Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18770) SPORT FORUM FIRMY (5368) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

Emocje opadają. Dyrektorzy szkół spotkali się z wójtem

Dodano: 12.02.2016 20:12
Źródło: LM.pl

W Kazimierzu Biskupim emocje wokół konfliktu wójt kontra nauczyciele powoli opadają. Jan Sikorski zaprosił dzisiaj na spotkanie dyrektorów szkół i przedszkoli, by rozmawiać na temat zmian w regulaminie wynagradzania nauczycieli.

Kością niezgody były między innymi zmiany w wysokości dodatku motywacyjnego dla nauczycieli, a właściwie sposobu ich wprowadzenia. Wójt bez konsultacji przedstawił projekt uchwały, w którym wysokość dodatku zmienił ze stałego poziomu 6 procent na ,,widełki’’ 0-12 procent. Nauczyciele, dyrektorzy i przedstawiciele związków zawodowych chcieli na ten temat rozmawiać z wójtem, ale wtorkowe spotkanie przerodziło się w farsę, kiedy to grupa nauczycieli czekała na wójta w sali MGOK, a włodarz gminy oczekiwał na dyrektorów w urzędzie po drugiej stronie ulicy. Dzisiaj w końcu doszło do spotkania. Za zamkniętymi drzwiami strony dyskutowały 2,5 godziny. Nie pozwolono przysłuchiwać się rozmowie ani radnym z komisji oświaty, ani mediom. Efekt spotkania był jednak zadowalający dla obu stron. Dyrektorzy będą teraz czekać na nowe propozycje wójta w sprawie wysokości dodatku motywacyjnego. Potem będą mieli dwa tygodnie, by nad nimi pracować i uzgodnić wspólne stanowisko. Projekt na pewno nie będzie skierowany pod obrady najbliższej sesji.

- Gdybyśmy taką rozmowę jak dzisiaj przeprowadzili miesiąc czy dwa miesiące wcześniej to na pewno nie byłoby całego problemu. Kością niezgody był sposób wprowadzania tej uchwały, to nas głównie zbulwersowało. Teraz mamy zapewnienie o wspólnych rozmowach. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ wcale nie zależy nam na konflikcie – mówili dyrektorzy po spotkaniu z wójtem.

Jan Sikorski również wyszedł ze spotkania zadowolony.

- Najpierw przedstawimy swoje propozycje, potem będziemy dyskutować z dyrektorami. Umówiliśmy się za dwa – trzy tygodnie – poinformował wójt J. Sikorski i przyznał, że propozycją jaką przedstawi dyrektorom będzie wysokość dodatku motywacyjnego objęta ,,widełkami’’ od 2 do 10 procent. 

- Cieszymy się, że wójt przyjął propozycję, by ponownie przemyśleć tę sytuację. Nikomu nie zależy na sensacji, ale żebyśmy wspólnie opracowali jak najlepsze rozwiązania – komentował radny Krzysztof Sypniewski.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Drodzy Nauczyciele! Jednakowy dodatek motywacyjny dla wszystkich nauczycieli jest NIESPRAWIEDLIWY. Nigdy nie jest tak, ze wszyscy pracuja po równo, tak samo się angazują, posięcają tyle samo czasu. Zróżnicowanie od dawna funkcjonuje to w Koninie i wielu ościennych gminach.
Dodano: 12.02.2016 20:43    Przez: ~mvvmbvmb
Oczywiscie ,ze ten dodatek to nie jest sprawiedliwy nie wszyscy na niego zapracowali dlaczego taka katechetka jak pani T przyjdzie do szkoly gume po żuje kawal opowie w pokoju nauczycielskim i dodatek dostanie taki sam jak jej kolezanka ,ktora jest oddana swojej pracy i ma serce dla dzieci tak jak pani J.M .
Dodano: 12.02.2016 21:39    Przez: ~mmmm
Głównym mącicielem jest ktoś inny. Jemu też czas podziękować!
Dodano: 12.02.2016 21:14    Przez: ~koleżanka
Boże !!! kto to takie coś wybrał na wójta ?
Dodano: 12.02.2016 20:45    Przez: ~WSTYD
Może nareszcie skutecznie .......
Dodano: 12.02.2016 21:32    Przez: ~M

