Dzisiaj jest sobota 11 lipca 2020, imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17775) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 12oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie uczczono pamięć ofiar Wołynia. Prezydent ... (1)Chcą Polski otwartej, nowoczesnej, przedsiębiorcze ... (44)

Emocje opadają. Dyrektorzy szkół spotkali się z wójtem

Dodano: 12.02.2016 20:12
Źródło: LM.pl

W Kazimierzu Biskupim emocje wokół konfliktu wójt kontra nauczyciele powoli opadają. Jan Sikorski zaprosił dzisiaj na spotkanie dyrektorów szkół i przedszkoli, by rozmawiać na temat zmian w regulaminie wynagradzania nauczycieli.

Kością niezgody były między innymi zmiany w wysokości dodatku motywacyjnego dla nauczycieli, a właściwie sposobu ich wprowadzenia. Wójt bez konsultacji przedstawił projekt uchwały, w którym wysokość dodatku zmienił ze stałego poziomu 6 procent na ,,widełki’’ 0-12 procent. Nauczyciele, dyrektorzy i przedstawiciele związków zawodowych chcieli na ten temat rozmawiać z wójtem, ale wtorkowe spotkanie przerodziło się w farsę, kiedy to grupa nauczycieli czekała na wójta w sali MGOK, a włodarz gminy oczekiwał na dyrektorów w urzędzie po drugiej stronie ulicy. Dzisiaj w końcu doszło do spotkania. Za zamkniętymi drzwiami strony dyskutowały 2,5 godziny. Nie pozwolono przysłuchiwać się rozmowie ani radnym z komisji oświaty, ani mediom. Efekt spotkania był jednak zadowalający dla obu stron. Dyrektorzy będą teraz czekać na nowe propozycje wójta w sprawie wysokości dodatku motywacyjnego. Potem będą mieli dwa tygodnie, by nad nimi pracować i uzgodnić wspólne stanowisko. Projekt na pewno nie będzie skierowany pod obrady najbliższej sesji.

- Gdybyśmy taką rozmowę jak dzisiaj przeprowadzili miesiąc czy dwa miesiące wcześniej to na pewno nie byłoby całego problemu. Kością niezgody był sposób wprowadzania tej uchwały, to nas głównie zbulwersowało. Teraz mamy zapewnienie o wspólnych rozmowach. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ wcale nie zależy nam na konflikcie – mówili dyrektorzy po spotkaniu z wójtem.

Jan Sikorski również wyszedł ze spotkania zadowolony.

- Najpierw przedstawimy swoje propozycje, potem będziemy dyskutować z dyrektorami. Umówiliśmy się za dwa – trzy tygodnie – poinformował wójt J. Sikorski i przyznał, że propozycją jaką przedstawi dyrektorom będzie wysokość dodatku motywacyjnego objęta ,,widełkami’’ od 2 do 10 procent. 

- Cieszymy się, że wójt przyjął propozycję, by ponownie przemyśleć tę sytuację. Nikomu nie zależy na sensacji, ale żebyśmy wspólnie opracowali jak najlepsze rozwiązania – komentował radny Krzysztof Sypniewski.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Drodzy Nauczyciele! Jednakowy dodatek motywacyjny dla wszystkich nauczycieli jest NIESPRAWIEDLIWY. Nigdy nie jest tak, ze wszyscy pracuja po równo, tak samo się angazują, posięcają tyle samo czasu. Zróżnicowanie od dawna funkcjonuje to w Koninie i wielu ościennych gminach.
Dodano: 12.02.2016 20:43    Przez: ~mvvmbvmb
Oczywiscie ,ze ten dodatek to nie jest sprawiedliwy nie wszyscy na niego zapracowali dlaczego taka katechetka jak pani T przyjdzie do szkoly gume po żuje kawal opowie w pokoju nauczycielskim i dodatek dostanie taki sam jak jej kolezanka ,ktora jest oddana swojej pracy i ma serce dla dzieci tak jak pani J.M .
Dodano: 12.02.2016 21:39    Przez: ~mmmm
Głównym mącicielem jest ktoś inny. Jemu też czas podziękować!
Dodano: 12.02.2016 21:14    Przez: ~koleżanka
Boże !!! kto to takie coś wybrał na wójta ?
Dodano: 12.02.2016 20:45    Przez: ~WSTYD
Może nareszcie skutecznie .......
Dodano: 12.02.2016 21:32    Przez: ~M

