LM.plWiadomościRychwał zwycięzcą powiatowej spartakiady mieszkańców wsi

Rychwał zwycięzcą powiatowej spartakiady mieszkańców wsi

Gmina Rychwał wygrała XVIII zimową spartakiadę mieszkańców wsi powiatu konińskiego. Kolejne miejsca na podium wywalczyły gminy Kleczew i Golina.

W zimowej edycji spartakiady uczestniczyli sportowcy – amatorzy reprezentujący gminy: Golina, Rychwał, Stare Miasto, Rzgów, Kazimierz Biskupi, Wilczyn, Kleczew, Grodziec, Krzymów i Wierzbinek. Rywalizacja trwała trzy dni. Po kwalifikacjach w grach zespołowych (13 i 14 lutego w hali sportowej OSiR w Kleczewie) tydzień później (21 lutego w kompleksie sportowych ZSEU w Żychlinie) rozegrane zostały zawody w dyscyplinach rekreacyjnych.

Sportowcy stanęli do współzawodnictwa w 8 konkurencjach: podnoszenie ciężarka 17,5 kg, wielobój rekreacyjny, przeciąganie liny, rzut lotką do tarczy, konkurs wiedzy o Ludowych Zespołach Sportowych w Wielkopolsce, rzuty karne do bramki, halowa piłka nożna mężczyzn oraz piłka siatkowa kobiet i mężczyzn.

• Gmina Rzgów – piłka siatkowa kobiet,
  • Gmina Golina – halowa piłka nożna mężczyzn.

W klasyfikacji ogólnej XVIII Powiatowej Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi zwyciężyła gmina Rychwał. Na drugim miejscu zakończyła rywalizację gmina Kleczew, a na najniższym stopniu podium – Golina.

Najlepszym sportowcom spartakiady puchary i medale wręczyli: starosta koniński Stanisław Bielik i naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Jan Bartczak. Zwycięzcy konkurencji rekreacyjnych będą reprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej w Chodzieży 6 marca 2016 r. Natomiast trzy najlepsze drużyny w grach zespołowych awansowały do półfinałów, które odbędą się 28 lutego w Kleczewie i w Budzisławiu Kościelnym.