje do pracy, ale czy sprawiedliwie podzielone według zaangażowania, podejścia do uczniów czy też może koligacji rodzinnych...
Dodano: 12.02.2016 22:20    Przez: ~Aniołek
Napewno w szkole podstawowej najwiecej proc dostanie pani od polskiego G bo to przecież po rodzinie i reszta przydupasów dyrektora a ma ich troche .
Dodano: 12.02.2016 21:49    Przez: ~rodzic
NA PEWNO TO SIĘ PISZE NA PEWNO ODDZIELNIE
Dodano: 12.02.2016 22:58    Przez: ~ABC
A czy to ważne na sie pisze
Dodano: 13.02.2016 13:22    Przez: ~nnn
Nie ważne kto dostanie , najważniejsze aby zmotywowało to do pracy pozostałych... Wstyd za poprzednie komentarze !!! Trzeba było iść na te rozmowy wcześniej to tej głupiej nagonki na wójta , przewodniczącego i innych radnych by nie było !!! A ty panie sypniewski masz niewyparzony pysk i gdybys trafił na mnie z takim poziomem rozmowy jaki prowadzisz to raz dwa sprawiłbym ci lanie !!!!
Dodano: 12.02.2016 22:17    Przez: ~Obiektyw
Na pewno się Ciebie boi przydupasie :)
Dodano: 12.02.2016 22:22    Przez: ~nnn
Właśnie ważne kto dostanie bo niech to dostanie nauczyciel ,który naprawdę pracuje a nie p***roły z Kazika przynosi.
Dodano: 12.02.2016 22:28    Przez: ~nnn
Nie strasz, nie strasz bo się zesrasz.
Dodano: 12.02.2016 22:40    Przez: ~xxxxx
no i ma szczęście że się boi :-)
Dodano: 12.02.2016 22:59    Przez: ~sam siebie się czasem boje ...
Hej koleś.Czekam .Plac Wolnosici21.
Dodano: 13.02.2016 00:35    Przez: ~Radny Krzysztof Sypa Sypnie ...
Poziom rozmowy ocenimy za bramą.Zjem cię misiu na śniadanie.Czekam .
Dodano: 13.02.2016 01:35    Przez: ~mama ow jaj
Ja bym wszystkim dala po 12% w szkole naprawde jest super kadra mialam dzieci w tej szkole i nie mam co narzekać
Dodano: 17.02.2016 21:21    Przez: ~mmm
"Najlepsze rozwiazanie "skomentował sypniewski - ofiara losu , najpierw mordę drze przy kamerze , a pozniej komentuje ze to najlepsze rozwiazanie!! Każdy wie ze to najlepsze rozwiazanie durniu i wcześniej trzeba było przejść na druga stronę ulicy, prowadzić rozmowy a nie bubtowac nauczycieli !Patrząc na to z boku ale tu macie posrańców ;))))
Dodano: 12.02.2016 22:48    Przez: ~Dero
Hej ofiaro losu?A skąd ty to wiesz.Korespondencyjne studia w Malezji!!??
Dodano: 13.02.2016 01:10    Przez: ~KAZZIU B
Pozdrawiam hejterów czerwonej mordy..
Dodano: 13.02.2016 02:23    Przez: ~TW Dominik.
Co to za "wspaniały' włodarz tej gminy co za każdym razem mówi eeeeeeeeeeee, yyyyyyyyyyy nie ma co wygadany !Gratulacje Panie Krzysztofie oraz Pani Beato jako jedyni potraficie się sprzeciwić bucie wójta. Jako jedyni chcecie coś konkretnego załatwić . Na razie, jak widać ciężko to idzie .Ciekaw jestem co będzie jak dyrektorzy postanowią żeby dać dla 40% nauczycieli 10% dodatku dla 30% dać 8% dla 20% dać 7% no i dla reszty dać 6% dodatku . Zawsze będzie można powiedzieć dostali dodatek w/g zaangażowania - i gdzie wtedy te oszczędności wójtowe? Czy gmina ma na to pieniądze ? I o to też chodziło , że na takie coś gmina nie ma zabezpieczenia. A jeśli wójcina chce szukać oszczędności to NIECH zacznie od siebie, niech bierze o połowę mniej swego wynagrodzenia (choć to i tak będzie za dużo jak na jego działalność).
Dodano: 13.02.2016 07:00    Przez: ~wyborca
I znów ***
Dodano: 13.02.2016 07:21    Przez: ~on PN
Zdechła krowa z Nieświastowa vel staszakowa.Mieszkańcy już ci się więcej oszukać nie dadzą i nawet psl ci nie pomoze!!!
Dodano: 13.02.2016 08:21    Przez: ~twój wyborca
Popieram! ta kobieta jest nie kompetentna. Nie potrafi nic załatwić, obiecuje i zwodzi ludzi. Ponadto pcha się wszędzie, objęła 2 stanowiska na których nie daje sobie rady chyba tylko po to by napchać kasę sobie do kieszeni. Porażka !!!
Dodano: 13.02.2016 09:28    Przez: ~BTSK
Manipulacja, dezinformacja, zastraszania i działanie tylko na moją korzyść to mam we krwi. Potrafię tak pięknie lawirować że mimo tego ze już wszyscy wiedzą jaki jestem i tak nic z tym nie zrobią. Znajomych poukładałem - wszyscy wiedza jak jest i nikt mi nic nie zrobi, jestem fałszywy do szpiku kości a wszystkich uczciwych i tak spotka szybka kara
Dodano: 13.02.2016 09:02    Przez: ~Agent SB - przewodniczący
przewodniczący spiskuje, wójt ratuje!
Dodano: 13.02.2016 11:25    Przez: ~obserwator
Obserwator dobry jesteś pozdrawiam
Dodano: 13.02.2016 16:39    Przez: ~M
Wójt gminy ha ha ale zawód.
Dodano: 13.02.2016 09:42    Przez: ~DYREKTOR
2 z 5
<<12345>>