Dzisiaj jest wtorek 17 września 2019, imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19158) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MOC KULTURY na jedynej takiej NOCYKonin. Wspólny kandydat opozycji. Lewica poparła M ... (1)

Oszuści działający "na oficera CBŚ" pod lupą śledczych

Dodano: 23.02.2016 12:54
Źródło: LM.pl

Konińscy śledczy prowadzą śledztwo w sprawie grupy wyłudzającej pieniądze metodą „na wnuczka” i „oficera CBŚ”. W ręce przestępców wpadło kilkaset tysięcy złotych.

Grupa okradająca seniorów działa w całej Polsce. Na gorącym uczynku wpadł 21-letni kurier – 21-letni mieszkaniec Szczecina. - Sprawca został ujęty w Koninie. Ujawnił informacje, dzięki którym udało się ustalić inne przestępstwa – mówi Wiesław Szerszeń, zastępca prokuratora okręgowego w Koninie. - Mieszkaniec Szczecina chciał w krótkim czasie zarobić niezłe pieniądze. Był trybikiem w całej machinie – dodaje.

Metoda jaką działają przestępcy jest ciągle ta sama. „Na wnuczka” wykorzystują oni starsze osoby, które chcą pomóc bliskim. Natomiast „na oficera CBŚ” wmawiają seniorom, że funkcjonariuszom potrzebne są pieniądze, żeby ująć groźnego przestępcę. W samym Koninie grupie udało się wyłudzić w ten sposób 50 tys. zł.

Zatrzymanemu 21-latkowi grozi do 10 lat więzienia.  

fot. google

  • Oszuści działający "na oficera CBŚ" pod lupą konińskich śledczych

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

to sobie jedz i dalej sie ponizaj na tym zachodzie i dupy im wycieraj i myj i zobacz wlasnie jak zyjesz tam smierdzaco
Dodano: 23.02.2016 15:09    Przez: ~taka prawda
Wyjedź na zachód i zobacz jak zyją LUDZIE. A potem wróć do KONIOWA i zobacz jak żyje DZICZ.
Dodano: 23.02.2016 14:48    Przez: ~jjj

KOMENTARZE

Aferałom z PeŁo kończa sie koryta i robi sie ciasno te nieroby bedą szukać łatwej kasy
Dodano: 23.02.2016 13:21    Przez: ~jacek
mało 10 lat jeszcze ZBIOROWY LINCZ I TATUAŻ NA CZOLE ZŁODZIEJ !!!!!!
Dodano: 23.02.2016 13:22    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
takie mendy jak ty powinni pozamykać... A na czole FRAJER...
Dodano: 23.02.2016 16:16    Przez: ~bnm
W Koniowie tylko 50k bo biedaki z tej pokopalnianej wioski nic nie mają i 80% biedaków z tej sldowskiej umieralni emerytów nie stać nawet na sól do surowych pyr.
Dodano: 23.02.2016 13:34    Przez: ~prawda
Tak, tak..nikogo na nic nie stac, bieda w Polsce. Rozejrzyj sie... Ja nie widze zadnej biedy. Polaczki od wiekow narzekali i narzekac beda. Paredziesiat tys zl pod dywanem ale na chleb niby nie ma. Owszem sa ludzie biedni ale nie ma ich tak duzo.
Dodano: 23.02.2016 14:21    Przez: ~lowca absurdu
Wyjedź na zachód i zobacz jak zyją LUDZIE. A potem wróć do KONIOWA i zobacz jak żyje DZICZ.
Dodano: 23.02.2016 14:48    Przez: ~jjj
Jedź na zachód i zobacz jak żyją LUDZIE a potem wróć do Koniowa i zobacz jak żyje DZICZ
Dodano: 23.02.2016 14:49    Przez: ~jjj
to sobie jedz i dalej sie ponizaj na tym zachodzie i dupy im wycieraj i myj i zobacz wlasnie jak zyjesz tam smierdzaco
Dodano: 23.02.2016 15:09    Przez: ~taka prawda
Kocham swój kraj w którym jestem panem a nie niewolnikiem i obcym z którego wszyscy się śmieją że przyjechał po pare euro bez honoru. Za granicą można pracować ale trzeba być gwiazdą na swoim podwórku. I za 10x tyle co przeciętna w kraju do którego się pojechało. A nie obiera się kwiaty czy fasole na kolanach w słońcu 40C.
Dodano: 23.02.2016 15:53    Przez: ~aa
A politycy którzy robią wałki na 100x grubsza kasę w porównaniu do nich to ile powinni dostać ?? Kare śmierci ?
Dodano: 23.02.2016 15:38    Przez: ~Paweł
Nie wierzę w to by ktokolwiek obcy dał obcemu 10zł nawet... Przecież to jest hasło by pokazać jaką to mamy dobrą policje. Przecież nie wierze w to by jakaś babcia łykła że Policjant potrzebuje kasy albo jej wnuczek i sam po kase nie przyszedł przewalają się tu kwoty na kilkanaście tys... Już to widzę jak moja babcia daje 20 tys w ręke obcemu. To jest dla debili...
Dodano: 23.02.2016 15:49    Przez: ~aa
W Ślesinie radnemu i kierowniczce udało się wyłudzić na podstawione nazwiska osób niepełnosprawnych w ośrodku grube miliony i z tego nie może być afery bo policja i prokurator od 10 lat sprawę zamiatają pod dywan.
Dodano: 23.02.2016 15:51    Przez: ~pokrzywdzony
No jak prokurator tez w tym miesza to jak moze byc dobrze? Koninska prokuratura to banda zorganizowana lupiaca kogo sie da!
Dodano: 24.02.2016 09:30    Przez: ~podpis
Jestem pare razy w roku na zachodzie, nie wszyscy maja rozowo, sa biedniejsi i bogatsi. Jesli dla Ciebue zachod to pewnie tylko Niemcy to gratuluje.
Dodano: 23.02.2016 18:12    Przez: ~łowca absurdu
Jak rząd pisiolkow rozkłada Polskę to dziwić się szarakom ?
Dodano: 23.02.2016 20:07    Przez: ~Q
dajcie pisowcy lepsze wypłaty ludziom pracującym uczciwie a nie najniższą krajową nikt nie chce kokosów ale moje minimum to na dzisiejsze czasy i ceny w sklepach to 2000 tys a nie robicie z ludzi niewolników żeby tylko przeżyli zap***ralając za grosze w konińskich marketach śmiech żenada