LM.plSportSędziowie odebrali Wilkom półfinał?

Sędziowie odebrali Wilkom półfinał?

Wilki Wilczyn przegrały czwarty mecz play-off ze Stalą Grudziądz. Na wyniku spotkania mocno przeważył błąd sędziów z drugiego seta.

Pracę sędziów w meczach ze Stalą Grudziądz trener Wilków Wilczyn Tomasz Robak krytykował już podczas sezonu zasadniczego. W niedzielnym, czwartym spotkaniu play-off wszyscy kibice mogli jednak na własne oczy przekonać się, że szkoleniowiec wilczynian miał absolutną rację.

W trakcie spotkania, jak zazwyczaj to bywa, było wiele kontrowersji. W przeciwieństwie jednak do mniej oczywistych i dyskusyjnych decyzji, jedno działanie było ewidentną pomyłką arbitrów. Co więcej - pomyłką, która mogła zaważyć na losach meczu, a nawet play-off.

Po pierwszym przegranym secie, Wilki toczyły wyrównaną walkę ze Stalą w secie drugim. Przy stanie 15:13, punkt zdobyły Wilki (wyraźnie pokazał to jeden z sędziów głównych). Sędzia sekretarz zapisał jednak punkt drużynie ze Stali. Zamiast prowadzenia 15:14, Stal prowadziła 16:13. Po kolejnej akcji gospodarze zauważyli tę pomyłkę i zaczęli protestować. Sędziowie postanowili jednak nie zmieniać decyzji i utrzymali błędny wynik.

W dalszej części seta Wilki powinny prowadzić nawet 18:15, zamiast tego wynik brzmiał 17:16. Stal ostatecznie wygrała seta 25:23. Prawidłowy wynik powinien jednak brzmieć 24:24. Gra byłaby więc otwarta, możliwe, że Wilki wygrałyby drugiego seta i powtórzyłaby się historia z soboty, gdzie drugi wygrany set dał energię gospodarzom i wygraną w całym spotkaniu.

Zamiast tego podłamani niesprawiedliwością sędziów siatkarze Wilków przegrali drugiego seta (wbrew wydarzeniom na boisku), a następnie seta trzeciego. - Ten błąd sprawił, że przestaliśmy grać. Zamiast spokojnie budować przewagę to kłócimy się z sędziami. Wytrąciło nas to z równowagi. Jest mi niezmiernie przykro, że po raz kolejny sędziowie grają, zamiast pozwalać nam grać. W każdym meczu z Grudziądzem jest bardzo dużo błędów sędziowskich - oceniał po mecz trener Wilków Wilczyn, Tomasz Robak.

Nie pomogły również protesty po spotkaniu. Początkowo gospodarze nie chcieli podpisać protokołu meczowego. Sędziowie byli jednak nieubłagani, nie pomagała nawet... analiza video, na której wyraźnie widać błąd sędziego sekretarza.

Skład sędziowski niedzielnego meczu tworzyli: Tomasz Gajda (sędzia pierwszy), Mateusz Saładziak (sędzia drugi), Piotr Szady i Marek Gaziński (sędziowie liniowi), Marcin Bartłomiejczak (sędzia sekretarz) i Agnieszka Michalic (sędzia główna). Wszyscy arbitrzy odmówili komentarza po meczu.

Porażka w trzecim meczu oznacza koniec sezonu dla Wilków Wilczyn. Awans do turnieju półfinałowego wywalczyła Stal Grudziądz. Mimo okoliczności, po meczu trener Tomasz Robak pogratulował swoim zawodnikom. - Fajnie, że tym składem zaszliśmy tak daleko. Mogliśmy pokonać Grudziądz w play-offach. Bardziej walczyliśmy jednak z sędziami, niż z przeciwnikiem.

Wilki Wilczyn - Stal Grudziądz 0:3 (22:25, 23:25, 22:25)

Wilki Wilczyn: Michał Muszyński, Michał Sadowski, Mateusz Radojewski, Wojciech Dziurkowski, Bartosz Malinowski, Wojciech Paniączyk, Krystian Kempiński, Paweł Michalski, Tomasz Kotecki, Dawid Wojdyński, Błażej Płomiński, Karol Szlecht.

Stal Grudziądz: Mateusz Woźniak, Bartosz Kawka, Konrad Biernacki, Mateusz Chmielewski, Krystian Lisowski, Maciej Mackiewicz, Maciej Karolczyk, Miłosz Jankowski, Piotr Gabrych, Arkadiusz Kowalczyk, Mateusz Osiak, Jakub Rygler, Karol Gajo, Artur Hoffmann.