KOMENTARZE

jaki dodatek poziom nauczania w szkole w kazimierzu jest tak ma niskim poziomie ze aż strach panie nauczycielki maja kase to wysyłaja swoje pociechy do prywatnego gimnazium a tu tylko na idczepne pare godzin i duza kasa wpada na konto pani KATECHETKA JEST TEGO PRZYKŁADEM ale to nie jedyny przypadek popatrzmy na zarobki pani dyrektor przedszkola gdzie nawet jezyka obcego nie ucza co to za przedszkole ale co tam 7 tys jest jest
Dodano: 14.02.2016 11:24    Przez: ~wodz
Ale wdzięczny temat, byłem niedawno w K.B. i widzę tylko jedną naprawę sytuacji - kaźmierzanie weźcie wreszcie sprawy w swoje ręce wy...rdolcie wójta i jego przydupasów w siną dal i wybierzcie nowego który dałby szansę wyjścia z tego impasu.Obecny razem ze swoją świtą tego nigdy nie zrobią.Tylko zwalenie ze stołka obecnych włodarzy może gwarantować sukces. Po rozmowach z różnymi osobami widzę jedną kandydaturę która gwarantowałaby sukces, ale teraz nie pora aby ujawniać jego nazwisko.Najważniejsza sprawa na dziś- doprowadzić do referendum w sprawie natychmiastowego odwołania wójta !!!!Dopiero potem wybór właściwego człowieka na to stanowiskoTo samo powieliłem na forum "Konin" , dajcie też tam swój głos! Zacznijcie się organizować aby ocalić swoją gminę !!! Nie dawajcie się zastraszyć!
Dodano: 14.02.2016 19:15    Przez: ~obserwator
założyłes wątek na forum i Cię wyśmiali, albo może olali bo odpowiedziało kilka osób za ,kilka przeciw a w Totalu może to pisały 2-3 te same osóby pod innym nickiem.... człowieku weź odwołaj siebie z tego forum i komentarzy bo śmierdzisz przydupasem poprzednika ;) Ma chłop kadencję a po tej kadencji ocenimy jego prace oraz prace radnych !!!
Dodano: 15.02.2016 09:32    Przez: ~jarek
Szkoda dzieciakow, które ucżą się w KB, nauczyciele w większości "robią swoje" bez serca, zaangażowania i zapału. to dla nauczycieli taka poczekalnia przed emerytura. W gimnazjum jeszcze gorzej...szkoda dieciaków
Dodano: 14.02.2016 23:24    Przez: ~rodzic z KB
Większa część mieszkańców tej gminy widziała bezprecedensowe zachowanie pana P(poprzedniego wójta),więc wybrano nowego,pana S.Tyle tylko,że obecny wójt zrobił to samo co jego poprzednik,został dyktatorem i obstawił się swoimi,którzy nie do końca dobrze mu doradzają i reprezentują władze gminy.Z moich obserwacji i kontaktu z urzędnikami widzę,że zastraszanie i pokazywanie mieszkańcom ich(ostatniego)miejsca w szeregu,to norma.A miało być inaczej.Widzę brak poszanowania dla mieszkańców i ich słów,braki w kompetencji na zajmowanych stanowiskach wśród pracowników urzędu.Odnoszę wrażenie,że są zastraszani i mobingowani przez przełożonych"kierowników&qu Bożej łaski,którzy chamstwem i drobnomieszczaństwem nie grzeszą.Wójt pod swoimi skrzydłami chowa kontrkandydata do stołka,i ze stanowiska kierownika podłoży mu świnię,że łzy po plecach wójtowi S popłyną.A co do wynagradzania nauczycieli,to szkoda słów,mało który potrafi i chce ...
Dodano: 15.02.2016 01:34    Przez: ~Wiaru
święta prawda...
Dodano: 15.02.2016 18:04    Przez: ~klops
Sikorski to najlepiej niech wróci do nauczania. Znacznie lepiej mu wychodziło niż rządzenie.
Dodano: 16.02.2016 17:50    Przez: ~Klara
Proponuj zmianę nazwy miejscowosci na wilkowyje razem z wójtem i obłudnym czerepachem.
Dodano: 15.02.2016 11:16    Przez: ~xxx
Zrobic porzadek tez z ta z bibloteki wielkiej K z Gimnazjum ,Ktora bardzo mlodziez ustawia a swoich corek nie potrafi wychowac obludne babsko.
Dodano: 15.02.2016 15:27    Przez: ~rodzice
oni zrobia WILKOWYJE
Dodano: 15.02.2016 17:03    Przez: ~AA
Toż to teraz "prywatne rancho Jonego" pod nazwą = Wikowyje ReaktywacjaNo nie, trzy wojny przeżyłam( w tym dwie światowe) ale takiego zaprzaństwa to nie widziałam.
Dodano: 16.02.2016 10:18    Przez: ~Kazimiera z Kazimierza
Wójt niech lepiej wróci do nauczania!!!! Na rządzeniu to On się jednak nie zna. Miało być lepiej...tyle obiecywał..... a jest gorzej niż było!!!!. "Swoich" na stołkach posadził a Oni w ogóle pojęcia nie mają o swojej pracy i mało tego jeden drugiemu świnie podrzuca żeby się Wójtowi przypodobać (może premie za to mają). Miało być tak pięknie a wciąż same afery
Dodano: 16.02.2016 23:27    Przez: ~mieszkanka KB
Broń Boże do nauczania, na emeryturę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to oszczędzi Gminie wstydu. Bay Jony.
Dodano: 17.02.2016 23:58    Przez: ~uczeń wybitnego geografa
5 z 5
<<12345