LM.plSportOstatni turniej zimowy Konińskiego OZPN rozegrany

Ostatni turniej zimowy Konińskiego OZPN rozegrany

Szesnaście zespołów wzięło udział w Halowym Turnieju Orlików, który rozgrywany był w sobotę w Kole i Brudzewie. Najlepsza okazała się Warta Kramsk.

Z powodu rekordowej w tym sezonie ilości zgłoszeń turniej rozgrywany musiał być aż w dwóch halach sportowych - w Kole i Brudzewie. Zespoły rywalizowały w czterech grupach, które wyłoniły czterech półfinalistów.

Oba mecze o finał były niezwykle zacięte. W pierwszym spotkaniu o awansie decydowały rzuty karne. W regulaminowym czasie gry Górnik Kłodawa zremisował z Wichrem Dobra 0:0, w konkursie jedenastek zespół z Kłodawy zwyciężył 2:1. W drugim półfinale Warta Kramsk pokonała 1:0 Akademię Piłkarską Reissa II.
W finale do wyłonienia zwycięzcy również potrzebne były rzuty karne. Po bezbramkowym remisie Warta Kramsk pokonała Górnika Kłodawę 2:1. Trzecie miejsce wywalczyła Akademia Piłkarska Reissa II.

Turniej orlików był ostatnim z zimowych turniejów halowych organizowanych przez Koniński OZPN. W kolejnych edycjach zawodów zwyciężały drużyny: Sparty Konin (trampkarz starszy), SKP SSP Cienin Zaborny (młodzik starszy), Pogoni Zduńska Wola (trampkarz młodszy), Strażaka Licheń Stary (junior młodszy), Oranje Konin (młodzik młodszy), Victoria Września (orlik starszy), Polonusa Kazimierz Biskupi (junior starszy) i Warty Kramsk (orlik młodszy).