KOMENTARZE

Geniusz, powiedział Czerepach do Sikorskiego w Wilkowyjach Biskupich.
Dodano: 13.02.2016 20:23    Przez: ~G.G.
Ciekawe czy dyrektor gimnazjum w Kazimierzu Biskupim przyznał się kolegom dyrektorom o wazeliniarskim spotkaniu z przewodniczącym rady gminy Kazimierza.
Dodano: 13.02.2016 21:29    Przez: ~J 23
przeciesz zawsze deszcz pada
Dodano: 13.02.2016 21:33    Przez: ~mysliwy
Motywacyjny dodatek ?? Nauczyciel ma przyjechać do pracy i uczyć - za to ma płacone. Trzeba ich motywować ?? Do czego ?? Przecież nauczanie to podobno misja, sens życia tych "pracusiów" !!! Panowie i Panie czas skończyć z PRL-owskimi metodami płacenia haraczy tej grupie zawodowej !!!!!
Dodano: 13.02.2016 21:42    Przez: ~ererer
Ty debilu ta zadyma w Kazimierzu B to brak pozyskiwania inwestorów dla gminy volkwagena odeslano z kwitkiem wojt dal dupy na calej lini niestety brakuje 3mln pln w kasie pozdrowienia dla gimnazium sex afera dawne czasy
Dodano: 13.02.2016 23:08    Przez: ~olo
Jak czytam te Wasze komentarze,to mam wrażenie,że wszyscy jesteście nie tylko z tej samej szkoły ale także z tej samej "klasy". Żenada.
Dodano: 13.02.2016 22:31    Przez: ~xyz
czytając komentarze to mam wrażenie że większość tych komentarzy są pisane przez samych nauczycieli tylko po to by się wybielić i pokazać jacy oni biedni i pokrzywdzeni
Dodano: 13.02.2016 23:14    Przez: ~olooo
to prawda co napisała jedna z tych stażystek nu-le na przerwach rzeczywiście najlepszy ubaw mają gdy obgadują uczni i ich rodziców ten proceder trwa już jakiś czas i przybiera na sile tylko na-le nie zdają sobie sprawy z tego że mają dwóch kretów po między sobą którzy wynoszą wszystko poza mury szkoły WNIOSEK uważajcie co mówicie i przy kim?
Dodano: 13.02.2016 23:30    Przez: ~ wasz znajomy
Dokładnie pilnujcie sie co przy kim mowicie bo sa osoby ,ktore wszystko wynosza z szkoly.
Dodano: 15.02.2016 22:40    Przez: ~nn
nauczyciele dajcie spokój naszym dzieciom a sami odbudujcie w sobie powołanie i zrozumienie
Dodano: 13.02.2016 23:37    Przez: ~ rodzi............
jeżeli nauczyciele by rzeczywiście byli bez winy i wszystko w szkole było dobrze to tylu komentarzy by nie było....
Dodano: 14.02.2016 00:28    Przez: ~oiuop
Tak co my wiemy o ich pracy tak dobrych pedagogów mamy w naszej gminie. My nie mamy żadnego pojęcia na czym polega Ich praca większość Tych" wybitnych" nauczycieli o pożal się Boże nad nimi i wybacz im bo nie mają pojęcia o własnym zawodzie. Niech te stare komunistyczne barany idą na emeryturę, ale co to da ich dzieci przyjdą z tym samym podejściem i wiedzą pedagogiczną, i będzie zmiana z niczego na nic. Pozdrawiam dzieci nieudaczników intelektualnych czyli większość kadry nauczycielskiej w K.B
Dodano: 14.02.2016 01:44    Przez: ~Michał
Więc tak podsumowując nauczycieli i naszego byłego nauczciela J.Ś. nie dziwi mnie brak kompetencji na zajmowanych przez nich stanowiskach. Nie potrafią rozmawiać, a tacy inteligentne osobowości. I pozdrawiam Przewodniczącego rady gminy ta czerwień na twarzy to zmęczenie?
Dodano: 14.02.2016 02:08    Przez: ~Michał
Ta czerwień na twarzy przewodniczącego , wygadanie i obłędny wzrok wójta to wynik wytężonej umysłowej pracy nad nowymi rozporządzeniami (dla ich dobra, czyli też gminy) przy wybitnej pomocy flaszki jednej i drugiej. A kto wie co jeszcze.
Dodano: 14.02.2016 07:27    Przez: ~obserwator
4 z 5
<<12345>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.